Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
  Jaki manualny którtki zoom do Pentaxa
No właśnie, jaki manualny zoom o zakresie ogniskowych najlepiej w granichch 28-105mm (albo coś w tym stylu) jest w miarę dobry. Pisze manualny, bo to będzie działac z ME super, a jakoś nie chcę tego fajniutjkiego korpusiko bezcześcić plastikowym nowym zomem :-) a tak poważnie, to zależy mi na skali GO i wygodzie ostrzenia ręcznego, czego niewątpliwie brak wieększości obiektywów AF. Idealnie by było, aby światło jego nie było gorsze niż f4, bo wówczas można korzystać z klinów na matówce. No i żeby nie był drogi :-) , zeby był dobry optycznie (robię slajdy i jakość jest wskazana), no i żeby byl tak fajny jak fajne są nanualne obiektywy SMC Pentaxa :-) Na usprawiedliwienie dodam, że czasem leniwy jestem i niechce mi się przekładać stałek ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
SMC-A 35-105/3,5

Pzdr
Spinner
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A po ile takie cuś mozna dostac? I gdzie bo jakoś nie widziałem nigdzie. Aktualnie na Allegro sa jakies dwa zoomy z serii A ale bez SMC :-( i ciemniejsze....

[ Dodano: 2006-04-29, 14:26 ]
Spinner: o tym obiektywie to nawet w przepastnych archiwach pl.rec.foto niewiele można znaleźć. Musi jakiś biały kruk, ze nikt się nim nie chwali :-) To pewnie jeden z tych obiektywów, o których legendy krążą, bo raz - że ich spotkac nie można cześciej niz co 3 lata na jakimć ebayu, dwa - sa cholernie drogie, a trzy - nikt ich nie testował (bo i jak skoro nikt go nie ma), ale wszyscy wiedza/wierzą że są super :-)
Pozdrawiam także
 
wlodiw  Dołączył: 19 Kwi 2006
SMC-A 35-105/3,5 całkiem niedwano był na Allegro. Chyba nawet wiem kto go kupił. Cena za ten obiektyw w dobrym stanie to ok. 400 zł. I jakoś chętnych nie było.
Mam taki obiektyw w pięknym stanie i jest naprawdę niezły ale niestety troszkę ciężki i do MeSuper to może niekoniecznie najlepszy. Wszystko to kwestia gustu.

Pozdr
Wlodiw
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na ebay.com, jak nie zajrzysz, to przewaznie jakis jest. Chodzi po ~100-150 USD.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mam takie szklo, moze bede sprzedawal... Mam je niestety krotko i nie mam cyfraka aby Ci sample podeslac, wlasnego zdania sobie jeszcze nie wyrobilem - no ale to "prawie staloswietlny 2,8" wiec jest duzy natomiast opinie masz np takie (ze strony Stana):

Bill Kane - . . . my favorite by far. . . I can't tell the differance between pictures I have taken with this or my 50mm prime.

Tom Addison - I find that while it does take great slides in good light, the performance wide open is not so good so it is really a f5.6 with a bright V-finder . . .

Jerry Houston - . . . versatility . . . without exacting a terrible cost in lost sharpness and contrast. Under most circumstances, I would be at a loss to tell which pictures I'd taken with my 35-105 and which I'd taken with my prime lenses.

Richard S. Ross -. . . . optically it is just about as sharp as any prime. I can rarely tell the difference on my chromes and use this lens along with my 24 and 200 for just about everything . . .

Doug Hohenstein - . . . a fantastic lens. Sharp as a tack, and very bright and contrasty.

Mike Breen - the Pentax 35-105A is a constant aperture lens, f/3.5 all-the-way, and one of best zooms Pentax has made . . . in my experience. . .

Fred - . . . seems to be an excellent lens, in my experience. . . . quite sharp, low in linear distortion, and surprisingly resistant to flare. [long detailed review follows . . .]

Bob S. - nice lens if a bit heavy, good walking around lens . . . fine for normal photos, but not much of a macro.

Steve Larson - . . . a great lens optically. Mechanically, I think it lacks just a tad, seems a little loose. . .

Pzdr
Spinner
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jak wyglada z Super A - w zalaczniku ;-)

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jak wyglada z Super A - w zalaczniku ;-)

Milusi zestawik ;-) Wyglada "profesjonalnie". Wez na PPD, to zobaczymy co wart ten zoom ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dobra - a co do stopki to nie draznij lwa - co to ma byc :?: :!: :evil: :lol:

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
polecam również SMC-M AF 35-70/2.8: posiadam, jutro będę robił mały teścik DLem tegoż w porównaniu z SMC-K 50/1.4 i SMC-A 50/2. Jest to pierwszy AF Pentaxa, ale nie wiem jak działa AF, bo jak go używam jako manualnego. Niestety trzeba go upolować - mi się przez przypadek udało na allegro, a najśmieszniejsze to, że sprzedawał go koleś z mojej uczelni, więc mogłem go sobie odebrać osobiście - fuks. W każdym razie jak się trafi to chyba też warto się nim zainteresować. Są tacy, którzy twierdzą, że jest to jeden z najlepszych zoomów, ale ciężko mi to ocenić, bo nie miałem porównania.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
wlodiw,

Mam rozumieć, że masz takowy obiektywik do sprzedania?
I tu następuje moje pytanie zasadnicze: Za ile???? :-P

[ Dodano: 2006-05-01, 08:24 ]
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie. W szczególności Tobie Spinner - te fotki wyglądają smakowicie :-P Zaś zoom 35-70 to dla mnie raczej mało interesująca propozycja – za krótki długi koniec :-) Ostatnio nachodzi mnie ochota na posiadanie tylko dwóch obiektywów: jasnej 50-tki (mam średnio jasny 1,7/50 – pewnie w przyszłości zmienie na 1,4(1,2)/50) i uniwersalnego zooma o akceptowalnej dla amatora jakości optycznej, pokrywającego zakres ogniskowych od umiarkowanego szerokiego kąta do krótkiego tele. Ma to mi zastąpić dwa obiektywy, których teraz się pozbywam, tj. M2,8/28(już nie mam) i K3,5/135(jeszcze mam). Co prawda 105mm to nie 135mm ale prawde powiedziawszy skłaniam się raczej ku czemuś w graniach 100mm. A i z drugiej strony ciągnie mnie w stronę posiadania „tylko” 35mm zamiast 28mm. Jakoś 28mm za szerokie mi się jednak wydaje. Każdy najwyraźniej ma swoje preferencje w stosunku do ogniskowych, które z czasem ewoluują i cholera wie co będzie za rok, dwa – może se jakieś fischeje kupie, a z drugiej strony MTO 1000/10 :-)
Pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner.......to piekne szklo......lepiej przy nim nie stawiac tego badziewnie wykonanego 16-45 ...... :evil:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak - czy mógłbyś nieco obrzydzić Spinnerowi to szklo? ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mowisz o 35-105/3,5 :?: Ano kawal szkla ;-) BTW - 16-45 faktycznie badziewny :?: Dla mnie najwiekszym zawodem byl FA24-90 - porazka mechaniczna a dosc drogie to przeciez szklo... :-|

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek - trzeba bylo wczesniej do wszystkich posty wyslac z ta prosba :) - moze wtedy cos bysmy utargowali? Ja tylko nie pamietam czy to jest ten "one touch zoom" (szkoda) czy ma osobne pierscienie do zoomu i sotrosci?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdziłem u Dimitrova ten A3,5/35-105 - spory kawał materii nieorganicznej (615gram), ale ja lubie ciężkie obiektywy, a raczej jestem do takich przyzwyczajony.... Do niedawna miałem jeszcze Orestegora 4/300, który pomimo nie tak znów dlugiej ogniskowej waży ponad 2kg (średni format) :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dwa osobne :-P

Pzdr
Spinner
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Formaty znaczy sie?.... a i owszem :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach