sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
Ano, w tym wypadku zgadzam się w 100%
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sorry ale zupełnie nic nie potrafię powiedzieć pozytywnego o Twoich zdjęciach. Musisz jeszcze popracować by wzbudzić większe zainteresowanie.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
Trochę czasu już minęło, więc pora na coś nowego. Jak wcześniej wszystko KIT w wersji II.

5.


6.


7


I jedno z poprzedniego pleneru.

8.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Mogłeś połączyć 5. z 7. ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Bardzo bym chciał napisać coś pozytywnego na temat na Twoich zdjęć ale nie potrafię. Są mało ciekawe ze słabym pomysłem a co gorsza kiepskim wykonaniem, zwłaszcza kadrowanie razi.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
kulten, najgorsze to jest to, że masz rację...
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Mnie zaciekawiła 8, pomysł całkiem niezły, ale dużo lepiej by wyglądał jako część serii zdjęć, przynajmniej moim zdaniem. A reszta taka sobie...

Pozdrawiam
Buczo
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Buczo, opowiedz mi, co Cię zaciekawiło w 8? jaki tam pomysł jest?
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
cóż, zaciekawiło mnie wykorzystanie odbicia w szynie, co, przynajmniej tak mi się wydaje, dałoby się jakoś wykorzystać jeśli to zdjęcie było by częścią jakiegoś reportażu/serii. Ale Arti ja nie muszę mieć racji, nawet nie zdziwiłbym się za bardzo gdybym jej nie miał w tym przypadku

Pozdrawiam
Buczo
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Każdy ma rację w granicach sensowności swojej argumentacji ;)

kinek, napisz, co Ty myślisz o swoich zdjęciach? Co ciągle Cię na nich prześladuje, co lubisz, a co nie?

Brakuje dobrej obróbki, choćby wyciągnięcia nieco cieni. Temat jest nieczytelny.
Zdjęcie 5 jeszcze zaakceptuję, choć z czasem będziesz widział przed zrobieniem zdjęcia, że włosy wchodzą na oko modelce. 6 też ok. Jeśli chodziło o zdjęcia "pospolite" to nie odbiegasz od normy. Jeśli coś więcej, to należy popracować. Ale tego nie wiem bo nic o tym nie piszesz.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Arti napisał/a:
jaki tam pomysł jest?

ultra oryginalny, mocium panie.
*puf*

 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
mkdexter napisał/a:
Brakuje dobrej obróbki, choćby wyciągnięcia nieco cieni. Temat jest nieczytelny.

Mógłbyś mi pokazać na jakimś przykładzie? Jestem wzrokowcem i chciałbym zobaczyć w jakim kierunku wg. Ciebie miałbym pójść. Nie chodzi żebyś mi powiedział jak mam zrobić dane zdjęcie, ale wtedy będzie mi łatwiej dostrzec błędy.

Jeśli chodzi o 5, to jedynie to zasłonięte oko mnie razi, a tak bardzo mi się podoba.

8. wstawiłem właśnie dla pomysłu, chciałem zobaczyć co sądzicie... wykonanie i obróbka też średnio przypadła mi do gustu.

6. Taki miałem zamysł. W oddali kościół klimatyczna lampa, jakaś parka daleko.

Z takich podstawowych rzeczy jakie mnie drażnią to błędy przy kadrowaniu. Ale uważam że z czasem człowiek automatycznie będzie pewnych rzeczy unikał. To moje trzecie wyjście w plener... a nie urodziłem się geniuszem fotografii:D

I jeszcze coś... wystawiam tutaj zdjęcia aby właśnie usłyszeć krytykę, ale pisanie typu: "nie mogę powiedzieć nic pozytywnego", moim zdaniem nie ma sensu. Tak jak pisałem wcześniej nie oczekuje tutorial'a: "jak zrobić fajną fote", ale jak ktoś mi wytknie, że to jest źle czy tamto to da mi to do myślenia. Obcej osobie jest dużo łatwiej ocenić dane zdjęcie niż mi. Ja pewnych rzeczy nie widzę bo to jest moje zdjęcie... (ale chyba wiele osób miało tak na początku).

Pozdrawiam;)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Pozwolę sobie ponownie wkleić Twoje zdjęcia by je ze sobą zestawić przed i po:

5.

Tak na szybko - w Photoshopie
1. Image->Adjustments->Desaturate (Shift+Ctrl+U)
2. Image->Adjustments->Photo Filter (ustawiasz Filter Sephia i krycie 25%)
3. Image->Adjustments->Shadow/Highlight (pobaw się suwaczkami przy cieniach, sam zobaczysz kiedy efekt jest najlepszy)
3. Potem lekkie wyostrzenie, ponieważ to tylko miniatura, to możesz użyć Sharpen Tool (R), a potem rozjaśnić lub przyciemnić kilka fragmentów zdjęcia ręcznie narzędziami Dodge Tool i Burn Tool (O)

6.

Podobnie jak poprzednie ale bez pkt. 1 i 2.

7.


Podobnie jak poprzednie ale bez pkt. 1 i 2.

Trochę ryzykownie robię, bo te zdjęcia wcale nie muszą się bardziej podobać komuś niż poprzednio. Nie chciałem być gołosłowny, więc dałem przykłady. Oczywiście nie każdy ma PS na komputerze, wtedy pozostaje gimnastyka w Gimpie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
kinek napisał/a:
... a nie urodziłem się geniuszem fotografii:D

I jeszcze coś... wystawiam tutaj zdjęcia aby właśnie usłyszeć krytykę, ale pisanie typu: "nie mogę powiedzieć nic pozytywnego", moim zdaniem nie ma sensu. Tak jak pisałem wcześniej nie oczekuje tutorial'a: "jak zrobić fajną fote", ale jak ktoś mi wytknie, że to jest źle czy tamto to da mi to do myślenia. Obcej osobie jest dużo łatwiej ocenić dane zdjęcie niż mi. Ja pewnych rzeczy nie widzę bo to jest moje zdjęcie... (ale chyba wiele osób miało tak na początku).


Nikt geniuszem się nie rodzi.

Twoje zdjęcia są w całokształcie zbyt jeszcze słabe by dało się w szczegółowy sposób wytknąć co jest źle. Najlepiej sobie to uzmysłowić porównując do zdjęć innych ludzi. np ja wzorowałem się choć bardziej powinienem napisać czerpałem energię i motywację z tej strony: http://www.j-roumagnac.net/. Rozmaitość tematyczna jaką tam znajdziesz w 100% zaspokoi Twoje przyszłe pomysły. Wzoruj się na jego obróbce, sposobie kadrowania jak i wyborze pomysłów. To najlepsza rada na tym etapie jaką możesz wg mnie otrzymać.

pozdrawiam
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
mkdexter dzięki wielkie za fatygę. Widzę mniej więcej co miałeś na myśli;)

kulten może to moje stwierdzenie było lekko uszczypliwe ale ma swój sens, a za link wielkie dzięki.

i mam pytanie odnośnie błędów w kadrowaniu: możecie mi napisać w którym zdjęciu co jest źle? będę wdzięczny :-)

ps. bardzo mi się podobają zdjęcia jednego z członków tego forum, mam nadzieje że się nie obrazi jak podam linka;)
http://makak.viewbook.com/
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ok, to lecimy:

5 - za ciasno choć nie jest źle, z podanego linka forumowego kolegi podpatrz jak on kadruje i spróbuj podobnie

6 - za dużo góry względem dołu, też jest lekko klaustrofobiczne, zdjęcie w mojej ocenie bardzo na siłę uchwycone.

7 - bardzo za ciasno, za dużo pozostawiłeś z lewej strony kosztem prawej, ucięta ławka u podstawy, ucięta wieża, bardzo za ciemno. Kiepski motyw, który w co ciężko mi uwierzyć, że na prawdę Ci się podoba i że potrafisz wpatrywać się w nie dłużej :lol:
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
kulten super dzięki, teraz mi się to zakoduje w mojej łepetynie :mrgreen:

ze wszystkim się zgodzę, ale co do numero uno to akurat chciałem tak ciasno... jakoś to mi się podoba... nie wiem taki mój gust;)

[ Dodano: 2009-01-03, 15:28 ]
a co myślicie o takiej obróbce?
9.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Buczo, ja nie widzę tam ani pomysłu ani nic ciekawego. Dlatego pytam. To odbicie mogłoby być ciekawe, ale nie na tym zdjęciu. Nie wykorzystany zupełnie motyw.
kinek, musisz się sam nauczyć patrzenia na swoje zdjęcia. Ja wiem, że na początku to Ci się wydaje, że już masz super foty, że super historie świetne kadry... Przeważnie tak nie jest. Przeważnie to są zwykłe pstryki. Oglądaj inne zdjęcia, galerie, czytaj o teorii a sam zaczniesz zauważać błedy. My nawet wytykając wszystkie możliwe nie jesteśmy w stanie nauczyć się tego za Ciebie.
Te fotki nie przekazują tego co Ty chciałeś powiedzieć, nie pokazują nic ciekawego. Są źle skadrowane, nie widać nawet tego co Ty widziałeś. O tym kościele to się dowiedziałem z Twojego opisu.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
8 może być jednak fajnym pomysłem, wg mnie potrzeba zdecydowanie więcej odwagi w tej obróbce (ew. naświetlaniu?) - brakuje mi tu "pazura", np. bardzo rozjaśnione, jakieś zakręcone kolory, no nie wiem, nie chcę sugerować, bo nie mam 100% pewności jak bym to widział, ale mam pewność co do jednego - że mogłoby być fajnie jakoś pojechane jakby było - jak iść na całość to na całość... :-)

[ Dodano: 2009-01-04, 02:15 ]
Acha, ostatnio gdzieś usłyszałem, że Ansel Adams twierdził, że najprzydatniejszym przedmiotem w jego ciemni jest... kosz na śmieci.. :-)
Te, które nie wyszły, nie broń ich dalszą obróbką, idź robić nowe zdjęcia.

To mówiłem ja, Jarząbek Wacław, trener II klasy... ;-)
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
to może coś innego
10

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach