takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
[takpoprostu]wystawione dla krytyki
Witam serdecznie forumowiczów. Po tak długim „czajnikownaiu” na forum, w końcu zdecydowałem się zarejestrować i coś tam mojego pokazać. Nie jestem nastawiony na jeden temat, fotografuję to - co jest warte uwiecznienia. ;)
Prosiłbym Was o wytknięcie moich błędów w zdjęciach które prezentuję/będę prezentował.


fot: 1


fot: 2


fot: 3


fot: 4


no i ostatnie odbiegające od powyższych
fot: 5
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
fot2 - bez sensu! Aż się prosi, żeby jej tego papierosa z ręki wyrwać. Czemu służy ten rekwizyt? Sam kieliszek imho wystarczy.

Tło - za blisko modelki - widać wszystkie załamania.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
w sumie racja, fota miała przedstawiać taką "ostrą" dziewczynę... lecz kieliszek i papieros - fakt za dużo. Następnym razem, zwrócę bardziej uwagę na "ilość" rekwizytów. Dziękuję.

a jeszcze miałbym coś takiego

fot: 6



no i niestety znów z czymś "nałogowym"

fot: 7

 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Fot. 6 - mi osobiście trochę przeszkadza dół fotki, wystarczyłoby mi od łokci w górę. Duży plus za luz modelki i uśmiech.
Fot 7. - Domyślam się, że miało być hardcorowo a... troche nie podoba mi się to trzymanie cygara w ustach, jakoś tak nienaturalnie ta dolna warga.
Powtórzę za przedmówcą, jest potencjał, widać że pomysły i ambicje masz.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
tref napisał/a:
Aż się prosi, żeby jej tego papierosa z ręki wyrwać. Czemu służy ten rekwizyt? Sam kieliszek imho wystarczy.
Tło - za blisko modelki - widać wszystkie załamania.

Tak jest.
Fot.2 Dałbym niżej - bardzej na modelkę. Tło przeszkadza w odbiorze foty.
Wito76 napisał/a:
Fot. 6 - mi osobiście trochę przeszkadza dół fotki, wystarczyłoby mi od łokci w górę. Duży plus za luz modelki i uśmiech.

Popieram w 100%. :-B

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
3 widział bym w kwadracie (ostatnio patrzę na świat przez pryzmat Siksa :-P ).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Aż się prosi, żeby jej tego papierosa z ręki wyrwać. Czemu służy ten rekwizyt?
clintona? :-P
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
1. nie podoba mi sie ustawienie modelki, mina modelki i rekwizyty,
2. całe zdjęcie mi sie nie podoba, modelka wyglądan na nim tak jakos wulgarnie,
3. fajne, najbardziej mi sie podoba w tej serii,
4. to cygaro jest chyba niepotrzebne

6. doś fajne ale dół odrobinę nie pasuje do góry, gdyby przeciąć zdjęcie na pół to byłaby fajan fotka, fajnej dziewczyny opartej o barowy stół.
7. coś ty się tak uczepił tego cygara?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
6 - paskudny ten stołek.Psuje dobre zdjęcie.Do podobnych ujęć zwykle bywa wykorzystywane oparcie krzesła(może już zbyt oklepane,ale prezencja byłaby-moim zdaniem- lepsza).
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
JA proponuje Ci zaczac pracowac ze swiatlem. [a pozniej z modelka]
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
milo mnie ubiegł, na tych zdjęciach jest brak światła. Jak modelka jest daleko, to nawet nie widzę czy jest ostra. Ale może już ślepy jestem na starość :idea:
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
Zanim przejdę do krytyki, dobra rada - jeśli jesteś zainteresowany fotografią glamour zacznij od OGLĄDANIA dobrych zdjęć z tej kategorii (znanych, docenionych lub po prostu zamieszczanych w prasie kobiecej, możesz ukradkiem zerkać do Vouge'a ;). Brak znajomości podstawowych zasad nią rządzących to główna wada wszystkich zamieszczonych przez ciebie zdjęć (poza landszaftem, ale akurat tym typem fotografii jestem mniej zainteresowana).
Bardziej szczegółowo - zadbaj o kadr, na razie beztrosko ucinasz modelce dłonie, ramiona i rondo kapelusza. Poza tym nie ignoruj konceptualnej warstwy zdjęcia, np. nr 4 jest jak dla mnie niespotykanym przykładem gwałtu na nawet najbardziej niewyrobionym poczuciu estetyki. Brutalnie - jest straszne, nie rób nigdy więcej czegoś takiego modelce z potencjałem. Powodzenia!
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Dziękuję ślicznie za rady i ocenę. Przyznam że pracowałem z modelką w studio pierwszy raz, więc Wasze rady bardzo się przydadzą.
W lipcu przy lepszym zastrzyku gotówki planuję budować własne "studio domowe" więc będę miał więcej czasu na testowanie i ćwiczenie gry ze światłem. Zdjęcia które zamieściłem robione były u znajomego fotografa który po prostu na godzinkę użyczył mi swoje pomieszczenie ze sprzętem, więc za dużo przez tak krótki okres czasu zdziałać nie mogłem, biorąc pod uwagę to że był to mój "pierwszy raz" ;-) . Ale myślę że gdy zakupie sprzęt i będzie tylko i wyłącznie do mojej dyspozycji o każdej porze dnia i nocy to będę mógł pokazać coś lepszego ;-)
Dziękuję jeszcze raz za rady.
 
witusch
[Usunięty]
Jak na pierwszy raz, to naprawde super :!: Tak trzymaj.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
8.

tylko proszę nie bijcie zbyt mocno ;-)

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
troszkę leci w prawo ;-)
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
zdaje ci się :-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Niebrzydkie. Ciekawy kadr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To trzęsienie ziemi przeszkadza w odbiorze
 
MohawkCore  Dołączył: 26 Cze 2008
Zamiast perspektywy żaby - perspektywa pijaka ;-)
Mnie się podoba.

Pozdrawiam,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach