dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niezalezna 135-ka z pozycja A
Hej,

Szukam jakiejs niedrogiej 135-ki niezaleznego producenta. Musi miec pozycje A na pierscieniu przyslon, no i pod wzgledem kontrastu oraz ostrosci nie odstawac zbytnio od M-ki 135/3.5 (na przyslonach 5.6-11).

Co mozecie polecic? :-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Accura, Accura Diamatic, Accura Supertel, Formula V, Vivitary numery seryjne zaczynajace sie od 100xxx, 37xxx, 22xxx, 28xxx, 13xxx, 33xxx, 51xxx, 56xxx, Asanuma, Aetna, Rokunar, Toyo, Miida, Titar, Lumar, Beck, Beroflex, Porst i jeszcze okolo 100 nazw. Nie kupuj jednego: Focal
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trumil9 napisał/a:
Accura, Accura Diamatic, Accura Supertel, Formula V, Vivitary numery seryjne zaczynajace sie od 100xxx, 37xxx, 22xxx, 28xxx, 13xxx, 33xxx, 51xxx, 56xxx, Asanuma, Aetna, Rokunar, Toyo, Miida, Titar, Lumar, Beck, Beroflex, Porst i jeszcze okolo 100 nazw. Nie kupuj jednego: Focal


WOW. :shock: :shock: :shock:

dan napisał/a:
Szukam jakiejs niedrogiej 135-ki niezaleznego producenta.


Co nie tak z naszymi takumarkami bayonet i SMC-A?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
trumil9 napisał/a:
Accura, Accura Diamatic, Accura....Focal

jestes pewien ze one wszystkie mialy pozycje A?
dobrych pare lat wstecz szukalem tej ogniskowej z A i trafilem tylko na bodajze panagora i sigme (pierwszego nie znam, sigma byla slaba tzn gorsza jesli chodzi o rozdzialke np od roznych klonow typu revuenon, kontrast podobnie - tu i tu slabo - przynajmniej na analogu)
pozdrawiam
kp
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
takumarkami bayonet

Mialy styki?

alkos napisał/a:
SMC-A?

Drogi, rzadki i aberuje.

Coz, chyba zostaje mi M-ka i jakies body do niej..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Mialy styki?


Oj, sprawdzilem Bojidara, nie mialy.

dan napisał/a:
Drogi, rzadki i aberuje.


A liczysz że ci kundelki nie będą aberować? No tak, przynajmniej beda tanie ;-)
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
SMC A 135/2.8 poszedl ostatnio na angieskim ebayu za 77 f ale to byla okazja
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Te abberacje w SMC A 135/2,8 to mocno przereklamowane są :-P
Kiedyś porównywałem z M135/3,5 i jakiejś drastycznej różnicy nie znalazłem.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
dan, mam sears mc 135/2.8 macro, ze stykami. Śmigam do pracy, odezwę się wieczorem.

[ Dodano: 2009-03-05, 21:07 ]
Jest w bardzo dobrym stanie, żadnych rys, paprochów, pieczarek. Przesłona, pierścienie, styki, wszystko śmiga. Co do ostrości i kontrastu to musiałbyś sam sprawdzić, nie potrafię tego ocenić. Ma nieczęsto spotykany patent - pierwszy człon ma 4-ro stopniową regulację wysunięcia, do zmiejszenia minimalnego dystansu ostrzenia i zwiększenia odwzorowania, do max. 1:5. Koreański cud techniki. ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Nie bede zakladal nowego watku mimo, ze pytanie troche odmienne od 135'ki ale jednak zwiazane z niezaleznymi producentami. No wlasnie czy byli jacys niezalezni producenci robiacy szkla af pod pod bagnet Kaf w zakresie od 35 - 50 mm? Interesuja mnie jedynie stalki oczywiscie na FF:->
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
kefa, sigma 50/2.8 i 50/1.4, innych nie kojarzę.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
ebelbeb napisał/a:
50/1.4
ale to chyba nowa konstrukcja i nowe szkielko?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
kefa, roczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach