Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Cytat
Lynx mniejszy niz GSN

Mniejszy, mniejszy.
No i bez wątpienia piękniejszy od GSN-o podobnych IMHO.
Ale jak się przystawi ME podobne Pentaxy...
to jaśki wysiadają :-) ))
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ano wysiadają... nawet leiki wysiadają! :D
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Zależy jeszcze co do czego. W jaśkach ci nic nie kłapie. Utrzymasz z łapy długie czasy bez bólu. A rozmiar wszak to nie wszystko. IMHO gorszy problem to duża min. odl. ogniskowania w jaśkach no i niewymienne obiektywy of course:-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
e, w MXie niby klapie, a spokojnie 1/4 przy 28mm utrzymuje... use the Force, Luke :mrgreen:
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Hmm. W jaśce przy tym czasie mniej więcej 20% mam poruszonych (czyt. artystycznych) i to po pijaku ;-) . Wynik mnie satysfakcjonuje. W ME Super kłapanie szlachetne (czyt. bardzo przyjemne) ale na 1/4s przy 50 mm to 20% mi wychodzi. I to na trzeźwo;-)
Mocy przybywaj!!!!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eeee... no co sie dziwisz - 50mm i 1/4sek... toz to loteria... :shock: No chyba, ze SR masz wbudowany w lape... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Takie sztuczki potrafi tylko Master Yoda :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-06, 01:44 ]
A może takie cudo?
http://cgi.ebay.pl/New-Vo...1QQcmdZViewItem
:mrgreen:
Niedrogo całkiem jak na puszke z bagnetem Leica M w komplecie z obiektywem...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to odswiezam bo za kilkanascie dni bede mial czarna Hi-matic F to potestuje...;-)

Pzdr
Spinner
 
KUMM  Dołączył: 26 Kwi 2006
http://www.rus-camera.com/camera.php?page=zorki

a tu wszystko co na Wschodzie produkowano...chyba... :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Super stronka - dzieki:-)

Pzdr
Spinner
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Dorzuce pare zdan od siebie bo nie zostalo napisane w tym watku:

1) Zorki 3 sa drozsze od 4, bo wyprodukowano ich znacznie mniej.
2) 3.5/50 to napewno Industar, a konstrukcyjnie jest to Tessar
3) Jupiter 8 2/50 to kopia przedwojennego Sonnara do Contaxa

Jesli chodzi o kopiowanie konstrukcji optycznych i nie tylko to troche napisalem o tym na KKM'ie: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=6448
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Planistigmat napisał/a:

Jesli chodzi o kopiowanie konstrukcji optycznych i nie tylko to troche napisalem o tym na KKM'ie: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=6448


ardzo fajny tekst, az szkoda ze sie tak szybko konczy.
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Bardzo dziekuje.
Pewnie konczy sie jakos znienacka, bo to nie jest znikad przepisane tylko pisalem z glowy, no a mistrzem piora to ja nie jestem. :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pobawilbym sie taka Zorka 3M cholerka... z dobra 35tka... Gratuluje tekstu - superowy;-)

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-10-11, 10:24 ]
Wlasnie - jaka jest tam porzadna 35-tka? No i jak sie ma do porzadnych 35-tek do SLR jakie znasz?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie.

(oprocz tego ze M39 niekoniecznie musza sie zatrzymywac w dobrym miejscu po wkreceniu do oporu, tj. pozycje kreski wyznaczajacej odleglosc mozesz miec lekko na lewo lub prawo)

(kurde, niby po tych hiszpanskich winach kaca niet - a negro pilem, ciezkie i slodkie! - a sie jakos wyslowic nie potrafie :-P )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Warto dokladac te "pare" euro do M7. Ciekawy jestem, czy w zamian za priorytet przyslony, nie dostajemy przypadkiem jakichs "ulepszen inaczej"?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
z nowsza wersja M7 weszla nowa konstrucja (powłoki?) dalmierza - problemem M6, M6ttl i wczesnych M7 byla "znikajaca" plamka dalmierza przy bocznym swietle padajacym na okienko "oswietlacza".

Jednak jesli masz doplacac dwukrotnosc ceny tylko dlatego, moze lepiej zainteresuj sie tym wynalazkiem:

http://www.leicagoodies.com/shade.html

eliminuje problem calkowicie, przyciemniajac jednak nieco ramki. Nie zdejmuje go z M6tki :-)


(tak, tak, lepiej kup R2M albo Ikona... leica nie dostaje troche do swojej legendy... Szczegolnie ten drugi, to technologicznie duzo nowoczesniejszy aparat... :-P Poza tym leice trzyma sie na poczatku tragicznie... musialo mi male zgrubienie na palcu wyrosnac, zeby mnie juz dolna czesc korpusu nie bolala... ;-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Najwyzej sprzedam. Chce miec to juz za soba. Przeciez nawet G2 to jest dla mnie aparat idealny. Chodzi o to, ze dopoki nie bede mial tej pieprzonej lajki, to ciagle bedzie mnie meczyc.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
Najwyzej sprzedam. Chce miec to juz za soba. Przeciez nawet G2 to jest dla mnie aparat idealny. Chodzi o to, ze dopoki nie bede mial tej pieprzonej lajki, to ciagle bedzie mnie meczyc.
Mam tak samo. :evilsmile:

G2 to dla mnie idealny aparat i nic mu nie brakuje. (no może boję się o to, że jak się zepsuje, to nikt mi go nie naprawi) Ale chciałbym mieć Leicę, żeby wiedzieć jak to jest. Chociaż i tak uważam, że dużo trudniej się nią operuje niż G2.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Najwyzej sprzedam. Chce miec to juz za soba. Przeciez nawet G2 to jest dla mnie aparat idealny. Chodzi o to, ze dopoki nie bede mial tej pieprzonej lajki, to ciagle bedzie mnie meczyc.


Gorzej, ze jak juz sie przyzwyczaisz do cichosci i zalapiesz, jak tym szybko ostrzyc, to G2 juz nie bedzie taki (subiektywnie) idealny... przez pare tygodni chcialem jeszcze wracac do G2, szczegolnie ze za leike dostalbym czarnego G2 + 35/2 + moze 21, ale juz mi przeszlo... wczoraj chodzilismy z ewczakiem po katedrze La Seu - piekne miejsce - i Ewczaka lokalizowalem po dzwieku migawkonaciagu.... ;-) Leice tez bylo slychac - ale ciezko odroznic ten dzwiek od klapniecia klapkiem albo cos ;-) Mialem tez Nikonka EM + 50/1.8, ale pomijajac halas w takich ciemnosciach nie da sie ostrzyc lustrzanka... zaden klin nie zastapi dalmierza :-) Ale z drugiej strony wiadomo - G2 ostrzy bez zadnych problemow... ;-)

[ Dodano: 2008-09-13, 10:50 ]
Maciej napisał/a:
Chociaż i tak uważam, że dużo trudniej się nią operuje niż G2.


Megatrudniej. Ja sobie jeszcze dokladam zewnetrzny swiatlomierz - calcu-light xp - do mierzenia swiatla padajacego :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach