pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
IRC #pentax
Działa już kanał #pentax na ircu na warszawa.irc.pl. Zapraszamy na kanał (do kanału?) na OFF TOPIC :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawelek-79 napisał/a:
na OFF TOPIC :mrgreen:
buuuuuu

chcesz odłączyć OT od forum ?

zabrać ducha forum ?

tak po prostu ?

:-P
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Może warto takie doraźne pogaduszki po prostu wykopywać na irca, żeby forum nie zaśmiecać. Czasami Offtopy są pożyteczne,ale w większości wypadków po prostu są... fajne. Ale czy dlatego że są fajne, mają leżeć w archiwum przez parę lat? Może powinniśmy doraźne pierdu-pierdu przenosić na irca, gdzie archiwum idzie w kosmos?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ale kto będzie decydował co i kiedy nadaje się na IRCa?

Samokontrola? Wredny Off-top mod?

[ Dodano: 2008-12-09, 11:54 ]
Nie rozumiem tej alergii na off-topy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jorge.martinez napisał/a:
Nie rozumiem tej alergii na off-topy.


Poszukaj w archiwum odpowiedzi na jakieś konkretne pytanie/problem, to dostaniesz alergii ! :evilsmile:

[ Dodano: 2008-12-09, 12:23 ]
Poza tym po raz 1000 krotny radzić, jak ustawić w menu, aby był pomiar światła z manualami, czy co grucha wewnątrz aparatu można odsyłać na irca, a temat kasować ;)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
na wiekszosci spolecznosciowych portali tez sa grupy poswiecone pentaxowi ;-) i co? i tak wole nasze forum ;-)
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
IRC ma tę zaletę, że z założenia są to pogaduchy w czasie rzeczywistym. Czyli pomijając już samo oddzielenie wypowiedzi mocno osadzonych w czasie (co robisz w tej chwili?) od bardziej uniwersalnych (mój ulubiony kolor to ultrafioletowy), przede wszystkim druga osoba nie musi klikać odśwież żeby zobaczyć, co napisałeś.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dla mnie offtopy mają również jakąś tam wartość. Nie ma co się puszyć. Zwłaszcza, że co nam pozostanie, gdy Pentax nie wypuści niczego na miarę K100D/K10d i kompletu szkieł do tego, a połowa ludzi kupi Nikona? Co nas tu będzie trzymało? Tylko dobra atmosfera, która dzięki offtopom również się kształtuje.

Pomyślcie sobie o plenerach i spotkaniach organizowanych w ramach P@PL. Ile czasu poświęcacie na robienie zdjęć, a ile na "integrowanie" się?

Sprzęt tak, fotografia tak, ale coś tu musi być tym klejem.

A na #pentax i tak chętnie zajrzę. Może się rozwinie w jakimś ciekawym kierunku.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
lRem napisał/a:
przede wszystkim druga osoba nie musi klikać odśwież żeby zobaczyć, co napisałeś.


każdy użytkownik ma możliwość wpisania numeru gg i też można w czasie rzeczywistym rozmawiać :evilsmile:
forum ma swój klimat, a IRC bleeeeeeeeeee
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mecius napisał/a:
każdy użytkownik ma możliwość wpisania numeru gg

GG nie oferuje czatów/połączeń konferencyjnych

jorge.martinez napisał/a:
Dla mnie offtopy mają również jakąś tam wartość.

Tak, ale po to jest Hyde Park, a w większości tematów z reguły przeginamy z off topammi, co dowodzi, że potrzebujemy raczej miejsca do swobodnej dyskusji. Hyde Park i Pierwsze Kroki z Pentaksem pokazały moim zdaniem, że przydałoby się coś w czasie bardziej rzeczywistym.

jorge.martinez napisał/a:
Co nas tu będzie trzymało?

Pleśniaki?

jorge.martinez napisał/a:
Pomyślcie sobie o plenerach i spotkaniach organizowanych w ramach P@PL.

Nigdy nie byłem, a jak już pewnie pojadę to pewnie będę jednym z nielicznych z Pentaksem :mrgreen:
mecius napisał/a:
forum ma swój klimat, a IRC bleeeeeeeeeee

Nie zgodzę się. IRC też ma swój klimat. Jak chcesz, możemy dalej o tym podyskutować..... na IRCu :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jejku, każdy wybierze to co mu potrzebne

ja np gg,irca,skypa, itp nie mam szansy w trakcie dnia używać, więc forum i PW to dla mnie normalny sposób porozumiewania się
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Co nas tu będzie trzymało?

Pleśniaki?


O pleśniakach wszystko zostało powiedziane. Tu chodzi o dopływ świeżych informacji.
Ale OK, nie ma co krakać.

[ Dodano: 2008-12-09, 13:12 ]
pawelek-79 napisał/a:
przydałoby się coś w czasie bardziej rzeczywistym


Jestem sceptyczny wobec konkurencyjnych kanałów. Może być tak, że na Ircu padnie coś wartościowego, a nie zostanie zapisane.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jorge.martinez napisał/a:
Jestem sceptyczny wobec konkurencyjnych kanałów. Może być tak, że na Ircu padnie coś wartościowego, a nie zostanie zapisane.

Wszystko, co wartościowe pójdzie na basha :mrgreen:
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
juz wbijam ze swoja sesja :)
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Nie widzę powodu do sceptycyzmu - forum to forum a irc to irc, do różnych rzeczy lepiej się nadaje jedno lub drugie. Swoją szosą już 6 luda na kanale siedzi teraz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
GG nie oferuje czatów/połączeń konferencyjnych

Ale jabber tak.

pawelek-79 napisał/a:
Hyde Park i Pierwsze Kroki z Pentaksem pokazały moim zdaniem, że przydałoby się coś w czasie bardziej rzeczywistym.

Dziwny wniosek.
osobiście nie widzę zależności przyczynowo-skutkowej, ale oczywiście każdy może mieć swoją teorię na ten tamet.

IRC... osobiście nie mam czasu się tak bardzo rozdrabniać.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
pawelek-79 napisał/a:

Nie zgodzę się. IRC też ma swój klimat. Jak chcesz, możemy dalej o tym podyskutować..... na IRCu :-P

dziękuje nie :mrgreen: , zostanę przy forum, osobiście nie mam problemu ze znalezieniem niczego co jest mi potrzebne :evilsmile:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ja nie wiem o co wam chodzi... jest modarchive.com i jest #modarchive i oba te twory funkcjonują znakomicie. Przecież powstanie kanału IRC nie zniszczy nam naszego forum. To dwa zupełnie różne światy. To co je połączy to uźytkownicy i fakt, że oba są równie przydatne i zabawne.
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
mygosia, jednak nie widziałem jeszcze MUC w Jabberze które by było porównywalne z IRC-em...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
GG nie oferuje czatów/połączeń konferencyjnych
Może coś się zmieniło, ale połączenie wielu osób było możliwe w gg prawie od początku. :roll:

irc... normalnie cofnąłem się o 10 lat. Łezka mi się kręci. Będę twardy, nie wejdę znów na irca, nie wejdę znów na irca. Znów bym nie spał tygodniami, a i tak mało śpię.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach