ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Obiektyw z USA, który wybrać?
Witam wszystkich.
Cóż , mój pierwszy post na nowym forum. Mam nadzieję że wraz z K10D dołączę do Waszego zacnego grona ;-)
A teraz krótko i na temat (mam nadzieję):
Za tydzień kumpel wraca ze stanów. w sobotę robi zakupy w:
http://www.bhphotovideo.c...rch&Q=&ci=12042

Poradźcie, co warto by kupić. (bo niestety body K10D jeszcze jest niedostępne).
Niestety tylko 1 lub 2 szt mogę wybrać

Pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto, - witaj....poniewaz nie napisales nz czym ci zalezy to odpisze tak:
12-24 i 16-45 - te dwa na poczatek
jak masz kase to dodaj te dwie stalki 40mm i 21mm - zmieszcza sie w kieszeni kurtki i beda doskonalym dodatkiem do tych zoomow.....na dluzsze szkielko to czekalbym na 60-250 f4 z *
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
W sumie fakt, nie napisałem co focę.
więc coś do portretu + jakiś macro. Macro to wyboru wielkiego nie ma .więc ew. zamiast macro jakiś zoom
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cos do portretu :
77 limited 1.8
macro 100 DFA
+ spacer zoom 16-45 f4
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Masz na myśli ten macro?:
http://www.bhphotovideo.c...egoryNavigation

Sorki za takie pytania. ale zmieniam system z Olympusa na "Wasz" ;-) a że sprawa możliwości przywozu wyskoczyła nagle więc stąd moje pytania.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto, tak ten obiektyw albo skontaktuj sie z sylwiuszem on wlasnie sprzedaje to szklo....
DFA - to sa szkla do pelnej klatki z QFC czyli mozliwoscia przeostrzania bez wylaczenia AF
zoomy 16-45 / 12-24 tez to maja (QFC- albo jakos tak podobnie to sie nazywa....)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Macro sprzedaje właśnie Sylwiusz:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1699
A do portretu, to szkiełko polecane przez Fafniaka.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:

77 limited 1.8
macro 100 DFA


bralbym te dwa, ew. 31/1.8 na trzeciego. Dobry "spacer zoom" tj 16-45/4 powinno byc do kupienia w komplecie z body K10D, w dobrej cenie
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Ten Limited
wydaje się być lekko drogawy.
http://www.bhphotovideo.c...egoryNavigation

ps. wiem że Sylwiusz sprzedaje to macro ale... cóż ze stanów będzie sporo taniej i do tego nowiutki ;-0

I kolejne pytanko. skoro szkłą do K10D to czy warto inwestować w te do Pełnej klatki?

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Szkla Pentax Limited sa warte swojej ceny - to taka "Leica dla lustrzanek". Pogooglaj sobie. Ponadto czarnych nie da sie kupic w Europie, a do tego amerykanskie ceny sa najlepsze.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
W takim razie decyzja podjęta. zamawiam tego "Limited" Mam nadzieję że wart swojej ceny. do tego macro 100.
A 16-45 chyba rzeczywiście będzie się opłacało kupić w kicie z body (body kupuję w PL ze względu na gwarancję) choć kusił Canon 30D. jest od ręki nie trzeba czekać do grudnia ;-(

ps. jakby ktoś ew. potrzebował coś z tego sklepu to w przyszłym m-cu jakiś obiektyw może przylecieć. Ale to już na prw.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ThomFoto napisał/a:
I kolejne pytanko. skoro szkłą do K10D to czy warto inwestować w te do Pełnej klatki?


wybor 77 i 31 nie ma zwiazku z pokryciem, a z ogniskowa i jasnoscia. "nalesniki" DA Limited sa rownie dobre, ale nieco ciemniejsze i maja inne ogniskowe - w szczegolnosci, najlepszym jakosciowo odpowiednikiem jasnego, "normalnego" szkla jest 31/1.8 . Ale, jezeli chcesz najlepsze mozliwe szkla za nizsza cene i nie zalezy ci na jasnosci powyzej 2, to bierz nalesniki:
DA 21/3.2 Limited (odpowiednik 33mm, jezeli takie potrzebujesz)
DA 40/2.8 Limited (odpowiednik 60mm - najblizej "normalnego" po 31/1.8) oraz
DA 70/2.4 Limited (portretowe - jezeli juz jest dostepne w sklepie)

oprocz nizszej ceny, dodatkowa zaleta to rozmiar :-D

[ Dodano: 2006-11-07, 10:16 ]
Acha, zapomnialem dodac ze "nalesniki" czyli szkla DA Limited sa sprzedawane tylko w jednej kolorystyce (czarne z zielonym paskiem) czyli kupno czarnych w Europie to zaden problem. W przeciwienstwie do FA Limited (tj 31, 43 i 77).
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Światełka nigdy za wiele. szczególnie do portretówki.
zobaczymy. Wezmę tego:
Pentax Telephoto SMCP-FA 77mm f/1.8 Limited Autofocus Lens - Black

jak mi się nie spodoba to sprzedam i kupię inny. Cena w pL za to szkiełko jest dla mnie zaporowa więc nieprędko by go kupił.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ThomFoto, gratuluję wyboru. To raz.
Twój kolega, w sobotę, w B&H pocałuje klamkę. To dwa.
Niech tuż przed pójściem tam nogami, zadzwoni do sklepu i upewni się, że mają to co chcesz na półce. To trzy.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Dzieki Jarek za cenną uwagę. Oczywiście pokręciłem . mamy odebrać zamówione rzeczy w piątek nie w sobotę. Zrobiliśmy dokładnie jak mówisz - wszystko zostało zamówione i ustalone wcześniej. tylko z decyzją co do obiektywu dla mnie czekał bo się kurcze zdecydować nie mogłem.Dobrze że znalazłem Wasze forum.

Obiektywy będą i teraz pozostaje czekanie na ... no właśnie -
Jak znowu przesuną termin sprzedaży K10D to się lekko wkurzę. ;-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Witam wszystkich zgromadzonych

ThomFoto, - jak dobrze pamiętam jesteś już którąś tam kolejną osobą na tym forum, która przechodzi z Oly'ego na Pentaxa. Niech ktoś mi powie: co jest nie tak z 4/3 że taką migrację mamy?

Szczerze mówiąć radowałbym się jakby "naszym" kosztem kruszała obecna "grupa trzymająca władzę" czyli układ c/n.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
najlepszym jakosciowo odpowiednikiem jasnego, "normalnego" szkla jest 31/1.8

niezly jest tez 35/2 AL i w porownaniu do 31 to tylko 300dol, zostaje wiekszy budzet na tele itp
pozdrawiam
kp
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
xanti napisał/a:
Niech ktoś mi powie: co jest nie tak z 4/3 że taką migrację mamy?


zgaduje: wizjer?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
DA 40/2.8 Limited (odpowiednik 60mm - najblizej "normalnego" po 31/1.8)

z uporem maniaka twierdze ze bardziej zblizone jest 35/2 <choc nie ltd i pewnie niektorych to odstrasza:), za to zalega w BH i nie jest srebrne:)> poza tym, o ile w analogu ogniskowa 40mm jeszcze jakos by przeszla to w cyfrze imho jest nijaka, mialem kilka razy to szklo podpiete, raz tez mozliwosc kupna tego malucha w bardzo dobrej cenie i sory...nalesniki trzeba lubic. W ciemno, bez przymierzenia z puszka i okiem w wizjerze, nie polecam;]

[ Dodano: 2006-11-07, 20:01 ]
xanti napisał/a:
kolejną osobą na tym forum, która przechodzi z Oly'ego na Pentaxa. Niech ktoś mi powie: co jest nie tak z 4/3 że taką migrację mamy?

olek jest pod wzgledem szkiel jeszcze bardziej waski niz pentax;], ma crop 2x bodajze...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
klimecki napisał/a:
z uporem maniaka twierdze ze bardziej zblizone jest 35/2


no fakt, ale potencjalna oszczędność z kupowania akurat tego obiektywu w B&H zamiast w Polsce jest (chyba?) niewielka. To tak w temacie wątku ... a ponadto, rozumiesz, trochę się ostatnio zapatrzyłem w Ltd :mrgreen:

klimecki napisał/a:
olek jest pod wzgledem szkiel jeszcze bardziej waski niz pentax;], ma crop 2x bodajze...


crop to jedna sprawa. Ma znaczenie jeżeli podpinasz szkla z innych systemów (M42) oraz dla jasności/rozmiaru wizjera i dla czułości/szumu matrycy. Inna sprawa to wybór i dostępność szkieł systemowych - a 4/3 to młody system, w porównaniu z np. takimi SMC FA, nie mówiąc o K .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach