catcher  Dołączył: 06 Sty 2009
[catcher] Fotki do oceny i sugestyi...
Witam. Na początek trochę monotematycznie, portrety jednego aktora. Plus krajobraz. Moje pierwsze fotki, ale proszę bez pobłażliwości. Pozdrawiam

1.


2.


3.


4.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
1. nic nie moge napisac... zwyczajne jak dla mnie :-)
2.3.4. mogloby byc super, gdyby nie to ze chlopak musi sie wyginac zeby spojrzec w szklo... mogles przykucnac zeby widziec go z jego 'nizszej' perspektywy :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
1. Kadr troszkę nijaki.
2. Centralny poziomy kadr nie bardzo tutaj pasuje. Zdjęcie psuje światło z tyłu chłopca, które powoduje duży cień na twarzy.
3. Podoba mi się bardzo mina chłopaka. Jednak za szeroki kadr, mocny cień przez połowe zdjęcia i jakieś siatki w rogu psują nieźle zapowiadającą się fotkę.
4. Niestety znowu centralny kadr. Jednakże zamysł miałeś dobry. Może nie do końca wyszło z tym owocem, bo troszkę odciąga wzrok, ale próbuj dalej! Chętnie zobaczę następne.

Powyższe komentarze to tylko moje skromne zdanie amatora. :-) Zawsze mogę się mylić. :-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ta perspektywa, to tak specjalnie? Jakiś zabieg artystyczny?
 
catcher  Dołączył: 06 Sty 2009
perspektywa i centralność kadru zamierzona. w 3 siatka (w dodatku dziurawa :) podkreśla że zdjęcie pochodzi z kraju trzeciego świata (Dominikana).
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
catcher napisał/a:
w 3 siatka (w dodatku dziurawa :) podkreśla że zdjęcie pochodzi z kraju trzeciego świata (Dominikana).


hmmm... ta siatka jak dla mnie w ogole tego nie podkresla, a inna perspektywa pokazujaca otoczenie chlopaka bylaby zdecydowanie lepsza. ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
catcher napisał/a:
perspektywa i centralność kadru zamierzona.

No to w spokojności sumienia mogę powiedzieć, że w sposób zamierzony spierniczyłeś niezłą okazję... Szkoda.
catcher napisał/a:
w 3 siatka (w dodatku dziurawa :) podkreśla że zdjęcie pochodzi z kraju trzeciego świata (Dominikana).

Po tej wypowiedzi, żem się chyba z 5 minut przyglądał temu zdjęciu i siatce... i dalej nie mam pojęcia w jaki sposób ona to podkreślać?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach