tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
[konkurs] Moj pasek, czyli seria na szóstkę.
Konkurs polega na wykonaniu sześciu zdjęć na filmie. Zdjęcia mają stanowić cykl*. Temat jest dowolny, a żeby nie było, że bezimiennie: "Historia sześciu wyzwoleń".

Kliszę należy wywołać, wyciąć pasek 6 klatek i wysłać pocztą (adres zostanie podany w najbliższym czasie).
Liczba klatek na pasku = 6 (nie mniej, nie więcej).

Cel konkursu:

Zmuszenie do myślenia o projekcie jako całości, a nie pojedynczych zdjęciach.
Pozostawienie skanującemu swobody interpretacji w obróbce ma uswiadomić, że zdjęcie jako efekt końcowy nie powstaje na etapie wyzwolenia migawki**.
Wyłonienie najciekawszego cyklu (skoro to konkurs, to ktoś musi wygrać ;-) )

Planowane zakończenie konkursu - pierwsza połowa stycznia 2009 (poinformuję dokładnie, wstępnie umawiamy się, że poczta musi do mnie dotrzeć do 16 stycznia).

Dozwolone:
Klisza czarno-biala, kolorowa, slajd.
Maksymalnie można nadesłać 2 paski.

Zabronione:
Cięcie paska. Pasek ma stanowić całość, tzn. ciąg klatek i jednocześnie cykl fotografii.
Zginanie paska. Pasek nie może być pogięty, bowiem

Nagroda:
Prawdopodobnie nagroda rzeczowa wręczona osobiście na PPD - ustalenia trwają.
Jestem w trakcie ustaleń niespodzianki niematerialnej :-) ))

Sposób wyłonienia zwycięzcy:
Jeszcze ustalam.

Osoba zgłaszająca zdjęcia na konkurs oświadcza, że jest ich autorem i posiada do nich wszelkie prawa w tym zgodę na publikację osób przedstawionych na fotografiach.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść fotografii.


Jeśli Was nie zniechęciłem wieloma niewaidomymi, to do roboty!

*cykl (wg słownika języka polskiego)- szereg utworów literackich, muzycznych, plastycznych, fotograficznych itp. tworzących całość

** To moja teoria, nie trzeba się z nią zgadzać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chyba oszalales, nie wysle nikomu oryginalow moich zdjec :-P

Moga byc skany i dowod (pasek filmu sfotografowany cyfrowka), ze to z jednej serii?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Trudno.
Ale może ktoś wyśle :roll: Pomysł jest taki, żeby zrobić coś specjalnie na ten konkurs. Zobaczymy, jak nikt nie przyśle, to trudno.

Proponuje to potraktować jak akcję dobroczynną. Dajesz coś od siebie, robisz i zapominasz, żeś zrobił. Oczywiście ten konkurs nie ma nic wspólnego z dobroczynnością. Ot, taki mój wymysł.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
nie wiem.. nie przekonuje mnie temat... jesli ma to być, cykl szyli sześć zdjęć tworzących całość to temat chyba lepiej brzmiałby "Historia wyzwolenia".. sześć wyzwoleń, to sześć różnych zdjęć o tej samej tematyce ale niekoniecznie stanowiących cykl.

Grzesiek
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Cięcie paska. Pasek ma stanowić całość, tzn. ciąg klatek i jednocześnie cykl fotografii.
Zginanie paska. Pasek nie może być pogięty, bowiem


Eeeno, bez przesady - zmuszasz do zablokowania korpusu kliszowego na jakiś czas, beż możliwości zrobienia fotki czemuś, co własnie weszło w obiektyw. Ew. - trzeba nosić dwa korpusy. Chociaż rozumiem, że chodzi tutaj o zmuszenie do zrobienia NOWYCH zdjęć, a nie odgrzewanie czegoś z archiwum?
Ale brzmi ciekawie - żebym tylko czas znalazł (praca+dziecko + nie wiadomo skąd - święta). Bo już rdzewieję :(
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Chyba oszalales, nie wysle nikomu oryginalow moich zdjec :-P


He he, alkos; swoją drogą to jestem ciekaw jak bardzo różni się oryginał od efektu końcowego :-P
Ja też bym nie wysłał, cokolwiek by na nich nie było.
Ale chętnie pomyślę nad jakąś serią ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
He he, alkos; swoją drogą to jestem ciekaw jak bardzo różni się oryginał od efektu końcowego


Co masz na mysli ?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
alkos napisał/a:
nie wysle nikomu oryginalow moich zdjec

No dobra, szanse na wygraną się mocno zwiększyły :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Zanim zdjęcie trafi na PAD'a musi przejść przez skaner gdzie dokonujesz odpowiednich zabiegów ot i co. Bez tego byłoby pozbawione kontrastów itp, itd.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No, skaner, punkt bieli, jasnosc, zmniejszanie, podostrzenie do sieci i jpg. Zadnego dodge/burn, kontrastu, kadrowania... Rzadko jakas korekcja po calosci, na przyklad zdejmowanie zieleni po jarzeniowkach.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Hmm, to jak to się dzieje że mi z całej rolki kasza wyszła, a nie w miarę kontrastowy film :-| :?: . Przecie na dobrym obiektywie robię i chyba wiem co robię. Chyba ścignę tych palantów z labu :evil:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Chyba ścignę tych palantów z labu :evil:


Zestawy tetenala sa za 12 funtow za litr, mozna w tym do 20 filmow zrobic.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Tetenal, ok. Rozumiem że to coś dla początkujących i nie będę mógł tego spartolić :-> :?:

[ Dodano: 2008-12-08, 17:02 ]
A, zrobiłem już trzy rolki Pro800, no i strach im oddawać, ale w sumie jeszcze większy strach samemu :-|
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
nie będę mógł tego spartolić :-> :?:


Będziesz :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Historia sześciu wyzwoleń


wyzwolenie pierwsze - palec
wyzwolenie drugie - ręka
wyzwolenie trzecie - ucho
wyzwolenie czwarte - prześwietlona fota (totalnie czarny negatyw, biały pozytyw)
wyzwolenie piąte - noga
wyzwolenie szóste - niedoświetlona fota (biały negatyw, czarny pozytyw)

Oto historia.
A teraz odbiorca może sobie dopisać interpretację. Co ten autor miał na myśli :roll: Może daj palec, weźmie rękę? Odetnie ucho? Nie można dotknąć, nie można słyszeć. Brak dwóch zmysłów. Mózg nie działa normalnie. Widać biel (jak na stole operacyjnym) lub czerń (w zależności, czy się ogląda negatyw czy pozytyw). Noga. Ostatni krok. Totalna czerń. Grób. Jasność negatywu - niebo.

Kurcze, można ułożyć historię z czegokolwiek i walnąć 6 klatek w ciągu 3 minut. I nie muszą to być zdjęcia życia! To musi być cykl. A tematu nie ma, żeby właśnie nie ograniczać się. Trochę swobody twórczej wam daję! :roll: Zmuszam do inwencji.

Zawsze są konkursy z tematem. Wówczas się ludzie glowią co wymyślić, żeby nie być dosłownym. No to mamy konkurs bez tytułu. Jedyne ograniczenie - spójna całość. Tu jest tylko tytuł, żeby konkurs nie był bezimienny.
Powodzenia!

Jak nikt się nie zgłosi to trudno, nic się nie stanie. Po prostu myślałem, że 6 klatek filmu można poświęcić na eksperymenty. Ale może się mylę.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tref, wszystko OK (np. prawie), tylko te 6 klatek w jednym pasku... Bo slajdy w Rossmanie tną po 4, a klisze w niektórych labach (na przykład w moim) po 5. A 6x7 to jeszcze inaczej - nawet koszulek na 6 klatek nie ma :-P No to skąd miałbym wziąć pasek 6 zdjęć? Skleić? Nie wystarczy, że to będą kolejne klatki z filmu? W końcu zazwyczaj są numerowane, nie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
nawet koszulek na 6 klatek nie ma

Właśnie zamówiłem arkusze archiwizacyjne na 7 pasków po 6 klatek. Większość posiadanych przeze mnie filmów kolorowych została pocięta przez wywołujący zakład po 6 klatek.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
O, matb dobrze napisał ... to raz, a dwa:
tref napisał/a:
To moja teoria, nie trzeba się z nią zgadzać.
ja się nie zgadzam i nie bałdzo widzę sens wysyłania paska skoro można:
alkos napisał/a:
Moga byc skany i dowod (pasek filmu sfotografowany cyfrowka)
:-)

[ Dodano: 2008-12-08, 17:59 ]
ale sam pomysł fajny :)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Właśnie aż poszłam sprawdzić: ja zawsze odbieram z labu pocięte na 6-klatkowe paski i zapakowane w foliowe koszulki.

[ Dodano: 2008-12-08, 18:02 ]
PiotruśP napisał/a:
nie bałdzo widzę sens wysyłania paska skoro można:
alkos napisał/a:
Moga byc skany i dowod (pasek filmu sfotografowany cyfrowka)
Zwróćcie uwagę na ten fragment opisu konkursu:
tref napisał/a:
Pozostawienie skanującemu swobody interpretacji w obróbce ma uswiadomić, że zdjęcie jako efekt końcowy nie powstaje na etapie wyzwolenia migawki
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb, Twoj problem wystpuje tylko w przypadku slajdow i sredniego. W obu przypadkach mozna to obejsc. Ja nigdy nie tne slajdow w labie, wiec moge sobie uciac pasek dowolnej dlugosci z zakresu pierwsza-ostatnia klatka.

Koszulki na negatywy do małego obrazka sa na paski po 6klatek. Nie wiem jakich Ty uzywasz, ale w kazdym sklepie sa takie na 6. To standard. Kolor tez tna domyslnie na 6.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach