FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
własnie niedawno się zastanawiałem, dlaczego ja go nie używam :)
tak jak po ośmiu latach odkryłem w swoim samochodzie, że jak opuszcze lusterko to mi nie rażą w oczy reflektory samochodów jadących za mną :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
A ja czytam instrukcje aparatu jeszcze zanim dostane go w rece - teraz to jest instrukcja do K10D :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
ja bardziej koncentruję się na robieniu zdjęć, niz na sprzęcie. ale czasem warto cos doczytać, jak przykład wskazuje
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
FraZa napisał/a:
ja bardziej koncentruję się na robieniu zdjęć, niz na sprzęcie.

Czytanie instrukcji to nie jest koncentracja na sprzecie. To podstawa swiadomego wykorzystywania mozliwosci sprzetu w trakcie robienia zdjec.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hehehe - Dan jak widzę, jaja sobie robisz.
Prawdziwy Polak nigdy nie czyta instrukcji...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Hehehe - Dan jak widzę, jaja sobie robisz.
Prawdziwy Polak nigdy nie czyta instrukcji...

Co innego teoria, co innego praktyka :mrgreen:

Ja na ten przykład czytam :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, no to kurde mnie zawstydziles :-( Gdzie mam odniesc paszport?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Gdzie mam odniesc paszport?

Trudno wyczuć. Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to mięsny. Ale jeśli nie wiesz - spytaj Jadzi. Pani Jadzia Ci doradzi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, jeśli to paszport Polsatu, to już i tak nieważny.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chyba, że jesteś znajomym Piaska.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Moja zona uczyla jego dzieci, czy to sie liczy?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak na prawde światło na koncertach (nawet białe) ma bardzo rózną temperaturę. Obecnie na dużych koncertach jest coraz mniej zwykłego żarowego -nowoczesne urządzenia mają dużo wyższą temperaturę światła białego niż stare dobre pary. Ostatnim konceretem, gdzie ustawienie na 3200 mogłoby się sprawdzać był zeszłoroczny koncert Iron Maiden w Chorzowie -ale to miało być show w stylu lat 80-tych.
Zresztą po co za wszelką cenę prostować barwy? Ja w swoim aparacie zazwyczaj mam ustawione Daylight (5500K) i mam takie fotki jak kiedyś na filmie. Skoro coś było oświetlone np ciepłym światłem i mi się spodobało to po co to korygować? Właściwie to WB zastępuje mi dwa filtry, które posiadam: Skylighta do fot na śniegu, lub w mgliste paskudne dni oraz filtr konwersyjny niebieski do żarówek -sporadycznie.
Zaś do koncertów i tak najlepsze są RAWy, choć akurat w WB raczej nic nie zmieniam przy wywoływaniu do jpg. Raczej chodzi o pojemność tonalną w cieniach i ewentualne odszumienie.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kolejna próba na wczorajszym koncercie Tymon & Transistors w Dekadzie (btw - Tymon rządzi!) Oświetlenie było juz lepsze, różnokolorowe, choć zbytnio zmieniające się, błyskające, stroboskopy, itp. Ustawiłem niedoświetlenie 0,7, automatyczny balans bieli (zawsze można w RAW zmienić) ISO 1600. Niestety bez statywu, więc tylko z 10 wyszło w miarę ostrych po pierwszym przeglądzie w nocy po powrocie. Impresja - jak się robi z lampką wbudowaną przy iso 1600 to oświetla prawie jak zewnętrzna:)
Treaz by warto w Photoshopie się bardziej podszkolić, żeby z szumami zawalczyć. Chociaż kolorowych szumów w Pentaxie na razie nie zauważyłem, tylko takie a'la ziarno się robią

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach