unpolaco  Dołączył: 10 Lis 2009
  podróże z Pentaxem
Witam,
nowy jestem, a juz swoj temat postanowilem napisac 8-)
Otoz przegladajac forum, nie znalazlem zbytnio tematow zwiazanych z fotografia podroznicza.. W zasadzie fotografie z podrozy moznaby porozdzielac na streety, pejzaze, nature, akty... :evilsmile: itp.
Oczywiscie nie chodzi mi o zgromadzenie w tym watku 100 zdjec z ludzmi na tle piramid czy Wiezy Eiffla... ;-)
Chodzi o zebranie reportazy z podrozy, roznego podejscia do tematu... lub po prostu fajnych fotek, tych ktore oddaja ducha podrozy/ miejsca :-)
Co o tym sadzicie? Lubicie podrozowac?

i jeszcze maly OT- dlaczego nie moge stwozyc nowego tematu w kategorii Zdjecia do oceny? - wywala mnie piszac ze tylko moderatorzy moga.... :roll:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
unpolaco napisał/a:
dlaczego nie moge stwozyc nowego tematu w kategorii Zdjecia do oceny? - wywala mnie piszac ze tylko moderatorzy moga.... :roll:

Bo ten dział zostaje w pewnym sensie wygaszony. Teraz do prezentacji własnych zdjęć będzie służył dział fotoprezentacji ( http://pentax.org.pl/index.php?c=21 ).
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
unpolaco, w dziale, który podlinkował thrackan jest architektura, portret, nawet reportaż. Jakoś można się dopasować ;-) . Jeżeli chcesz watek typu "gdzie ja to nie bylem"... jest NK :-P . (nie fciałem urazić :-B )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
unpolaco napisał/a:
- wywala mnie piszac ze tylko moderatorzy moga....

Tylko admini :-D
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
unpolaco napisał/a:
Lubicie podrozowac?

Ja nie lubię, ale taką mam pracę ;-)
Można poprosić administrację o taki dział w fotoprezentacjach, ale raczej bez rozdzielania na poddziały. Póki co prezentuj się w odpowiednich istniejących działach Fotoprezentacji.
 

unpolaco  Dołączył: 10 Lis 2009
hej denvi- no wlasnie nie chcialem takich zdjec typowych w stylu wakacje w egipcie :roll:
wydaje mi sie ze do tematu mozna podejsc dosyc ciekawie, mozna to zobaczyc chociazby u bartpogody :-)
wydaje mi sie ze to jest jednak osobny typ fotografii- najbardziej chyba zblizony do reportazu. chodzi o to ze jadac odkrywamy nowe miejsca, poznajemy ludzi- dziala na nas wiele bodzcow i czasem ciezko wybrac te ciekawe... zeby zrobic ciekawa fotografie nie wystarczy egzotyczne miejsce, co ciezko jest sobie czasem uswiadomic (bo czasem sam temat jest ciekawy-> egzotyczny). nie wiem czy dobrze to opisalem- chodzi mi o pokazywanie ciekawych relacji z podrozy, a nie samych ciekawych miejsc.

thrackan- dzieki, nie wiedzialem :-B :-B

[ Dodano: 2009-11-11, 13:14 ]
jeszcze jedno co mi przyszlo do glowy - moznaby tu naprzyklad wprowadzic ograniczenie - 10 najlepszych pokazujacych jakies miejsce. Pomogloby to odsiac tysiace fotek ktore trzeba "po dordze zrobic" dla uwiecznienia miejsc w ktorych sie bylo :mrgreen:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
unpolaco napisał/a:
jeszcze jedno co mi przyszlo do glowy - moznaby tu naprzyklad wprowadzic ograniczenie - 10 najlepszych pokazujacych jakies miejsce. Pomogloby to odsiac tysiace fotek ktore trzeba "po dordze zrobic" dla uwiecznienia miejsc w ktorych sie bylo :mrgreen:

Ale mogłoby to być też wylanie dziecka z kąpielą. Bo jak ktoś zrobi świetny reportaż, to zobaczymy tylko jego cząstkę. Jeżeli ktoś jedzie na miesiąc w jakieś miejsce (np. Akcja AA, czyli Alkos w Afryce ;-) ) to może na niewielkiej przestrzeni, świeżym okiem uchwycić sporo więcej dobrych kadrów. A jak ktoś wrzuci rzeczywiście masę gniotów, to opinia publiczna forum powinna go odpowiednio ocenić i naprowadzić na właściwe tory.

[ Dodano: 2009-11-11, 13:22 ]
Cytat
Ja nie lubię, ale taką mam pracę ;-)

Heh... zazdroszczę podróży, nie zazdroszczę braku zamiłowania do nich ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
thrackan napisał/a:
ytat:
Ja nie lubię, ale taką mam pracę

Heh... zazdroszczę podróży, nie zazdroszczę braku zamiłowania do nich

To tak półżartem było ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach