izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
anoko, O! o! to właśnie miałem na myśli pisząc wyżej o: "GRAF Challange" :) Przyznam, że poziom mają tam niezły ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nasza zabawa ma nasze zasady. Jeśli ktoś chce się bawić wg innych zasad nie widzę problemu aby pomysłodawca zaproponował inna zabawę ze swoim autorskim regulaminem.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
plwk napisał/a:
Nasza zabawa ma nasze zasady. Jeśli ktoś chce się bawić wg innych zasad nie widzę problemu aby pomysłodawca zaproponował inna zabawę ze swoim autorskim regulaminem.


Tequila, działaj więc... ;P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Po raz kolejny dam linka:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=192704#192704
Było i umarło śmiercią naturalną.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
plwk napisał/a:
Nasza zabawa ma nasze zasady. Jeśli ktoś chce się bawić wg innych zasad nie widzę problemu aby pomysłodawca zaproponował inna zabawę ze swoim autorskim regulaminem.

Niby tak, ale to chyba lekka przesada aby tworzyć bliźniaczy konkurs np. tylko po to, aby można było używać softu, którego użycie zostało tutaj zabronione. Rozumiem, że można zabraniać retuszu i lokalnej obróbki zdjęcia, ale każdy powinien mieć możliwość używania softu, wedle własnego uznania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Regulamin nie zabrania używania dowolnego softu, pod warunkiem, że sposób przetwarzania obrazu jest zgodny z zasadami przyjętymi w regulaminie.

Po za tym to jest tylko zabawa i jeśli komuś nie pasuje regulamin to niech w tej zabawie nie bierze udziału.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
plwk napisał/a:
Po za tym to jest tylko zabawa i jeśli komuś nie pasuje regulamin to niech w tej zabawie nie bierze udziału.

Przyznam, że dla mnie to nie tylko zabawa ;-) , bo mam nadzieję, że dzięki uczestnictwu w rc poprawię nieco swój mizerny poziom obróbki. Z regulaminem o tyle nie mam problemów, że i tak swoich fotek nie obrabiam inaczej (bo nie potrafię, nie chce mi się /nauczyć/) niż na potrzeby rc (no może za wyjątkiem stricte portretów - wtedy czasem lubię się "pobawić").
Dopiero porównanie z innymi daje mi pogląd, jakie - czasem często wręcz oczywiste - błędy popełniam. Liczę, że dzięki rc zminimalizuję ilość tych błędów u siebie.

Czy coś zmieniać w regulaminie? Na razie o tyle jest dobrze, że zasady są jasne i oczywiste (drobne watpliwości zawsze mają prawo się pojawić). Jeśli kogoś zasady rc ograniczają, nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoją pracę (obrobioną "niezgodnie" z regulaminem) zaprezentować w innym poście albo nawet temacie. Przyznam nawet, że chętnie bym coś ciekawego(?) zobaczył, bo sam raczej nic takiego nie stworzę... Jeśli takich "niezgodnych" propozycji pojawi się więcej, wtedy być może warto będzie pomyśleć o czymś innym...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, myślę, że to bardzo dobra propozycja by chętni zamieszczali w osobnych postach obróbki bez ograniczeń. Może coś z tego wyniknie w końcu. Zieloni, nie macie nic naprzeciwko?
Chętnie podjęłabym się prowadzenia nowego konkursu, ale obserwuję RC od jakiegoś czasu i rozbicie (i tak chwilami niewielkiej grupy) RCowiczów mogło by zaszkodzić obu konkursom.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
plwk napisał/a:
Regulamin nie zabrania używania dowolnego softu, pod warunkiem, że sposób przetwarzania obrazu jest zgodny z zasadami przyjętymi w regulaminie.

Nieprawda. Otrzymałem jasną informację, że sposób przetwarzania obrazu w programie, nie ma nic do rzeczy. Znaczenie ma nazwa programu, sugerująca jego przeznaczenie.

plwk napisał/a:
Po za tym to jest tylko zabawa i jeśli komuś nie pasuje regulamin to niech w tej zabawie nie bierze udziału.

Właśnie do tego nawiązuję. Nieważne, że mogę podobnie wywołać zdjęcie w alternatywnym programie, nie wolno mi tego zrobić. Mogę sobie zorganizować własny konkurs i tam korzystać z innego softu. Bez sensu.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Pebal, a zdradzisz do jakiego programu pijesz?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do swojego ;-)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
plwk napisał/a:
Do swojego ;-)

Pewnie, że do swojego, łatwiej mi się w nim pracuje.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
od kilku ostatnich RC w postach "pod spodem" pojawiają się różne wariacje na temat (miniaturki z wszystkimi pracami czy połączone i uśrednione wszystkie prace) tak naprawdę niezgodne z regulaminem ale nikt nie ma nic przeciwko bo są "poza zabawą", jako ciekawostka. nie widzę problemu aby wstawić tam swoją nieregulaminową z podpisem: "a ja po wywołaniu obrobiłem dodatkowo tak:"
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
pyciar napisał/a:
nie widzę problemu aby wstawić tam swoją nieregulaminową z podpisem: "a ja po wywołaniu obrobiłem dodatkowo tak:"
To chyba powinniście z prowadzącym ustalać.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
to ja
pyciar napisał/a:
w postach "pod spodem" pojawiają się[...]miniaturki z wszystkimi pracami
Mea (i Tequili), culpa ;-) Nie wiem jak innym, ale mnie, w większości przypadków, znacznie ułatwia to ocenę - przynajmniej jeśli chodzi o koncepcję obróbki i wrażenia "artystyczne". Bo kwestie techniczne da się ocenić chyba tylko na pełnym rozmiarze...

pyciar napisał/a:
połączone i uśrednione wszystkie prace
Wyrażnie opisuję "żródło", żeby nie było wątpliwości. Jako ciekawostka. Często jest tak, że średnia wygląda najlepiej (podobnie jak pokazał eksperyment na temat kobiecej urody ;-) ).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pyciar napisał/a:
nie widzę problemu aby wstawić tam swoją nieregulaminową z podpisem: "a ja po wywołaniu obrobiłem dodatkowo tak
Ja widzę problem. Po co w takim razie trzymać się regulaminu, skoro można się nie trzymać?

Temat dowolnej obróbki wraca jak bumerang, pebal przybywa poużalać się, jacy my nikczemni i w ogóle, nic nowego.
Zmian w zasadach zabawy nie będzie, nie przykro mi.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
inaczej
Jarek Dabrowski napisał/a:
pyciar napisał/a:
nie widzę problemu aby wstawić tam swoją nieregulaminową z podpisem: "a ja po wywołaniu obrobiłem dodatkowo tak
Ja widzę problem. Po co w takim razie trzymać się regulaminu, skoro można się nie trzymać?

Ja natomiast problemu nie widzę. Żadnego. Prace nadsyłane do rc obrabiane są zgodnie z regulaminem i tylko takie są prezentowane w pierwszym, zbiorczym poście. Wszystko jest jasne. Przynajmniej dla mnie.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Zmian w zasadach zabawy nie będzie
Żadnych zmian nie musi być. Jedno drugiemu nie przeszkadza IMHO. I to tym bardziej, że ma to być ZABAWA - jak wiele osób podkreśla.

Bo jeśli ktoś ma pomysł na "genialną" obróbkę, która jednak łamałaby ustalone ograniczenia rc, dlaczego miałby jej nie pokazać poza rc?
Jeśli nawet nie w wątku głównym (tu widzę najwięcej sprzeciwów), taka osoba może np. założyć temat rc198 Alternative i tam się "pochwalić". Ja absolutnie nie mam nic przeciw. Po co mielibyśmy na siłę ograniczać czyjąś kreatywność (dodam, że wcale nie myślę tu o sobie)?
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Jarek Dabrowski napisał/a:
pebal przybywa poużalać się, jacy my nikczemni i w ogóle, nic nowego.

Ja tam się na nic nie użalam, śmieję się z Twoich zasad dotyczących oprogramowania.
Odniosłem się jedynie do propozycji mnożenia wątków konkursowych, w których zdjęcia miałyby być wywoływane podobnie jak te w RAW Challenge.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafi, cotti prowadziła już konkurs free-style, link tutaj padł. Tak samo konkurs. Też padł.

Może najpierw przypomnę, jaki jest cel tej zabawy. Chodzi o to, żeby pokazać, jak szybko, łatwo i przyjemnie wywołać rawa używając "bezpośrednich" narzędzi w programach graficznych - suwaki, guziki, itp. bez zabawy w warstwy i ręczne maski. Jak pokazać początkującym, że bez tajemnej wiedzy w 99% przypadków też da się okiełznać nawet mocno spaprane zdjęcie.

Ja nie mam nic przeciwko, jak ktoś od czasu do czasu pokaże, co można zrobić ze zdjęciem z RC używając wszystkiego co się nawinie - ale jednak chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy pojawi się pierwsza pozaregulaminowa praca, zaraz pojawią się następne, przysypując te właściwe. Nie mogę tego wykluczyć, więc wolę temu zapobiec.

Niech powstanie sobie taki free-stylowy konkurs, ja nie mam nic przeciwko. W RC będziemy trzymać się zasad.

Pebal, moja rozmowa z tobą nie ma sensu, za każdym razem, jak wpadasz na forum niosąc hadeerowy kaganek oświaty, robi się mocno nieprzyjemnie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Niech powstanie sobie taki free-stylowy konkurs, j

Ależ już jest.

wystarczy go reanimować. Jest ktoś chętny do prowadzenia go?

Bo narzekać, to każdy potrafi, ale w momencie gdy trzeba się podjąć organizacji, to na placu boju zostaje kilka, ciągle tych samych osób.

Więc?

Był RC i obok PC.
może być RC i obok RM, bądź jakiś inny.

Chętny - wystąp.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach