Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
[Pentaxowiec] Zdjęcia do oceny.
Wiem że trochę skromny objętościowo, ale na początek myślę że powinien wystarczyć do wychwycenia niektórych błędów robionych przeze mnie. Większość zdjęć ma nałożony tylko filtr B&W albo jakiś inny.


Prawie bym zapomniał link do galerii:
http://picasaweb.google.com/PentaxK100dSuper
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Na zdjęciu nr 6 moją uwagę zwrócił bokeh. Wydaje się jakby nie-kitowy. Ale pewnie się mylę, bo z kitem miałem mało do czynienia.
Zdjęcie nr 7 moim zdaniem najciekawsze, choć to 'doskonale czarne ciało' ucinające kadr z lewej strony, gryzie mnie po oczach ;-) Jeśli już ma być to moim zdaniem bliżej człowieka, wtedy nie sprawiałoby wrażenia rzeczy, która "wtargnęła" w kadr bez pozwolenia.

Ale i tak się nie znam :-P

Pozdrawiam,
Mateusz
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Mam kilka nowych zdjęć i prosił bym o uwagi dotyczace moich fotografi oraz wskazówki co zrobić żeby nie popełniać tych samych błedów i tak dalej :mrgreen:
o to zdjęcia:


1.


2.


3.


4.


5.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
1- chaos, i bardzo złe technicznie. Miałeś jakiś pomysł ale nie wiadomo jaki.
2- przypadkowe zdjęcie kota. Podoba mi się kosz i bokeh.
3- test soczewki makro?
4- Dobry pomysł. Przeszkadza odbłysk na szkle kominka.
5- Najlepsze.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
ostatnie najlepsze
ale cien po prawej stronie hmm... psuje troche odbior
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nie wiem czy moje opinie sie tobie przydadza, bo nie beda uwagami dot. techniki a jedynie subiektywne odczucia:

1. przeszkadzaja mi 4 rzeczy balagan w kadrze , malo wyrazne, cien na dole po srodku i gora kadru
2. i 3. tak ok ale tylko po to by przetestowac aparat, po prostu nie wiem co chciales pokazac
4. to przepalenie mnie razi,a oko nie skupia sie na swince a na "odblasku" okna na jej "policzku" :)
5 z tych co tu widze to najladniejsza fotka, ale mala czesc przeszkadza, ten cien w prawym dolnym rogu, a tak mi sie podoba.
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Hmmm... o czym sa te zdjecia? :P
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie na innych forach napisano by juz dobitniej, ze zdjecia ogolnie nieudane.

O kompozycji juz wspomniano, ponadto zero sterowania glebia ostrosci - nie wiadomo, czy oceniac kota, czy Twoja kuchnie.

Sprobuj poczytac na przyklad http://www.photozone.de/4Technique/index.html we wszystkich linkach po lewej stronie o kompozycji obrazu i prawidlowym naswietlaniu.

Pozdrawiam,
Jerz
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Dziękuję za wszystkie wskazówki, krytykę, rady, itp.

Wstawiam następne zdjęcie (było ono wykonane jeszcze przed wysłuchaniem waszych rad)

1.



PS. Moje uwagi co do zdjęcia to chyba ze łopata jest przeswietlona, skarpetka i może troche twarz.
Ale niestety nie mialem duzo czasu na zastanaianie sie bo zdjecie zrobione za szyby autobusu podczas jazdy.

Co wy o tym sądzicie :?:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Skarpeta jest właśnie dobra. Myślę, że to ona wyznacza rytm tego zdjęcia. Chociaż i tak opona uber alles.
Prawdę powiedziawszy, chciałbym, by to zdjęcie z wiadomych względów znalazło się na górnym bannerze zamiast ME Super.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Skarpeta jest właśnie dobra. Myślę, że to ona wyznacza rytm tego zdjęcia. Chociaż i tak opona uber alles.
Prawdę powiedziawszy, chciałbym, by to zdjęcie z wiadomych względów znalazło się na górnym bannerze zamiast ME Super.


Ze skarpetą się zgadzam:)
Nie znam 'wiadomych względów' (widać nie czytam dostatecznie dokładnie wszystkich wątków:), ale to się nadaje na górny banner wielbicieli 14-kołówek (czy ile tam mają te ogromniaste potwory:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Michu napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, chciałbym, by to zdjęcie z wiadomych względów znalazło się na górnym bannerze zamiast ME Super

Czy ja wiem? Może jakby tak oponę bardziej wyostrzyć... ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest, rozumiecie, słuszny kierunek: oponę trzeba wyostrzyć, i my ją wyostrzymy!
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Nadchodzi jesień... biorac pod uwage wasze rady podjelem w wolnym czasie miedzy odrabianiem zadan domowych proby zrobienia nowych fotek, oto jedna z nich:

1.


1/30sec f11 + lampa wbudowana w aparat moc ustawiona na +0,7 (tego nie jestm pewien na 100%)

Proszę o opinie i nastepne porady. ;-)

Ps.
zorzyk napisał/a:
To jest, rozumiecie, słuszny kierunek: oponę trzeba wyostrzyć, i my ją wyostrzymy!
o co tu chodzi bo nie bardzo rozumiem :?: :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jerz napisał/a:
prawidlowym naswietlaniu.
- nie ma czegos takiego....chyba ze z technicznego punktu widzenia .....
Pentaxowiec, - nie chce zebys odebral to zbyt "drastycznie" ale - pomysl zanim nacisniesz spust......
1 - malarstwo (impresjonizm - pointylizm (czy oni juz wtedy wiedzieli cos o matrycach ? :-P )
2 - fotografia znanych ......ew. zajrzyj na fototok do galerii najlepiej ocenianych - ale staraj sie omijac najnowsze wypociny - sa dramatyczne
3 - poczytaj o podstawach kompzycji obrazu glebi ostrosci itp....
4 - malarstwo
5 - obejrzyj film "kobieta z perla" / obslugiwalem angielskiego krola" " siedem" / " przelamujac fale" / the doors / natural born killers / gladiator
6 zapomnij o "prawidlowej ekspozycji" "prawidlowym balansie"
7 - kup troche wodeczki i wyrwij sie .....fotograficznie a potem znowy obejrzyj np. albumy "historia sztuki" itd. itp.


generalnie przepisu brak
1 - malarstwo
2 - ksiazki
3 - film (niekoniecznie "obcy/rambo"
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Fafniak napisał/a:
Pentaxowiec, - nie chce zebys odebral to zbyt "drastycznie" ale - pomysl zanim nacisniesz spust......

Przyciskając ten spust chyba nikogo nie zabije przynajmniej fizycznie :mrgreen:

Fafniak napisał/a:
2 - ksiazki

Najtrudniejsze do zrealizowania :evil: ;-)

Dzięki za porady. ;-) 8-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentaxowiec napisał/a:
o co tu chodzi bo nie bardzo rozumiem
Zarzuć w szukajce "opona", "opona ostra", "opona nieostra" lub temu podobne, to Ci się pokaża rózne watki, w których problem opony został doszczetnie rozpracowany. Ale w paru słowach się tego nie opowiedzieć :mrgreen: :lol:
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Opona MUSI byc ostra, to je aksjomat i tyle :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To fakt. Musi :lol: :-B
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Wrzucam następne może i bzdurne zdjęcie, ale mi sie sodobalo...a Wam :mrgreen: :?:

1.


Ps. Proszę o komentarze i z gory dziekuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach