sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sample z K10D - firmware v 0.32
Ned Bunnel - vice prezydent marketingu Pentax USA pozwolil sobie zaprezentowac fotki z K10D z 31/1.8 Ltd przy roznych czulosciach. Zdjecia w powiekszeniu to cropy 100% (po kliknieciu widac pelny rozmiar):
http://nedbunnell.blogspo...tos-of-mom.html
ISO od 200 do 1600. 1600 jest zaszumione - mniej wiecej jak iso3200 na K100D - ale to bylo do przewidzenia. ISO 800 jak dla mnie calkiem czyste. I pamietajmy, ze to firmware v 0.32 - czyli jeszcze troche przed finalnym :-) W kazdym razie wyglada toto bardzo dobrze - znacznie lepiej niz o co widzialem z K10D z firmware'm 0.2 - chlopaki nie proznuja :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hehe, że też zawsze (no, prawie zawsze) muszę ze wszystkim byc pierwszy... :-P Ale nic to, Sylwek - tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że nie czytasz moich postów. No i dobrze dla Ciebie - dłużej żyć będziesz i normalniej. :-)

A co do tych zdjęć - z wypowiedzi samego Neda na dpr nie wynika na 100%, jakoby to były 100% cropy:
http://forums.dpreview.co...thread=20760234

[ Dodano: 2006-11-06, 12:24 ]
Właśnie zajrzałem na bloga - i się pozmieniało, sa juz cropy (czyli rzeczywiście przedtem to nie były wycinki 100%).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Heh, ale warto bylo dac to w osobnym watku - latwiej odnalezc ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolejne sample, z różnych ISO i szkieł:
http://kakaku.com/article/ad/06/k10d/p1.htm
krzaczki, na końcu trzeba zmieniać numerki (p2.htm, p3.htm, ...)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - .....ja newt nie wiem na co kliknac :evil: - ide spac..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, nic nie tracisz, owieczek nie było :-)
Dobranoc.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ha, a ja za linki dziękuję, bo mi coraz szybciej idzie czytanie "krzaczków" :)
Choć na razie zasób krzaczorów ograniczony, ale każdy kiedyś zaczynał.

Sporo info, podgrzewają atmosferkę, nie ma co :>
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obywatelu Marooned, wyjdźcie naprzeciw oczekiwaniom społecznym i napiszcie polskimi krzaczkami, co oni tam podgrzewają...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Z tymże ja dopiero jeden alfabet opanowałem [przede mną jeszcze 2] więc raczej dla sportu sobie tłumaczyłem nagłówki w katakanie - a to chyba dla Was za mało.. [ba, na pewno!]
Nieco wspomagany słownikiem co niektóre szczegóły tudzież czytać próbowałem.
Rzucę jeszcze raz okiem, może coś wyłowię.

Bo w sumie babelfiszką sprawniej pójdzie tekst - stąd zabrałem się za łobrazki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ja newt nie wiem na co kliknac - ide spac

trochę intuicji i wszystko stanie się jasne, np. widząc: $%^##*#&^% - jesteśmy w stanie domyślić się, że ktoś rzuca mięsem, a widząc:

staje się jasne,że pgrzewa atmowsferę... :lol:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jarek Nie zauważyłem, że dubluję Ci link w osobnym wątku - dlatego robię del.

Za to dla tych co nie kumają krzaczków daję tłumaczenie googlowate, bo babelfisz jest jakieś niestrawne (trzeba wpisywać adres każdej podstrony).

Tu macie automatyczne tłumaczenie na australijski:

Kakaku

Prezentacja jest w 4 częściach (Part 1...4). Kliknijcie sobie na wybraną, a w nich na sampelki.
 
azeghiel  Dołączył: 27 Paź 2006
  Samsung GX10 sample beta
Chciałbym na wstępie przywitać sie i pozdrowić wszystkich gdyż jestem z tych nowych :oops:

:shock: co zapragnęli KADYSZKE :shock:

Nie widziałem tych fotek nigdzie na forum wiec jako ze Samsunga GX10 uważa sie za klona K10d .. umieszczam link do strony ze samplami ze wszystkich częstotliwości ...


SAMPLE



Pozdrawiam

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj azeghiel na pokładzie. Szacunek za trafienie debiutanckim postem dokładnie tam, gdzie powinien on wylądować.
No i dzięki za linka - szkoda jednak, że zdjęcia są pomniejszone.
 
azeghiel  Dołączył: 27 Paź 2006
sample z k10d crop
Robione na Pentaxie K10D ze szkłem DA 16-45 F4 na ISO 1600

(tylko obrócone w ACDSee, wersja firmwaru 0.32)

Modelka juz nie tak piękna jak na oryginalnej stronie Pentaxa z pierwszymi samplami :roll:


SAMPLE
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
a w linku, ktorego podales (do Pentaxlife) znajdziemy taka oto informacje:

Amazon.com has updated availability status of Pentax K10D (body only and kit packages). Now there is note on the K10D page: “This item will be released on December 1, 2006. Pre-order now. Ships from and sold by Amazon.com.” Well, it’s just one day after official release which was postponed recently to November 30.

a wiec wyglada na to ze mamy kolejne opoznienie. Albo wciaz sa problemy z softem, albo ... marketingowcy wpadli na pomysl by szal zakupow zaczal sie w okresie swiatecznym (tak na marginesie - w USA sezon swiateczny stanowi warotsciowo 1/5 retail salesow calego roku). Pytanie tylko, czy u nas bedzie szansa postawic K10 pod choinka ...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
starymada, o czym Ty piszesz? O dacie ktora Amazon sobie wybral na rozpoczecie realizowania zamowien? W Japonii Pentax oficjalnie wchodzi do sklepow 30 listopada, i bylo to ogloszone jakies 2 tyg temu, zadnych nowych poslizgow nie widac. Podana przyczyna - wiecej zamowien niz sie spodziewalismy, musimy zbudowac wiekszy zapas w magazynach zanim podamy towar do sklepow. Rynek w USA ma swoja wlasna date, wcale nie 30 listopada, ale jaka ona jest jeszcze nie widzialem. Jezeli jest to wlasnie 1 grudnia to swietnie, tylko dzien po premierze w Japonii, nie widze powodu by sie martwic. W Europie K10D ma sie pojawic na poczatku grudnia, i tez nie widze powodu by sie martwic. A pomysl "z problemami z softem" to juz chyba w ogole wyssales z palca ...
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
hmm, jesli bedzie 30 listopada / 1 grudnia to super. Pytanie tylko czy rowniez w Polsce ? ...
Co do softa, sam spinner w pierwszym wpisie zaznacza, ze "pamietajmy, ze to firmware v 0.32 - czyli jeszcze troche przed finalnym", tak wiec stad moj domysl ze jest to kwestia dopracowania tego elementu (w innych tematach pojawialy juz sie takie sugestie).
Ok, trzymam Cie za slowo i 1/12/06 czekam na oferte k10 u nas w sklepach :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
oferta juz jest, nie widziales?
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Za dpreview:

http://dc.watch.impress.c...11/13/5035.html

Troche nowych sampli z K10D i firmware 1.0

Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki, komar.

Jak dla mnie - obrazki są bardzo OK. Ciekawe tylko, czy to jpgi, czy wołane z rawa (na dpr nic nie piszą? - jeszcze nie zaglądałem).

Teraz się przyjrzałem i mam wrażenie, że przy ISO 800 i 1600 widzę "placki" powstałe po redukcji szumów - więc chyba to jpgi prosto z kamery.

Tak, czy siak - podobają sie - tylko, że ten 16-45 to tak trochę paściasto wypada... hmmm, albo ja się po prostu ostatnio za dużo zdjęć ze stałek naooglądałem....tak to chyba to. :-)

[ Dodano: 2006-11-13, 08:30 ]
Cofam z tym paściastym - tzn nie jest super na f=4.0 (co im przyszło do głowy dawać sample z pełnej dziury??) - a przymknięty jest bardzo przyjemny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach