Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
[Janusz Gdula] moje zdjęcia

 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
zapoznaj sie z tym: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6933

[ Dodano: 2008-12-15, 10:37 ]
a tak poza tym to nic tu nie widze:)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
1)
2)
3)

 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Janusz Gdula, moim zdaniem na razie kiepsko

1. Niebo jest ładne i tylko niebo, bo reszta nieciekawa.
2. Chyba najlepsza z tej trójki, ale raczej nie ma nic co by przyciagnęło uwagę, ot taki pstryk.
3. Kiepski kadr i ostrość, ogólnie nieciekawe.

Pierwsze koty za płoty i trenuj dalej. ;-) (Numeruj zdjęcia, które wstawiasz)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A mnie na pierwszym spodobal się ten bilboard, taki trochę jakby nie z tego Świata. Cały zestaw generalnie mało porywający. Czekam na następne.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj Janusz Gdula,

1> mnie się wydaje nieostrawe... może poruszone.... wstrętna lampa po środku -> psuje całość, która i tak do ciekawych nie należy.... :-/

2>lewa strona dyskwalifikuje całość.... :-(

3>a o czym jest ta fota :?: ..... zobacz ile nic nie przedstawiającego dołu 'zapodałeś'.... :cry:

reasumując ... długa fotograficzna droga przed Tobą....
...lecz zapewniam jak się nie zniechęcisz ... efekty przyjdą.... :-D
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Dziękuję za wszystkie komentarze :]
Oczywiście, że długa droga przede mną. Człowiek najlepiej uczy się na błędach, więc nic tylko ćwiczyć i uczyć się :) Jeszcze raz dzięki

[ Dodano: 2008-12-20, 14:55 ]
4)


[ Dodano: 2008-12-20, 14:57 ]
4)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wszystkie zdjęcie to klapa, ale najgorzej wyszło na portrecie.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
"Kulten" Ja wiem, że moje zdjęcia są nieciekawe. Dopiero poznaję aparat, wciągam się w fotografię, czytam książki, uczę się na błędach. Następne zdjęcia jakie wstawię, na pewno będą lepiej skadrowane, przemyślane i ogólnie lepsze. :)

Dalsza krytyka mile widziana ;-)
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
4) to totalna porażka. Szczególnie to zmiękczenie/nieostrość.I kadr za bardzo na prawo.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
masakra wg mnie...
Janusz Gdula napisał/a:
Następne zdjęcia jakie wstawię, na pewno będą lepiej skadrowane, przemyślane i ogólnie lepsze. :)

Oby
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Dla mnie 1 i 2 są ok. Ale 4 rzeczywiście porażka. Efekt mydełka ok, ale kadr do bani.
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
Moim skromnym zdaniem portret to można dopieścić a Twój jest mocno niedopieszczony i jeśli już pokazujesz że modelka patrzy się gdzieś w bok, to pokaż tą przestrzeń gdzie ona spogląda. Tak więc do roboty.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
5)
6)

Proszę o komentarze...
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
6. nie za wąsko kadrowana?
ekspertem nie jestem ale zdjęcie bardzo ciasne a u góry duzo wolnego
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
5 i 6 zdecydowanie przyciasne. Jeśli na portrecie modelka pręży się i napina :mrgreen: , przybiera jakąś pozę i się stara wyglądać atrakcyjnie tudzież kobieco, cokolwiek to dlaczego to ucinasz? Dłoń na głowie, łokieć..., tak nie można. Od strony koloru to też mi się nie podoba, jest buro i nieatrakcyjnie. Zobacz jak inni robią portrety i staraj się ich naśladować.

Na 6 porządek burzą linie w tle framugi czy cokolwiek to jest. za mało podstawy na której spoczywa to cuś. Balans bieli również wymaga korekty, zdjęcie jest zbyt ciepłe. To tyle od strony technicznej. Tematycznie ja jestem na nie ale może innym się spodoba.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Nie czuję się zbyt kompetentny, ale ostatnie.. LAMPA, LAMPA i jeszcze raz LAMPA.
Zero plastyki i strasznie ostre cienie. Proponuję użyć czegoś do odbijania światła lampy. Ja zrobiłem sobie odbijacz z denka od puszki i kawałka plastiku.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Dla mnie 5 i 6 są zdecydowanie za ciasne. Poza tym na 6 nie leży mi obiekt główny i tło jest jakieś takie mało ciekawe - w połowie ciemnie, w połowie jakieś framugi.
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
6) jak dla mnie walnięte z nudów. Czasem tak mam jak na przykład Windows mi się wczytuje czy coś. Patrzę a tu na biurku leży aparat. No jakby się nim nie pobawić przez tą minutę :p .
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
7)
8)
Wiem, że 8 nieostre :)
Proszę o krytykę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach