pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale jaja - policyjne pościgi w tv
Oglądam sobie pościgi policyjne amerykańskiej policji. Gonią przez pół godziny jakiegoś starego golfa polo. I słyszę tekst: gwałtownie przyspiesza i ma niesamowitą manewrowość!
:mrgreen:

I tymi 3 razy cięższymi Fordami Crown Victoria nie mogą ani wyprzedzić golfika z silnikiem pewnie góra 1,4litra, zajechać drogi i zatrzymać go na swoich zderzakach ROTFL.
Te pościgi zawsze się kończą tak, że uciekający rozbija się na jakiejś przeszkodzie i wtedy dzielni policjanci wychodzą i aresztują :mrgreen:
No i nie zdarzyło się, żeby ktoś uciekł, ale rozumiem, że to z powodów edukacyjnych.

 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Re: Ale jaja
Może ja jakiś niedoedukowany jestem ale co to jest Golf Polo :?:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Może ja jakiś niedoedukowany jestem ale co to jest Golf Polo :?:

Polo w golfie (wersja zimowa) ?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
:oops:

To z wrażenia. Vokswagen Polo :mrgreen:
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
E, tam. Oni przeważnie tak gonią żeby nikomu krzywdy nie zrobić.
Jak są inne samochody w okolicy to za specjalnie nie starają się wyprzedzać
żeby wypadku nie spowodować.
Rozumiesz, te amerykańskie odszkodowania :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
tomekz, tylko widziałem już takie pościgi, że idiotę powinno się zastrzelić dla bezpieczeństwa pozostałych ludzi, a oni sobie tylko siedzieli na ogonie i jechali za nim.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pawelek-79 napisał/a:
omekz, tylko widziałem już takie pościgi, że idiotę powinno się zastrzelić dla bezpieczeństwa pozostałych ludzi, a oni sobie tylko siedzieli na ogonie i jechali za nim.

pawelek-79 napisał/a:
Te pościgi zawsze się kończą tak, że uciekający rozbija się na jakiejś przeszkodzie i wtedy dzielni policjanci wychodzą i aresztują :mrgreen:

To po co się mają męczyć ?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
idiotę powinno się zastrzelić dla bezpieczeństwa pozostałych ludzi, a oni sobie tylko siedzieli na ogonie i jechali za nim.
Ale film byłby krótki i dozwolony od lat 18.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Enzo napisał/a:
To po co się mają męczyć ?

Chodzi o to, że tak na prawdę nigdy nie ma tam pościgu za kimś kto ma choćby podstawowe doświadczenie w ściganiu. Tylko szybcy i wściekli na 1/4 prostej gładkiej mili. Nie ma pościgów za kimś, kto naprawdę dobrze prowadzi. Nie ma pościgów kończących się niepowodzeniem (ucieczką ściganego, a nie śmiercią przechodniów, innych kierowców, czy uciekającego).
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
pawelek-79 napisał/a:
Nie ma pościgów za kimś, kto naprawdę dobrze prowadzi.


Ale tacy nie potrzebują uciekać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To taka mentalnosc polakow...my zawsze wiemy lepiej jak jest - nawet tam gdzie nas nie ma - a zwlaszcza tam gdzie nas nie ma :evilsmile:
I zwykle wiemy jak to powinno byc zrobione zeby bylo prawidlowo zrobione. :evil:
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
moze to był polo drakster :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak, nie sądzę. Ja nie wiem, jak to powinno być zrobione, ja tylko wiem, że 100% pościgów kończących się złapaniem to jest wyjątkowa statystyczna anomalia. Rozumiem też cel edukacyjny takiego programu - pokazanie, że nie ma sensu uciekać, bo i tak złapią. Ale to mnie też wkurza (takie oszustwo i pokazywanie jakichś 15 latków, którzy zwinęli samochód i jedyne co potrafią to jechać przed siebie i zatrzymać się na najbliższym płocie za zakrętem).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
takie oszustwo
uhm....
pawelek-79 napisał/a:
Ale to mnie też wkurza
no masz... MOWA.....
pawelek-79, zanim cos jeszcze napiszesz - pomysl jakie skutki mailoby pokazywanie poscigow nieudanych
pomysl jakie skutki moglyby miec bardzo ostre interwencje policji podczas poscigu - np. na uliczkach miasta -gdzie 1,5 tony pedzi z predkoscia 80-130 km/h i policja bezceremonialnie nie zwracajac uwagi na potencjalne skutki uderza w takie auto zeby wybic je z toru jazdy.
Wyobraz sobie jak takie 1,5 tony wali w te domki amerykanskie zbudowane nie z cegly/kamienia - tylko jaiegos "drewna/sklejki/tektury"
wiecej mi sie nie chce pisac
- jak wkurzaja ciebie tego typu programy - mam rade NIE OGLADAJ - oszczedzisz sobie nerwow a nam podobnych tematow na forum
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
- jak wkurzaja ciebie tego typu programy - mam rade NIE OGLADAJ - oszczedzisz sobie nerwow a nam podobnych tematow na forum


A nie od tego jest Hyde Park?
W wątkach o sprecyzowanej tematyce staram się mówić na temat i z sensem.
Czyżby miała obowiązywać autocenzura na Hyde Parku ? :shock:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
pawelek-79, wyobraź sobie że ktoś porwał auto z pasażerem, a policja przecież o tym nie wie.. od razu ma rozwalać auto?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawelek-79, tak w ogóle - czy mógłbyś zaproponować temat dla tego wątku tak, by jasno mówił o tym, na jaki temat się tu pisze?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Samp, zgodnie z życzeniem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach