Ola  Dołączyła: 09 Mar 2008
kinek, pstrykaj pstrykaj :)
ale wiesz ten nr 10 jakoś taki nijaki. Powiedz czym kierowałeś się robiąc to zdjęcie?
Jak widzisz są tu linie i okrąg, może warto to jakoś ciekawiej pokazać?

Ja sama ciągle jestem na starcie robienia zdjęć, wiec głowa do góry!!!
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
mi się to kojarzy ze słońcem w cierniach...;]
 
Ola  Dołączyła: 09 Mar 2008
skojarzenie skojarzeniem, ale popatrz jak to ukazałeś nieciekawie.
Spójrz na symetrię i łączenia różnych linii...

... a może się mylę? :-?
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
akurat symetrii to ja tutaj nie chciałem... ale każdy ma swoje zdania i za to jestem wdzięczny ;-)
a co do tych linii to co masz na myśli?

motyw kojarzy mi się też trochę z tybetem...
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja widzę koronę cierniową :mrgreen: . Jest już lepiej jeśli idzie o wykonanie w stosunku do poprzednich zdjęć choć motyw to taki, jakich osobiście nie lubię. A zrób zdjęcie, na którym będzie motyw i da się poczuć przestrzeń.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
kulten powiem CI szczerze ze po zrobieniu tego zdjęcia sam byłem zadowolony z samego wykonania;) Teraz żeby przestrzeń tak ogarnąć :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie chce Ci nic narzucać ale może pstrykniesz jakiś krajobraz ;-) .
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
taki jeden znalazłem niedawno zrobiony, ale szczerze coś mi w nim nie pasuje;)
11
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Niestety nie jest dobrze w mojej ocenie. Unikaj fotografowania bezpośrednio pod słońce chyba, że się zaopatrzysz w odpowiednie filtry, czyt. ND Grad. Dodatkowo balans bieli poległ + zdjęcie wyszło Ci szare i bure. Musisz się twardo wziąć za naukę obróbki w programach graf. To niestety nieuniknione.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
Czyli tak jak myślałem, ale warto się upewnić. A co do samego kadrowania jak myślisz jest w miarę?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Jest prosto więc nie jest krzywo czyli pod tym kątem jest poprawnie :mrgreen: . Brakuje mocnego punktu ale i tak źle nie jest. Czyli reasumując gdybyś nie focił pod słońce sam kadr może być. Zaznaczam, że to moja opinia, inni mogą uważać inaczej a jeśli uważają inaczej to niech się tym podzielą :-B .
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
kinek napisał/a:
taki jeden znalazłem niedawno zrobiony, ale szczerze coś mi w nim nie pasuje;)


Moim zdaniem podczas obróbki konieczne jest przede wszystkim drastyczne zwiększenie kontrastu (np. poprzez pogłębienie cieni), a potem delikatnie rozjaśnić, punktowo, w dole. Temperatura fajna. Moim zdaniem zdjęcie do uratowania.

P.S. Z kulten zgadzam się, ze brak mocnego punktu. Nudno coś na tym zdjęciu, zwłaszcza u dołu. W sumie nic nie przyciąga uwagi.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
jak dla mnie ciemno i nieciekawie
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
kilka kolejnych zdjęć... chłopczyk zrobiony kitem, reszta M50/1.7

10.


11.


12.


13.


14.

tak wiem ręka jest poruszona:P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
10 i 13, ale kadrowanie niedopracowane.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
kinek, jest lepiej niż było.

Podoba mi się tylko 13, ale oczami wyobraźni widzę, że gdyby było więcej marginesów (byłbyś jakieś 10cm dalej), fota lepiej wyglądała, bo dla mnie za ciasno. 11 może dałoby się poratować kadrowaniem lepszym i obróbką.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
co do 13 zabrakło mi wyższej ławki:P
a przy 11 była taka ilość śmiechu...:D
ale dzięki za opinie... staram się stosować wasze uwagi w życiu... pewnie nie zawsze mi wychodzi, ale zawsze coś tam mi w rozumku utkwi;)
co do obróbki... cóż wiele przede mną do nauki i zdaje sobie z tego sprawę, właśnie szukam jakiejś dobrej książki;)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moje osobiste zdanie jest takie, że bardzo dobrze kombinujesz z kadrami, ale brakuje mi jeszcze dwóch rzeczy :) Pierwsza to brak ciekawego światła a druga sprawa to niefortunna mina modelki - ni to uśmiech, ni to skrzywienie. Widziałbym tutaj albo jakiś zdecydowany wyraz jej twarzy albo coś nostalgicznego w jej oczach. Tymczasem mam wrażenie, że z jej twarzy odczytuję "no jak już musisz....".
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
13 ihmo wyszło najlepiej.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
15.


16.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach