Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
mygosia, jestem chętna. Zajmę się nowym konkursem/reanimacją.
Tylko za 3h najwcześniej;)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Jarek Dabrowski napisał/a:

Pebal, moja rozmowa z tobą nie ma sensu, za każdym razem, jak wpadasz na forum niosąc hadeerowy kaganek oświaty, robi się mocno nieprzyjemnie.

Rozmowa z Tobą nie ma sensu, bo na temat regulaminu Ty nie rozmawiasz, tylko nakazujesz.
Oboje wiemy, że nie ma merytorycznych argumentów, które przemawiałyby za wykluczaniem mojego softu z konkursu, bo dla pojedynczych plików RAW jest on zwykłą wołarką. Nie lubisz mnie i stąd taka decyzja, innych argumentów nie masz.

W konkursie był już wykorzystywany soft niezgodny z regulaminem i nikomu to nie przeszkadzało, każdy oceniał finalne zdjęcie.

Nie zaczepiaj mnie, bo ja Cię nie zaczepiam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pebal napisał/a:
Oboje wiemy, że nie ma merytorycznych argumentów, które przemawiałyby za wykluczaniem mojego softu z konkursu

Pebal, jesteś niereformowalny i bezczelny. Jeśli chcesz usłyszeć moje zdanie i zależy Ci na podaniu innego niż zasady konkursu RC powodu to nie ma problemu: nachalne łamanie punktu 7 Regulaminu forum.

Na siłę chcesz wywołać szum wokół swojej wołarki. Kiepski marketing - może jednak komuś zapłać za profesjonalną obsługę reklamową, bo wiesz - spam jest źle widziany i karalny.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
tref napisał/a:

Pebal, jesteś niereformowalny i bezczelny. Jeśli chcesz usłyszeć moje zdanie i zależy Ci na podaniu innego niż zasady konkursu RC powodu to nie ma problemu: nachalne łamanie punktu 7 Regulaminu forum.

Na czym niby moja bezczelność polega? Ja nie wjeżdżałem personalnie na nikogo, napisałem jedynie, że mnożenie zawodów nie ma sensu, gdy sposób wołania zdjęcia będzie podobny. Nie jest także bezczelnością prośba o merytoryczne uzasadnienie punktów regulaminu.

tref napisał/a:
Na siłę chcesz wywołać szum wokół swojej wołarki. Kiepski marketing - może jednak komuś zapłać za profesjonalną obsługę reklamową, bo wiesz - spam jest źle widziany i karalny.

Ja nie wspominałem o swoim programie i wcale o nim wspominać nie zamierzałem. Na wielu forach biorę sporadyczny udział w podobnych konkursach i nikt tam nie zabrania mi używać własnego programu. Ja chciałem tu tylko móc korzystać z mojego programu, reklamować go nie zamierzałem, bo sprzedaję go głównie zagranicą.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Pebal, RC to nie są zawody tylko koleżeński konkurs...

ps. @pebal: Swoją drogą toczka w toczke argumentów (o wykluczaniu Twojego softu) używasz w konkursie czarowania motylków co mnie utwierdza w przekonaniu, że to nie w konkursach leży problem ale w Twoim do nich podejściu. Więcej luzu. ;)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
izbkp napisał/a:
Pebal, RC to nie są zawody tylko koleżeński konkurs...

A to jest jakaś różnica? Podoba mi się w RC to, że uczestnicy zabawy wypowiada się na temat wywoływanych zdjęć. To najlepszy sposób na poprawę swojego warsztatu i narzędzi które się tworzy.

izbkp napisał/a:
ps. Swoją drogą toczka w toczke argumentów (o wykluczaniu Twojego softu) używasz w konkursie czarowania motylków co mnie utwierdza w przekonaniu, że to nie w konkursach leży problem ale w Twoim do nich podejściu. Więcej luzu. ;)

Jeżeli czytałeś wątek o motylkach, to pewnie zauważyłeś, że ja tam oczekuję jasnej deklaracji organizatorów, co wolno a czego nie wolno robić. Organizatorzy nie udostępnili regulaminu konkursu i działają według sobie tylko znanych zasad. Co jest złego w chęci poznania regulaminu konkursu, przed jego zakończeniem?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Pebal napisał/a:
Na wielu forach biorę sporadyczny udział w podobnych konkursach i nikt tam nie zabrania mi używać własnego programu.

Ale to jest forum Pentax@PL - my jesteśmy inni niz reszta świata i reszta świata tutaj nie pasuje. Skoro gdzie indziej Ci się bardziej podoba....

Tequila, brawo, brawo :-)
Jakbyś potrzebowała pomocy, to pisz :-)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
mygosia, dzięki za wsparcie:)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:-)
Jarek Dabrowski napisał/a:
Może najpierw przypomnę, jaki jest cel tej zabawy [...]. Chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy pojawi się pierwsza pozaregulaminowa praca[...] Nie mogę tego wykluczyć, więc wolę temu zapobiec.


Dziękuję za wyjaśnienia. Teraz i dla mnie wszystko jasne, i jak najbardziej rozumiem Twoje obiekcje.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wow, ale ruch w interesie! Tequila - świetna inicjatywa, życzę sukcesu i wytrwałości :)

Atasją, Wnimanje - RC robi sobie tygodniową przerwę, po której, jak dobrze pójdzie, za ster wróci Jarek Dabrowski <fanfary> :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Podziękowania dla bEEfa za prowadzenie rc :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem od dzisiaj znów pociągnąć RC, ale nie dam rady, postaram się jutro. Przepraszam.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
W związku z http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=871284#871284 mam małą propozycję modyfikacji przy prezentacji nadsyłanych prac, czyli pokazanie na wstępie jpga zaszytego w RAW, a później tego, co się wyciągnęło z RAW. Myślę, że będzie to dokładnie w duchu i założeniach, jakie przyświecają rc ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafi napisał/a:
pokazanie na wstępie jpga zaszytego w RAW, a później tego, co się wyciągnęło z RAW
Dobry pomysł, kiedyś już przeszło mi to przez myśl. Zrobiłem tak już w RC200, ale surowy plik będę pokazywał dopiero razem z nadesłanymi pracami. Chcę, żeby ściągnięty raw był choć w niewielkim stopniu niespodzianką.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:)
Jarek Dabrowski napisał/a:
ale surowy plik będę pokazywał dopiero razem z nadesłanymi pracami

Nic innego mi do głowy nie przyszło ;-) Właśnie tak sobie to wyobrażałem, jak widać w Twoim poście z rc200 :-)
Cieszy mnie zaakceptowanie tej propozycji :-) I osobne podziękowania dla pomysłodawcy (ale ja też mocno popierałem, hihi), czyli dla Yura.
 
weakhead  Dołączył: 10 Lut 2012
Przepraszam, że odkopuję temat.
Chcę zadać pytanie, na które nie było udzielonej jednoznacznej odpowiedzi...
Czy można korzystać z symulacji połówkowego filtra szarego jeżeli definiuje się go suwakami a nie ciągnąc myszką po zdjęciu? Metoda dostępna np. w Darktable.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ja nie widzę problemu, taka operacja działa trochę jak korekcja winiety albo CA. O ile pamiętam cykl/zabawa RC ma za zadanie pokazać "jak kilkoma ruchami suwaków można z rawa wycisnąć ostatnie soki" (dlatego fajnie jak uczestnicy opiszą trochę jak miętosili materiał) ale... niech się wypowiedzą twórcy :)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Wg mnie również powinno to być dozwolone.
Ale poczekajmy na zdanie wątkotwórcy :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
weakhead napisał/a:
Czy można korzystać z symulacji połówkowego filtra szarego jeżeli definiuje się go suwakami a nie ciągnąc myszką po zdjęciu?
Tak.
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
A można używać funkcji filtra w LR ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach