Najbardziej podoba mi sie...
zdjęcie nr 1
2% Complete
5 (2%)
zdjęcie nr 2
3% Complete
6 (3%)
zdjęcie nr 3
0% Complete
0 (0%)
zdjęcie nr 4
4% Complete
7 (4%)
zdjęcie nr 5
2% Complete
5 (2%)
zdjęcie nr 6
4% Complete
7 (4%)
zdjęcie nr 7
7% Complete
12 (7%)
zdjęcie nr 8
14% Complete
25 (14%)
zdjęcie nr 9
4% Complete
7 (4%)
zdjęcie nr 10
2% Complete
5 (2%)
zdjęcie nr 11
8% Complete
14 (8%)
zdjęcie nr 12
3% Complete
6 (3%)
zdjęcie nr 13
1% Complete
2 (1%)
zdjęcie nr 14
1% Complete
2 (1%)
zdjęcie nr 15
2% Complete
4 (2%)
zdjęcie nr 16
0% Complete
0 (0%)
zdjęcie nr 17
1% Complete
2 (1%)
zdjęcie nr 18
1% Complete
3 (1%)
zdjęcie nr 19
2% Complete
4 (2%)
zdjęcie nr 20
0% Complete
1 (0%)
zdjęcie nr 21
0% Complete
1 (0%)
zdjęcie nr 22
2% Complete
4 (2%)
zdjęcie nr 23
1% Complete
3 (1%)
zdjęcie nr 24
2% Complete
4 (2%)
zdjęcie nr 25
1% Complete
2 (1%)
zdjęcie nr 26
10% Complete
17 (10%)
zdjęcie nr 27
0% Complete
0 (0%)
zdjęcie nr 28
0% Complete
1 (0%)
zdjęcie nr 29
0% Complete
0 (0%)
zdjęcie nr 30
5% Complete
9 (5%)
zdjęcie nr 31
4% Complete
8 (4%)
zdjęcie nr 32
2% Complete
4 (2%)
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
przeciw. Nie każdy ma czas latać i robić fotki specjalnie na konkurs. Dobrych zdjęć nie robi się na zamówienie. To zaniży poziom konkursu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
Nie każdy ma czas latać i robić fotki specjalnie na konkurs

Nie każdy musi brac udział w konkursie :mrgreen:

Ganz napisał/a:
Dobrych zdjęć nie robi się na zamówienie.

:?: :?:
Kurcze.... to z czego zyja profesjonalnie fotografowie?
Wg mnie m.in. [!!!] właśnie o to chodzi w fotografii - o naukę kreacji światła i sytuacji.

Po drugiej stronie jest oczywiście zdolność dostrzegania scen, sytuacji i wykorzystywania.

Ps. Możesz oszukać :mrgreen: :mrgreen:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cytat
Ps. Możesz oszukać :mrgreen: :mrgreen:


I to napisała Moderatorka! Fe! :roll: ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie jestem moderatorem sumienia i poczucia przyzwoitości forowiczów
:mrgreen:
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
mygosia napisał/a:
z czego zyja profesjonalnie fotografowie?

o naukę kreacji światła i sytuacji.

się zdecyduj, czy to forum i konkursy dla profesjonalistów czy amatorów....
prosta kwestia: kiedy poziom prac będzie wyższy : czy wtedy gdy będą nadsyłane najlepsze prace z całości drobku, czy tylko te z ostatnich 2 tyg zrobione na potrzeby konkursu?
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Ganz, uwzględnianie tylko świeżych zdjęć zmusza do faktycznego myślenia nad tym zdjęciem, szukania go. jaka w tym zabawa jeśli na hasło "TEMAT: cośtamcośtam" wszyscy pierw przeszukują swoje HDD za pasującym? takie jest moje zdanie, ale jako realne rozwiązanie proponowałbym coś jak w Kalendarzu Adwentowym - każdy niech pilnuje siebie. niech każdy stara się zrobić to zdjęcie, a poszukać go można w ostateczności na dysku w ostatnim dniu składania prac, jak ja w minionym konkursie. zabawa i samodoskonalenie się liczy :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ganz napisał/a:
Nie każdy ma czas latać i robić fotki specjalnie na konkurs


Niemal zawsze da się znaleźć chwilę, tylko ciężko jest się przyznać, że _nam się nie chce_ tego czasu wygospodarowywać (np. focić, zamiast pisać/czytać forum przez kilka dni). Zawsze gdy próbuję się przed sobą tłumaczyć brakiem czasu na coś, patrzę w pewne dwie rubryczki we własnym profilu. Twoje rubryczki mówią: "Wizyt: 1380 Łączny czas wizyt Godzin: 350,2". A te statystyki tak naprawdę są zazwyczaj zaniżone.

Ganz napisał/a:
To zaniży poziom konkursu.


Ale podwyższy poziom uczestników. Trzeba się będzie postarać, pomyśleć, popróbować, wykazać się kreatywnością, szczęściem i takimi tam. A nie tylko pogrzebać w szufladzie. Dorzucanie obrazków z kieszeni zostawmy grom karcianym.

(chociaż na początku wspominano tylko o wykluczeniu prac wcześniej prezentowanych publicznie, a nie wszystkich wykonanych)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
się zdecyduj, czy to forum i konkursy dla profesjonalistów czy amatorów....

To forum onanistów sprzętowych, ale czy to powód, aby iść na łatwiznę?

Ganz napisał/a:
kiedy poziom prac będzie wyższy : czy wtedy gdy będą nadsyłane najlepsze prace z całości drobku, czy tylko te z ostatnich 2 tyg zrobione na potrzeby konkursu?

Jakoś nie widziałam niższego poziomu na "Autoaktach"... wręcz przeciwnie bym rzekła.

Na TKT też ogrom [na pewno większość] ludzi robiło zdjęcia specjalnie na konkurs. Pamiętam wieeele dobrych fotek.

więc Twoja teoria jest, bawiam się, chybiona.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
ja nie pisałem, że trzeba "tylko to" lub "tylko tamto". Chodzi mi o nieograniczanie daty wykonania zdjęć. Z tego co przeczytałem to obaj się ze mną zgadzacie 8-) .
Co do statystyk to mam mierne, a nabijam je w pracy, gdzie mam ograniczone do minimum możliwości twórcze ;-) .
thrackan napisał/a:
Ale podwyższy poziom uczestników

pewnie, że podwyższy, tylko, że ja nie lubię oglądać czyjejś nauki, wolę najlepsze efekty tej nauki. Mnie osobiście najlepsze zdjęcia nie zdażają się na zawołanie. I chciałbym uniknąć sytuacji, w której na konkurs będzie przysyłany zrzut z karty....

[ Dodano: 2008-12-18, 23:52 ]
mygosia napisał/a:
więc Twoja teoria jest, bawiam się, chybiona

całe szczęście, że od obawy do racji daleka droga....
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ganz, ale konkurs polega na konkurowaniu w wykonaniu pracy konkursowej.
Jeżelibyśmy wysyłali zdjęcia wykonane wcześniej według Twojej filozofii, to mielibyśmy wystawę, a nie konkurs. Od oglądania najlepszych zdjęć masz blogi/wątki użykowników, wątki tematyczne i album. To jeszcze za mało? :roll:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Ja w prawdzie nie brałem udziału w konkursie, ale swoje 3 grosze dołożę. Moim zdaniem lepiej jest robić fotkę specjalnie na konkurs, niż przeszukiwać HDD. To rozwija kreatywność, podszkoli w robieniu zdjęć. A jeśli ktoś się uprze, to zawsze exif można edytować, albo zrobić drugą taką samą fotkę, jaką się zrobiło kiedyś...


Pytanie natury technicznej: kto wymyśla temat konkursu? Czy będzie zorganizowane podsyłanie pomysłów, a później ogólne wybranie jednego z nadesłanych, czy to leży po stronie organizatorów ?!
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
hitman1986 napisał/a:
kto wymyśla temat konkursu? Czy będzie zorganizowane podsyłanie pomysłów, a później ogólne wybranie jednego z nadesłanych, czy to leży po stronie organizatorów ?!


Screwdriver już chyba ma wszystko zaplanowane. Zadał pytanie tylko o regulamin.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
jak najbardziej robić zdjęcie do konkursu.. dzięki temu fotografowanie jest procesem twórczym. Myślimy o efekcie jaki chcemy osiągnąć i staramy się go osiągnąć :-)

popieram zatem ideę zdjęć świeżych do konkursu
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Tak jak thrackan zauważył: (prawie) wszystko już przygotowane, temat już jest. Myślę że można by zrobić zapis z furtką: zdjęcie powinno być zrobione specjalnie na konkurs, chyba że autor nie czuję się na siłach, wtedy zgodnie z własnym sumieniem, może przysłać coś zrobionego wcześniej. Będzie OK?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
screwdriver napisał/a:
Będzie OK?


Jeżeli ktoś nie ma rozciągliwego sumienia i nie będzie zamieszczał prac wcześniej publikowanych w NG i nagradzanych WPP :-P
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
nooo, to wszyscy są zgodni, teraz czekamy na temat i ... (kno)cimy :-P
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
thrackan, zbyt dużo reguł, często psuje zabawę. Jeśli ktoś jest pewien że zdjęcie życia, pasujace do tematu zrobił i lepszego zrobić mu się nie uda...
Myślę że zaczniemy od 01-01-2009.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
screwdriver napisał/a:
thrackan, zbyt dużo reguł, często psuje zabawę.

Pełna zgoda ----> patrz emotikonka na końcu poprzedniego posta ;-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
thrackan, widziałem :) a w ogóle, to powiem Ci że jak podesłałeś zdjęcia na ten konkurs, to aż mi się morda uśmiechnęła :) Niezła improwizacja była ;-) :-B
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
screwdriver napisał/a:
aż mi się morda uśmiechnęła :)


To ma większe znaczenie, niż wygrana. Dzięki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach