argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zaprzestano sprzedaży Pentaxa K200D w Japonii
W Japonii sprzedają tylko Pentaxa K-M i K20D.
link
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może im zabrakło :mrgreen: A może pocichutku K300D wprowadzą do sprzedaży ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Oby to nie był zwiastum zamknięcia linii produkcyjnej (bo mam zamiar go mieć po Nowym Roku :-P ).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raczej nie chcą konkurencji dla K-M.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli ma to być antykonkurencyjność - to bez sensu. Jeśli ma to być zapowiedź czegoś nowego, to wolę jak już Nikon się przerzuca na potajemne wypuszczanie D3x i jakiegoś średniego. Tajemniczość Pentaka mnie męczy, na prasowej mają taki ruch, że wpisy z całego roku mieszczą sie na jednym ekranie. 8-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Raczej nie chcą konkurencji dla K-M.
Ooo, to to już można kupić :-P Chyba nie śledzę rynku na bieżąco :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nemo napisał/a:
Ooo, to to już można kupić
Dzisiaj podobno Cześ miał mieć.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
argawen napisał/a:
Dzisiaj podobno Cześ miał mieć.

paczka nie doszła :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cześ napisał/a:
paczka nie doszła :-/
Daleko mają do Ciebie :-P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Cześ napisał/a:
paczka nie doszła
A świecidełka dla mnie ? ;-)
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
mam nadzieje że po roku K200D nie będzie archiwalnym eksponatem :-P

jak teraz Minolty 5D i 7D

:-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG, ee tam Minoltkę 7D można jeszcze kupić nową, jakby ktoś chciał ;-)

Poznań - Mega Avans
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
MateuszG, ee tam Minoltkę 7D można jeszcze kupić nową, jakby ktoś chciał

Taaa, a w Bielsu-Białej można kupić nówki nieśmigane MZ-5n i MZ-3 ! (o czym wspominaliśmy z Mygosią już kilka razy ;-) )
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys, ale Pentax jeszcze istnieje jako marka, a Minolta nie ;-)
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
Miałem K-m w łapkach i moim skromnym zdaniem do K200D to mu daleko, no ale to zupełnie inna historia. Może faktycznie K300D się szykuje?? Poczekamy, zobaczymy ;)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Czyżby następca się szykował? Bo między K20 a K-M jest spora "dziura" ...
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Myślę, że tym posunięciem chcą bardziej spolaryzować potencjalnych klientów na grupę "początkujących" i "średnio zaawansowanych" oraz, że następnym posunięciem będzie jakaś hipotetyczna KX (FF?) dla tych, którzy chcą przejść o klasę wyżej z K10 i K20.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
seele napisał/a:
Myślę, że tym posunięciem chcą bardziej spolaryzować potencjalnych klientów na grupę "początkujących" i "średnio zaawansowanych" oraz, że następnym posunięciem będzie jakaś hipotetyczna KX (FF?) dla tych, którzy chcą przejść o klasę wyżej z K10 i K20.


A ja myślę, że po prostu redukują koszty. Jak ktoś chce coś "entry level" to ma sobie kupić K-M niczym D40/D60, a jak Pentax przez przypadek mu się spodoba to niech sobie zapoda K20. Ale i tak nikt nie wie, co siedzi w głowach marketingowców Pentaxa, nawet oni sami ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
seele, Pentax zaskakiwał swoim marketingiem nie raz. Niedawno się zapierali nogami i rękami, że FF nie. Z cyfrowym MF też średnio. A tu nagle FF -bach, MF-bach :mrgreen:

Nie, nie sądzę. Albo wyjdzie K300D, albo faktycznie chcą tak bardzo spolaryzować amatorski rynek. Tylko nie wiem, czy znajdzie się tak wielu chętnych na Km za te same pieniądze co za K200D. Bo wszystko wygląda na to, że nie za bardzo chcą/mogą opuścić już cenę Kma.
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
[quote="pawelek-79"] Pentax zaskakiwał swoim marketingiem nie raz. Niedawno się zapierali nogami i rękami, że FF nie. Z cyfrowym MF też średnio. A tu nagle FF -bach, MF-bach :mrgreen:

Jak, gdzie kiedy?? :?: :?: :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach