Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
  Obiektyw z Contax Yashica do k10D
:roll: Mam takie pytanie. Mianowicie nie moge znajsc na alledrogo przejsciowki z Contax Yashica (Obiektyw posiada uchwyt bagnetowy o średnicy 45 mm) do Pentax K. Wiem, że nie powinienem tylko tam szukać, ale jest dla mnie najprosciej.

Nie mozna zastosowac najpierw Contax/T2, a potem T2 na Pentax K, albo jakoś inaczej?

Troche szukalem na ten temat ale nic godziwego nie znalazłem- z góry dzieki za odpowiedź.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Chmurzasty napisał/a:
przejsciowki z Contax Yashica do Pentax K.
I nie znajdziesz, bo takiej nie ma . Oba mocowania maja te same odległości obrazowe i taka przejściówka gdyby istniała, odsuwałaby znacznie obiektyw, tym samym brak ostrości na nieskończoność stawiałby całe ustrojstwo pod wielkim znakiem zapytania.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
Czyli taki sprzęt w mojej torbie nie ma racji bytu bez Contax'a albo Yashici? Tak mam to rozumiec? :-(
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
dlaczego nie? Może być świetny do makro :mrgreen:
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Chmurzasty, łObiektywy Contaxa niestety mają praktycznie identyczny bagnet. Żeby pasowały pod Pentaxa niektórzy frezują bagnety tych obiektywów a niektórzy kupują starego cyfrowego Pentaxa i przekładają bagnet z C/Y.

Jeżeli chcesz robić zdjęcia na filmie to warto zaopatrzyć się w body Contax-a.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
No to kiszka, bo to miała byc Sigma Apo (biała) 400mm f/5,6, więc do ptaszków, ale skoro tak no to trzeba by sie za Contaksikiem rozgladnąć...

Dzieki za odpowiedź.
 

krzycho_666  Dołączył: 22 Lip 2008
Odgrzebiemy trochę ;D ...

Nie wiem, czy ktoś już podawał tego linka, ale tutaj jest taki tutorial jak przerobić obiektywy Zeiss'a z Contaxa na Pentaxa. Wszysto co jest potrzebne to dobry śrubokręt, bagnet PK ze starego obiektywu oraz nieco chęci i wolnego czasu ;) Myślę, że powinno się również sprawdzić z obiektywami innych producentów. ;)
Sam jeszcze nie próbowałem ale mam taki zamiar. Zresztą zabieg wygląda na w 100% bezpieczny i (jak sam autor pisze) odwracalny w razie niepowodzeń :evilsmile: ;-) :mrgreen:

A oto ów link:
http://www.leitax.com/zei...ax-cameras.html

Powodzenia ;) :-D
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
krzycho_666 napisał/a:
Odgrzebiemy trochę ;D ...

Nie wiem, czy ktoś już podawał tego linka, ale tutaj jest taki tutorial jak przerobić obiektywy Zeiss'a z Contaxa na Pentaxa. Wszysto co jest potrzebne to dobry śrubokręt, bagnet PK ze starego obiektywu oraz nieco chęci i wolnego czasu ;)
....
A oto ów link:
http://www.leitax.com/zei...ax-cameras.html

Powodzenia ;) :-D


Chciałbym wyjasnić, że nie są to bagenty wykręcone ze straych obiektywów. Ten gość produkuje NOWE bagnety.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
I pozamiatane ;)
 

krzycho_666  Dołączył: 22 Lip 2008
No halo halo... ale jak dla mnie, to to zwykły odzysk ze starych obiektywów jest, a nie produkcja... Jeśli już, to jakieś minimalne zmiany wprowadza. Ja miałem kupić obiektyw na Contaxa i kombinować, no ale przelicytowali mnie o 50 centów :P :roll: :evil:
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
krzycho_666 napisał/a:
No halo halo... ale jak dla mnie, to to zwykły odzysk ze starych obiektywów jest, a nie produkcja... Jeśli już, to jakieś minimalne zmiany wprowadza. Ja miałem kupić obiektyw na Contaxa i kombinować, no ale przelicytowali mnie o 50 centów :P :roll: :evil:


no tak, z tym że ja mam te bagnety i dokonałem kilku transformacji Leic do Pentaxa.

Dodam, że rozstaw śrubek dla obiektywu Leica różni się od Pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach