Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Leica
Hej:-)

Pusto jakos wiec moze ktos napisze jesli mial jakies doswiadczenia z Leica? Chodzi mi o serie M oczywiscie;-) BTW - z Helperem troche pogadalem o Leice Minilux - ktos zna, uzywal, moze cos napisac o tym aparaciku?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam ostatnio dość duże doświadczenie z mocno rozbudowaną wersją M-z12. Przyznam szczerze - optyka boska, mechanika troszkę mniej.

http://www.vashaw.com/med....5_brochure.pdf

:-P :-P :-P :-P :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Co ciekawszy temat to nie ma z kim gadac noooo.... :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-08, 23:36 ]
I co - nikt :?: :!: :shock: :-x

Pzdr
Spinner
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
I co - nikt

Z Leica to moje doświadczenia były pięciominutowe -tyle facet w komisie pozwolił mi potrzymać piękną Leicę R8. Piękne to maszynki, ale za tą cenę... :-/
To już wolę Pentaxa ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To moze jakas namiastka, zeby sprobowac "tego tematu" - jakis Zorkij 3? Smiesznie tanie sa... Ktos ma/uzywal?:-)

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
polecam zorke 4k - ale tylko po przegladzie - z fajniejszych rzeczy zwykly naciag i wizjer 1:1 dla ob. 50mm, czym sie nawet leica nie moze pochwalic ;-)

... albo zorke 5/6 - ma duuuzo lepszy feeling, ale wizjer niestety mniejszy.

Z fedow - tylko wersja 3.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wydaje mi sie, ze w komisie ogladalem 3 i 6 i ta druga miala jakby wiekszy, jasniejszy wizjer... Hmmm... Co ciekawe - 3ka z 50/3,5 stoi za 40PLN...;-P

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
feda 3 i zorke 6? Pierwszego nie mialem w lapkach, ale dobrą prasę ma - mialem za to tę drugą... i powiem tyle, ze jak sie trafi temu panu: http://www.okvintagecamera.com/ (najlepszy specjalista od przywracania ich do 100% uzywalnosci) , to kupuje w ciemno :-)

(no, tyle ze wizjer w 4k to naprawde wiekszy jest...za to mechanika to juz troche postpierestrojkowa...)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cholerka, nie pamietam - wiem, ze 3 i 6 (ten drugi mial juz naciag dzwignia) ale co dokladniej to zima - jutro tam skocze zobaczyc... BTW - moze macie jakies stronki o tych korpusach i szklach?? Moze jakies perelki warto poszukac w szklakach ot aby na ulicy klasycznie sie pobawic? Tamte sa z 50/3,5 obie... to tessar podobno?

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
a co sadzicie o pentaxach starych, typu asahiflex?
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
kiedyś się zupełnie inaczej wszystko robiło. Wolniej, dokładniej i na dłużej. Może nie było takich technologii jak teraz ale praca ówczesnych inżynierów dawała niepowtarzalne dziś wyniki. Jeżeli chodzi o stare aparaty to dziś możesz kupić profesjonalny sprzęt (pod względem jakości i wykonania) za 2000-3000 zł, podczas gdy za jego odpowiednik w nowym wykonaniu zapłacisz ponad 10.000... Nasze pentaxy automaty zakończą żywot za jakieś 5-10 lat a takiego starego trupa jak ME to jeszcze wnuczkom podarujesz i będzie działał :) O ile będzie to oczywiście sprzęt zadbany.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
i to stwierdzenie vector'a nie dotyczy tylko aparatow, tylko co gorsza wszystkiego.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
chodzi o to, ze technika i technologia tak szybko ida do przodu, ze obecnie produkuje sie cos, co ma z gory zalozony czas zycia - czy to zle? nie wiem, byc moze tak. Po prostu czasy niesmiertelnych przedmiotow (aparatow, samochodow itd) juz minely i tyle.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale jako śmiertelny użytkownik - muszę się uzbroić w pancerz ochronny przed marketingiem, bo możliwości zaspokojenia tych wszystkich chęci na nowości nie dostają do oferty :-/
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
vector napisał/a:
Nasze pentaxy automaty zakończą żywot za jakieś 5-10 lat a takiego starego trupa jak ME to jeszcze wnuczkom podarujesz i będzie działał :) O ile będzie to oczywiście sprzęt zadbany.

No tak, ale co do za biznes skoro klient kupi aparat ii starczy mu na całe życie? ;-) ale to dotyczy niestety nie tylko sprzętu foto, ale innych dziedzin również :/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
BTW - moze macie jakies stronki o tych korpusach i szklach??


Ach ty leniwy jestes :P

http://www.google.ie/sear...nG=Search&meta=

no i tak od siebie ;-) : http://www.rangefinderfor....php?forumid=34



Cytat
Moze jakies perelki warto poszukac w szklakach ot aby na ulicy klasycznie się pobawic?


Industar 55/2.8 z oznaczeniem L/D - lekko radioaktywny, ale podobno swietny ;)

Jupiter 8 50/2 - mam, bardzo lubie. Ma charakter.


Poza tym to nie jest kwestia "jaki" tylko "czy sprawny" - wala się tego po aucjach cała kupa, ale w 100% działającyh (nierozjustowanych, ostrzacych na nieskonczonosc itp) to jest moze ze 30%... Niektorzy robia tak, ze kupuja 4-5 szkiel i zostawiaja sobie najlepsze - to chyba jedyny sposob na to ruskie dranstwo...

Cytat
Tamte sa z 50/3,5 obie... to tessar podobno?


Zalezy jaki, bylo ich kilka sztuk - zazwyczaj dosc dobre, ino ciemne jak cholera ... zpisz wszystkie dane, to ci powiem cowiem :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos napisał/a:
zpisz wszystkie dane, to ci powiem cowiem :)


Oki, cos mnie to kusi - mysle teraz, ze to byly Zorkij 3 i Zorkij 6 - ten pierwszy ladniejszy bo klasyczny ale drugi chyba mial jasniejszy wizjer i naciag dzwognia...

Slyszalem dobre opinie o Zorkij 4K - ktos moze potwierdzic? No i ktory kurka z tych modeli warto szukac?:-)

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
4k - ok, spoko, ale wykonianie 2 klasy nizej od 6. Pomacaj, zrozumiesz. Tylko wizjer lepszy, chociaz mniej dokladny (krotsza "baza")
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A jak sie ma do tego 3-ka?? Wyglada strasznie klasycznie - podoba mi sie... 6-tka jakas taka... hmmm.. "nowoczesna"?:-P

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Czy to ta trojka z seksownym wcieciem pod ? Dlugo kiedys na nia polowalem, ale zdjecia zadnego nie zrobilem ;-) . Dla mnie najladniejsza z Zorek, ale nie wiem, czy nadaje sie do zdjec. Bo jest jeszce 3c, ktora wyglada praktycznie jak 4. Mialem jeszcze Zorki 1 i 4. jedynka to wierna kopia lejki. W dodatku ja mialem wersje z lacinskim alfabetem, czyli eksportowa - uwielbialem ja. Po zlozeniu obiektywu miescila sie w kieszeni. Nie oddawalem jej do regulacji, ale zdjecia na negatywach byly OK. Polecam ta strone:
http://home.att.net/~wayn...cameralist.html

pozdrawiam

dzerry

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach