Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:
Megatrudniej.
Jak już pisałeś: robiąc zdjęcie Lecią, stajesz się wojownikiem. :-P

Też mnie ciągnie do Leici. Ale raczej z chęci posiadania czegoś nowego (i czegoś najlepszego) niż z realnej potrzeby.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Ale raczej z chęci posiadania czegoś nowego (i czegoś najlepszego) niż z realnej potrzeby.


Nowego - owszem, ale najlepszego - zalezy pod jakim wzgledem i wobec jakich potrzeb...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Najlepszego jako legendę.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Zła wiadomość dla fanów czerwonej kropki: http://fotopolis.pl/index.php?n=7825
"[...]czerwona kropka, zmieniła kolor na czarny - żeby było dyskretniej."
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
przeciez sa starsze tansze lejki, bez swiatlomierza (ale mozna zaczepic zewnetrzny), bez automatyki, mniej czasow i wogole. to sa te legendy winogranda, bressona, friedlandera i innych. sa jeszcze bardziej wojownicze! ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Natknalem sie na ciekawa opinie o Leice MP Vs. R3A:
http://flickr.com/photos/44905179@N00/2132688210/

Cytat
How does the R3A compare to your MP? I realize it isn't a MP and never will be but I'm seriously considering buying a R3M and a 40mm nokton soon, just curious how you like it compared to the Leica.
Cytat
The R3A is a great camera. In a lot of ways more facile than the MP. I have had the R3A about a year and a half, so I'm more used to it. Definitely smaller and lighter than the MP...still getting comfortable with it--how to use it, load it etc. The R3A is easier to load and the meter is more developed (?right word?--MP meter has arrows and a dot for over/under/correct exposure respectively; I got the R3A for its Av function). The only thing about the 40mm lens is that to me it's kind of in-between wide and telephoto....the bokeh can be weird at times--good here but people have complained about it not being fuzzy enough I guess for a 1.4. I am waiting on my 35 f1.2 and we'lll see what happens with the 40. Also, CV is coming out with a 35 f1.4 soon which apparently shows a lot of promise. You can see pics of my cameras in another set if you need to. You can't go wrong with the Voigtlander in my opinion. I really like it and it's facile, bright, light, and solid as far as I'm concerned.
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Maciej napisał/a:
G2 to dla mnie idealny aparat i nic mu nie brakuje.

No ja muszę powiedzieć, że mnie G2 zachwycił (nie mówiąc już o jakości szkieł). Mam go od roku i w efekcie jego używania sprzedałem cały inny sprzęt foto jaki miałem (między innymi po to żeby kupić kolejne szkła do G2). Leiki raczej bym nie kupił, ale za to R3A baardzo mnie kusi. Na razie nie mam funduszy więc nie ma problemu, ale jak tylko pojawią się jakaś dodatkowa kasa to kto wie...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
robiąc zdjęcie Lecią, stajesz się wojownikiem

noooo, Wojownikiem Światła :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
"[...]czerwona kropka, zmieniła kolor na czarny - żeby było dyskretniej."


hehe, moja jest srebrna ;-)

callistratis napisał/a:
przeciez sa starsze tansze lejki, bez swiatlomierza


pare dni temu moja zaliczyla bliskie spotkanie z morzem srodziemnym :-/ i od tego czasu dazy do stanu nieposiadania pomiaru swiatla... na razie niedoswietla o dzialke... :-/ ale chcialbym zobaczyc do jakiego stanu dazylaby podobnie ochlapana r3a... :evilsmile: :-P
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Ciesz się , że do Morza Czarnego nie wpadła :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Ciesz się , że do Morza Czarnego nie wpadła


A jaka róznica? :->
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Wtedy zamiast srebrnej kropki miałbyć czarną.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a jakby wpadla do Morza Martwego mialbym zombikropkę?

:evilsmile:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Tak, w kolorze białym - jak duchi. (od soli)
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Cytat
Cytat
Ciesz się , że do Morza Czarnego nie wpadła

A jaka róznica? :->

Co najmniej -3 EV ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach