ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Dziękować, dziękować :D

Faaaajny zestawik, ale ten Limited to straszny naleśnik ...
Czy to jest taki uniwersalny zestawik? Tak do wyjścia na miasto?

Bo też chciałam taki skompletować, ale myślałam raczej o FA 50 lub 35/2 .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
myślałam raczej o FA 50 lub 35/2

no te dwa to już będą klocowate w porównaniu z nalesnikiem
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ladyhawke piekny zestaw gratuluje :-D
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
żaba, ależ to nie mój, tylko andrusz karmi mój onanizm sprzętowy :P
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Idealnym obiektywem do k-m co by nie było jest da 40, jeszcze bardziej naleśnikowaty i do tego ogniskowa bardziej uniwersalna.
A co do samego body, to wczoraj w końcu miałem okazje dorwać go w swoje łapska no i się trochę pobawiłem. AF faktycznie powala prędkością, z kitowym obiektywem jest co najmniej tak szybki jak k10d z da40. Brak górnego ekranu tak bardzo nie przeszkadza, pomijając kwestię prądożerności to na głównym tv jest więcej informacji o aktualnych ustawieniach, no i gaśnie sam po przyciśnięciu spustu, więc jeżeli ktoś nigdy nie korzystał z górnego wyświetlacza to na pewno nie odczuje tutaj jego braku.
Tak jak kiedyś myślałem o zamianie k10 na k-m to po oględzinach tego drugiego szybko się z tego wyleczyłem, jednak nie jest tak mały jak zakładałem, jednak brakuje kilku przycisków i przełączników do których się przyzwyczaiłem, no i wykonanie - przy konkurencji kaemka wypada na prawdę dobrze, jednak do k10d jeszcze jej daleko.
Podsumowując jest to na prawdę świetny aparacik, jednak ja dalej czekam na coś w stylu cyfrowego me supera :evilsmile:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ladyhawke a to przepraszam. Gratulacje dla andrusz
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
K10tką mało się bawiłem, ale jak miałem porównanie namacalne mojego dl-a z kitem i canona 40tkę z tamronem 17-50/2.8 to pod względem stabilności, a co za tym idzie nieporuszenia zdjęcia niebo i ziemia, oczywiście na korzyść canona. Tak więc mniejsze body niż dl dla mnie to nie za bardzo
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
FraZa, Jak większe body to mniej poruszonych zdjęć , ale to chyba nie reguła.
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
kaczor napisał/a:
Idealnym obiektywem do k-m co by nie było jest da 40, jeszcze bardziej naleśnikowaty i do tego ogniskowa bardziej uniwersalna.

40 po przeliczeniu na format 35mm daje 60mm, co jest dla mnie zbyt wąsko. A 21 po przeliczeniu daje kąt widzenia jak 32mm na FF - idealny na miasto :-)

[ Dodano: 2009-02-11, 15:57 ]
kaczor napisał/a:
Brak górnego ekranu tak bardzo nie przeszkadza, pomijając kwestię prądożerności to na głównym tv jest więcej informacji o aktualnych ustawieniach, no i gaśnie sam po przyciśnięciu spustu

Poza tym można sobie ten tylko ekran całkowicie wyłączyć - wtedy włącza się go na żądanie przyciskiem Info.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
andrusz napisał/a:
kaczor napisał/a:
Idealnym obiektywem do k-m co by nie było jest da 40, jeszcze bardziej naleśnikowaty i do tego ogniskowa bardziej uniwersalna.

40 po przeliczeniu na format 35mm daje 60mm, co jest dla mnie zbyt wąsko. A 21 po przeliczeniu daje kąt widzenia jak 32mm na FF - idealny na miasto :-)


Jak to mówią punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, więc co kto lubi, bo na szczęście mamy wybór :).
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Kapar,
Cytat
wg mnie największym problemem jest waga Kemki. 4 paluchy jednak swoje ważą
Zadziwiające K-m 625g z bateriami a D80 • ok. 665 g (z akumulatorem). :-/
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
roket napisał/a:
Kapar,
Cytat
wg mnie największym problemem jest waga Kemki. 4 paluchy jednak swoje ważą
Zadziwiające K-m 625g z bateriami a D80 • ok. 665 g (z akumulatorem). :-/

Nikon nie ma antyszejka, a to jednak trochę waży. A bez baterii waga D80 to 585g, a Kaemki 525g.

[ Dodano: 2009-02-11, 16:55 ]
kaczor napisał/a:
Jak to mówią punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, więc co kto lubi, bo na szczęście mamy wybór :).

I "każdemu według potrzeb" (kto to powiedział?) ;-)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
roket, porównaj wymiary KM a D80...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Kapar,
Cytat
porównaj wymiary KM a D80...
Przy D80 KaeMka jest mała, ale swoje waży .
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Własnie o to mi chodzi! Małe rozmiary, ale waga duża :/
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ja bym przeżyła, i tak jest lżejszy niż K200D. A wymiary też się liczą.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Kapar napisał/a:
Własnie o to mi chodzi! Małe rozmiary, ale waga duża :/


A to źle? Ja bym się cieszył.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
luhso, dla mnie to dobrze. Sam mam K10D z gripem załadowanym po brzegi.
K-m jest malutkim korpusem, co jest ogromną zaletą dla Pań, ale niestety ciężkim ze względu na 4paluchy, to jest wadą dla Pań...
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Mi często też towarzyszy k10d z gripem i lampą na stopce. Właśnie. Wyobraźcie sobie do K-m podpiąć 540 FGZ.
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Da się przyzwyczaic, skoro już przestałam marudzić, że po 10 minutach trzymania K200 bolą mnie ręce.
Natomiast ten cm mniej szerokości pewnie robi różnicę w trzymaniu.
Tylko jest taki problem, że przewędrowałam cały Wrocław i nigdzi e nie ma K-ma.
Cały Wrocław tj. Arkady, Magnolia, Dominikańska...Grunwald przegapilam, no i Bielany...
Czy ktoś widział we Wro K-m, zebym mogla pomacac?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach