answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
[answer13] rozmaitości
Zaczynam aktywniej się udzielać na forum, więc poddaję się krytyce i wrzucam swoje zdjęcia. Ogólnie jest to przekrój tego co lubię fotografować (na razie brakuje portretu, bo muszę twarze zapytać się o zgodę publikacji)

Let's go!

1.

Wrocław czyli tam gdzie mnie przywiało ze wschodu

2.

Pierwsze próby HDRowania

3.


4.

Pracowite wakacje w karkonoszach

5.

Helios+pierścienie=lubię
6.

Pocztówka Walentynkowa

7.

Boję się ich, ale co tam da się podejść i nie trzęsą się

8.

Na razie według mnie najlepsiejsze w moim zbiorze

9.

c.d.

10.

okolice skąd pochodzę

11.

Kazimierz Dolny

 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Generalnie wszystkie fajnie sie ogląda. Róża, bardzo sympatyczna. Robactwo, bleeee, się nie wypowiadam, bo nie lubię.
Chyba 10 i 11 najbardziej mi sie podobają. To HDR czy zabiegi suwaczkami w ACR?
 

answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
10., 11., HDR w Photomatixie, później PS
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
1. Przydałoby się szerzej, i bardziej bez ludzi. Generalnie zwykłe.
2. Nie podoba mi się ten kawałek muru/trawy na dole. Mógłbyś podejść bliżej, i aparat przechylić w dół, miałbyś cały budynek w odbiciu. Dlaczego HDR?
3. Krzywe, i ciemne.
4. Odnoszę wrażenie że krzywo.
5. Ładny bokeh
6. Podoba mi się poświata. Technicznie zwykłe.
7, 8, 9- można postarać się o lepszego modela.
10 i 11, bardzo fajne- delikatne HDR-y. Jakie parametry?

Pozdrawiam :-B
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Podoba mi się dwójeczka, chociaż rzeczywiście brakuje całego dobicia w wodzie, byłoby ładniejsze. Kwiatki, 5 i 6, podobają mi się, chociaż 5 może trochę za centralnie.
Na 10 trochę mi brakuje całej dorożki. A na 11 ta pierzeja mi się bardzo podoba, czuć w niej ducha czasu. Ale miło by było zobaczyć ją też w poziomie.
Ja tam jeszcze lubię fajne chmury na takich fotkach, ale tego się niestety w plecaku nie wozi. Jest się tu i teraz, czasami krótko - niestety.
A 1 zmobilizowała mnie do nocnych eskapad foto, ale poczekam na śnieg i mróz.
Pozdrówka - Kuszelas
 

answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
10., 11., parametrów nie pamiętam, jakoś wszystko około środka ustawiałem siłę na ok.60 saturacje wyzerowałem, blacki i whajty ok.1
Co do robali-brzydali (PAJĄKÓW) strasznie się ich boję (trauma z dzieciństwa), może przez to mnie inspirują, i wogóle w tym roku była ich masa, aż strach do lasu było wchodzić.

co do nocnych, to mi się podoba:
12.


K10d+S17-70
5 sek.,
Wrocław oczywiście
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
answer13, wybacz ze tutaj, ale zajrzyj do PW..
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zdjęcie nr 1 jest najlepsze, ma przyjemną "podłogę". Reszta zupełnie do mnie nie trafia. Kiepskie kadry + kilka innych dodatkowych minusów w postaci np braku ostrości na pajączku, czy centralne kadry, czy krzywe horyzonty czy za dużo lightu na focie nr 2.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
kulten napisał/a:
Zdjęcie nr 1 jest najlepsze, ma przyjemną "podłogę". Reszta zupełnie do mnie nie trafia. Kiepskie kadry + kilka innych dodatkowych minusów w postaci np braku ostrości na pajączku, czy centralne kadry, czy krzywe horyzonty czy za dużo lightu na focie nr 2.


Nudzi Ci się, czy posty nabijasz ?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
dybon napisał/a:
kulten napisał/a:
Zdjęcie nr 1 jest najlepsze, ma przyjemną "podłogę". Reszta zupełnie do mnie nie trafia. Kiepskie kadry + kilka innych dodatkowych minusów w postaci np braku ostrości na pajączku, czy centralne kadry, czy krzywe horyzonty czy za dużo lightu na focie nr 2.


Nudzi Ci się, czy posty nabijasz ?


A Ty OT nabijasz? Jak masz coś takiego pisać to lepiej skomentuj koledze zdjęcia!
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
kulten napisał/a:

A Ty OT nabijasz? Jak masz coś takiego pisać to lepiej skomentuj koledze zdjęcia!


70% nowych postów dziś to Twoje komentarze do zdjęć w stylu plfoto.
Nudzi mnie to.
Popraw stopkę bo link do twojej galerii (http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=363487#363487) coś nie bangla.
 

answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
Seria Listków, suszków, czyli pozostałości zimowe

13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


BW

21.


22.


24.


25.


Prawie wszystkie z Sigmy 17-70/2,8-4,5 + dyfuzorek własnej konstrukcji (powierzchnia rozpraszająca kalka techniczna -rewelacja sprawa)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wszystkie z ostatniej serii cierpią na 2 rzecz na pewno: niedostatecznie doświetlenie i nieostrość.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
kulten, nieostrość? :roll:
 

answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
niedoświetlenie, zgadzam się zobaczyłem na innym komputerze, mam nieskalibrowany monitor...:(
nieostrość, hmm tamron 90/2,8 to może nie jest ale ta sigma naprawdę wg mnie daję rade. kulten, widzę nikona w Twojej stopce i rozumiem, że ostrość może być w moich pracach doskonała...:)
piwko za odwiedzinki i cenne uwagi :-B
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nieostrość jest tu gdzie ma być, a tam gdzie ma być ostre jest ostre. Zabawa z małą głębią ostrości to zupełnie co innego niż nieostre zdjęcia kulten.. Że trochę ciemne się zgodzę, ale mają przez to klimacik - choć nie wszystkim to pasuje
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
10 i 11, bardzo przyjemne, takie "naturalne" hadeerki. Nie lubię "bajkowych" efektów. Z drugiej serii 18 podoba się, super światło i kolorki.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Z wyjątkiem 18 i 20 wszędzie ostrość uciekła aż do bólu. Wiem na czym polega zabawa z głębią :mrgreen: ale niestety koledze moim zdaniem się to nie udało. Nie wnikam z jakich powodów, byc może exif by wyjaśnił :-D .

[ Dodano: 2009-02-08, 15:16 ]
answer13 napisał/a:

nieostrość, hmm tamron 90/2,8 to może nie jest ale ta sigma naprawdę wg mnie daję rade. kulten, widzę nikona w Twojej stopce i rozumiem, że ostrość może być w moich pracach doskonała...:)


Albo poprzestawiały Ci się słowa podczas pisania albo czegoś tu nie kumam :-B :evilsmile: .
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
kulten, akurat to gdzie ostrość ma być jest mocno względne przy liściach i inszych roślinach. Pewnie gdyby nie wyszło tak jak było planowane to by się tu nie znalazło.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
liście dosyć fajne
Kwiatki - jest ogólnie taka zasada - że nie robimy zdjęć tak jak na nie patrzymy tzn. z góry, ciekawsze wychodzą robić z tego samego poziomu co są jak i z dołu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach