lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Rozwalił mnie ten ciąg losowych cytatów :D

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
lRem napisał/a:
Rozwalił mnie ten ciąg losowych cytatów :D


Powinieneś wiedzieć, że one są jedynie pseudolosowe :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
lRem, brakuje małego hinta, bo niezorientowani mogą nie pojąć tej żaluzji z bratem opiszonem, że posługuję się nickiem knecht_opiszon, członek Zakonu .... (sami wiecie czego :-P )
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Jasiek Matacz, w komputerach nie ma czegoś takiego pojęcia jak losowe, losowanie itp. Nie chce mi się teraz tego tłumaczyć ale możesz poprostu przyjąć że tak jest.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Szkoda, że nie mamy jednak bramki WWW. Teraz jestem już po pracy, piwko sobie piję i bym poprodukował trochę linii na kanale, a tak - idę się zdrzemnąć.

P.S.
Te bramki irc-www, które przeglądałem korzystają z portów 6666-6668, a ja potrzebuję takiej, która działa na porcie 80. Zna ktoś taką ?
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
Niestety ale wydaje mi się że nawet jeżeli znalazłbyś taką to nie zadziałałaby,
ponieważ to i tak ty a nie serwer musiałby się łączyć. Serwery irca mają otwarte porty od 6666 do 6669 (zazwyczaj) więc musiałbyś użyć jakiegoś proxy co raczej komplikuje sprawe bo serwery irca przyjmują do 3 połączeń z jednego IP bez zdefiniowanego identa.
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Jasiek Matacz, kto nie zna, ten nie zna ;)

bix, pawelek-79, a ja wiem, że mogą być losowe. Acz pewnie były pseudolosowe.
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
nic przypadkiem :roll:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
opiszon, gdzies jest ?

znudzil sie irc? :-P :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, żona się krzywo patrzy :roll:

ale może się na chwilkę, chwileczkę zaloguję :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Hmm.
Jestem znów w pracy, znów zalogowałbym się na irca, ale coś mi znowu nie działa :(
No cóż. :evil:
 

qndzio  Dołączył: 30 Wrz 2008
To z pewnoscią wina Twojego dostawcy internetu. Zaczął od kompresji zdjęć :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czy ktoś mądry wyjaśni mi taki komunikat:
[ERROR] Closing Link: pawelek-79[unknown@149.254.200.240] (K-lined: Blacklisted Proxy found. Visit http://openrbl.org/lookup?i=149.254.200.240 for i)

Angielski znam, rozumiem poszczególne słowa, ale sensu i tego, co mam zrobić, aby się w końcu zalogować, to już nie.
Próbowałem na lublin.irc.pl i polska.irc.pl i to samo :-/

[ Dodano: 2008-12-30, 13:14 ]
Aha! To nie jest moj IP wg ipconfig.

[ Dodano: 2008-12-30, 15:05 ]
No i już myślałem, że mnie połączy, a tu taki komunikat na koniec:

--- End of MOTD command.
=== Server is currently in split-mode.
=== You (*@149.254.200.202) are banned from this server: Blacklisted Proxy found. Visit http://openrbl.org/lookup?i=149.254.200.202 for info.
[ERROR] Closing Link: pawelek-79[~chatzilla@wireless10.one2one.net] (Kill line active: Blacklisted Proxy found. Visit http://openrbl.org/lookup?i=149.254.200.202 for i)
[ERROR] Connection to irc://ircnet/ (irc://irc.open-ircnet.net/) closed. [Help] Reconnecting in 15 seconds. [Cancel]
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
To nie jest IP wiszący na Twojej karcie sieciowej, ale serwer o tym adresie pośredniczy Twojemu ruchowi do netu. Możesz poczytać o proxy na jakiejś Wikipedii choćby.

Praktyczne wyjaśnienie sytuacji: ktoś korzystający z Twojego ISP złapał wirusa, narozsyłał spamu i dał się przy tym przyłapać (trafił do RBL). ISP ma to mniej lub bardziej w tyłku - gdyby nie miał, to by ten spam próbował blokować i do sytuacji by nie doszło. Jeśli mniej, to powinni niedługo odblokować po odpowiedniej interwencji, jeśli bardziej, to masz pecha. W każdym razie - nic nie możesz zrobić.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
"... Dziś (30 grudnia 2008) ok. godz. 15:20 Telekomunikacja Polska S.A. znów zablokowała dostęp do serwerów IRC dla klientów łączących się z Internetem dzięki łączom TP (nie tylko Neostrada). Wiadomo mi, że zablokowane zostały m.in. PolNet i IrcNet. W połowie miesiąca TP informowała o “nowych rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo użytkowników sieci TP."
http://osnews.pl/telekomu...uruje-internet/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Aaa, to dlatego, jak już wczoraj wieczorem chciałem z nudów na tego IRCa wejść, to nie mogłem. :-/
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Cytat
W połowie miesiąca TP informowała o “nowych rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo użytkowników sieci TP."


A ja to dla bezpieczeństwa wyłączyłbym jeszcze NNTP, POP3, SMTP, FTP i WWW :-P
 

qndzio  Dołączył: 30 Wrz 2008
Od kilku dni próbuję wejść na kanał ale za sprawą po__nej tepsy nie mogę :-/ jest na to sposób czy można tylko czekać?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja ciągle jestem wyrzucany z powodu jakiegoś serwera będącego na czarnej liście, niezależnie do jakiego servera irc się podłączam - ircnet, lublin.irc.pl, poznan.irc.pl. Wywala. Ale do freenode jakoś częściej udaje mi się zalogować. Jestem teraz na freenode #pentax. Jeśli faktycznie są takie problemy z polskim ircnetem, to może tam się przeniesiemy?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie wiem co się dzieje. Czy to mi się nie udaje połączyć, czy irc padł. Do tej pory łączyłem się przez ircnet (najczęściej, czasami przez lublin.irc.pl). Z lublinem w ogóle nie mogę się połączyć, a z ircnetem bardzo ciężko. W końcu się połączyłem i się okazało, że nikogo nie ma. Utworzyłem nowy kanał #petnax na ircnecie, przez który do tej pory normalnie się łączyłem z forumowym kanałem.
No trudno.
Na razie siedzimy z Jaśkiem na freenode, bo nie mamy innego wyjścia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach