crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
to ja swoje powiem :) ale tylko z tej strony ponieważ poprzednie mnie nie urzekły :)

9) troszkę mnie razi przepalenie na twarzy ... troszkę za jasno jak dla mnie
10)faktycznie prawa strona pusta ale za to tworzy ciekawy klimat i uważam tą pustkę za +
11) nie przyczepiam się bo mi się podoba :)
12) ogólnie kadr itp ok ale jakoś tak ni to kolor ni to BW .... chyba wolałbym w BW :)

no dobra z pierwszej strony mi się 2 podoba ... fajny, mroczny klimat aczkolwiek lewą, ciemną stronę bym wywalił :)

pozdrawiam
 
kijanka  Dołączył: 17 Lut 2009
10 i 12 - bardzo ładne
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Z dzisiejszego spacerku
13)
14)

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
14) ot widoczek. Poprawny, ale nic ciekawego. Raczej do tematu - widok za oknem ;-)

13) bardzo fajnie dostrzeżone. Mi się podoba, chociaż nie wydałbym na to 5zł na odbitkę :-P

[ Dodano: 2009-02-18, 14:10 ]
P.S.
Nie wiem, jak inni, ale mi się ciężko ogląda kadry, które muszę przewijać. Szczególnie w pionie. 14 ma w pionie 1024px. To trochę niewygodne nawet dla kogoś, kto ma ekran fullHD (1920x1080), bo mu się całe zdjęcie na wysokość nie zmieści, chyba że przejdzie do trybu pełnoekranowego. Ja niestety (pewnie jak większość) mam ekran 1280x800. Proponuję więc trochę mniejsze te pionowe kadry. Co prawda regulamin mówi o szerokości 700px, ale może niech to dotyczy dłuższego boku zamiast szerokości?
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
13 bardzo fajne, fajny pomysł
14 - ładny widok, ale tak jak poprzednik napisał
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
14 - myślę że warte powtórzenia o innej porze dnia i np przy innym niebie , może wyjść ładny widok
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Dziękuję wszystkim za oceny/opinie.
Dzięki nim wiem co robić dalej, aby zdjęcia były coraz lepsze

A tymczasem 2 kolejne zdjęcia
15)
16Mój uroczy kotek (to tak na spóźniony Światowy Dzień Kota)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
15) ładny portret, aczkolwiek moim zdaniem kadrowanie trochę kuleje. Przyciąłbym od góry i może od prawej. Na pewno od góry (reguła złotego podziału)
16) fajny kotek. Zdjęcie natomiast nieszczególne i niepotrzebnie amputowałeś kotu kończyny. A poza tym jesteś szczęściaż. Mój kot jest smolisto czarny i w ogóle nie wychodzą mi jego zdjęcia :mrgreen:
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
13 pień warty całej sesji - można dużo wyciągnoć z takiego modela,
14 kadr w miarę poprawny choć przydała by się szara połówka na obiektywie albo w ... PS'ie,
15 portret wdzięczny ale tę rury to już nie bardzo no i trochę mocno ostrość podkęciłeś,
16 kocio fajny ale odciął bym lewą stronę i trochę góry (ciaśniej).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
15. byłoby całkiem poprawne (i w tym sensie dobre), gdyby nie to niebieskie wychodzące z głowy. W ogóle warto pomyśleć nad tłem, bo to ma tendencję do zlewania się kolorystycznie z włosami modelki.
16. kadrowane bez głowy. Znaczy fotograf bez głowy, bo kot bez nóg. Dlaczego? Dlaczego jakieś coś (pół misia?) jest z jednej strony kota? A dlaczego z drugiej strony nie ma nic? Jest wielka biało-szara plama. Taka pustka, co źle fotografii robi.

Oj, do dobrych zdjęć to Cię jeszcze długa droga czeka.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
matb napisał/a:
A dlaczego z drugiej strony nie ma nic? Jest wielka biało-szara plama


Bo kotek leżał sobie na kocu.
matb napisał/a:
Znaczy fotograf bez głowy, bo kot bez nóg. Dlaczego?

Zdjęcie robiłem stałką i nie zdążyłbym uchwycić tak ruchliwego zwierzaka
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
13 - ten pniak prawie wyszedł mi przez monitor, za dużo w tym kadrze. Tło jest słabe, powiedziałbym, że o takiej dnia i w takiej konwencji słabo się prezentuje.

14 - zdjęcie poprawne, od strony technicznej moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Czy zaś się podoba? Tu już gorzej, zbyt zwykło, brak magii, klimatu etc. Ale jako wprawkowe zdjęcie świadczy już, że są umiejętności.

15 - nie jest łatwo upolować kota :) by wyglądał na prawdę bosko. Kolejne próy przed Tobą :-B

16 - ładny portrecik z ciekawym bokehem. Troszkę za dużo góry względem dołu moim zdaniem
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Janusz Gdula napisał/a:
djęcie robiłem stałką i nie zdążyłbym uchwycić tak ruchliwego zwierzaka
Nie ma obowiązku robienia zdjęć. Naprawdę można sobie czasem darować wyzwolenie migawki. Tym bardziej prezentowania takich zdjęć publicznie. Bo po co pokazałeś to zdjęcie? Co Twoim zdaniem jest na nim takiego, że warto się nim przed światem pochwalić? Tak szczerze? Bo ja naprawdę nic oprócz skopanego dokumentnie kadru nie dostrzegam, ale ja to ślepy jestem, więc mam prawo.

A poza tym koty to jakieś 18h dziennie śpią i wtedy nie ma większego problemu, żeby je sfotografować. W ogóle koty ruchliwe są przez niewielką część dnia, a tak to się lenią. COś o tym wiem, bo kota w domu mam. Głównie wyleguje się na kaloryferze i nie ma żadnego problemu, żeby go sfotografować.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ale zdjęcie śpiącego kota to zupełna nędza moim zdaniem :) . Cały urok polega na uchwyceniu bajecznych oczu tych zwierzaków.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Tu się zgadzam z kulten'em - pół uroku kota to jego oczy - vide' spojrzenie kotka na Shreck'u :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A co Wy tak o kocie. Tu się o zdjęciach mówi. A te są słabe. U kota z obrazka jakoś szczególnie te oczy nic nie dają, choćby dlatego, że nie za bardzo je widać :-P
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
2 mi się podoba, trochę szkoda że wkradła ci się ta ciemność z lewej
10 fajna, klimatyczna (czuje się chłodek ;-) )
15 kurczę ja się portretów dopiero uczę ale zgodzę się, z przedmówcami że ta rurka... próbowałabym ją na brąz przerobić w PS
16 koty lubię więc nie jestem obiektywna. No może misia bym wywaliła, ale wtedy znowu za ciasno się zrobi. Poluj dalej na futrzaki, wdzięczne obiekty do fotografowania.
 

anex  Dołączyła: 07 Sty 2009
7 i 8 bardzo fajne
10 - 11 - 12 podobaja mi się
14 ładny widok
16 fajny kotek tylko zdjęcia troche nie ostre
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podoba mi się pień na 13. Prześwity wyszły jak oczy jakiegoś demona :) Kot na 16 wyszedł sympatycznie. Pasuje mi obróbka do B&W - bardzo wyrazista sierść i błysk w oku :) 14 jest OK, ale nie powala. Na 15 ładna głębia ostrości, ale wolałbym, żeby oczy nie były na poziomie centrum i światło dla mnie zbyt mocne na twarzy.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
17)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach