Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Dzięki Panowie! :)

[ Dodano: 2009-07-16, 14:20 ]
57)
58)
59)

[ Dodano: 2009-07-16, 14:26 ]
60)
 
MichalR
[Usunięty]
sam chciales;) z ostatniej serii tylko 58 mi sie podoba, ladne ujecie, jeszcze ladniejsze, zalotne oczy modelki. reszta wybacz, ale nie przykuwa uwagi.

pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
A mi 57
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
58 naprawde fajne, 57 tez nie zle.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
kinek napisał/a:
58 naprawde fajne, 57 tez nie zle.


Popieram w całej rozciągłości ;-)
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
BartekKw napisał/a:
kinek napisał/a:
58 naprawde fajne, 57 tez nie zle.


Popieram w całej rozciągłości ;-)


hehe powinno byc "niezle" ale pisalem to po dniu spedzonym nad morzem, a wiadomo jak to jest z kumplami nad morzem :mrgreen:
 

julian.s  Dołączył: 18 Kwi 2008
a mi się najbardziej 57 podoba bo fajnie wyszedł bokeh, przez co zdjęcie nabrało ciekawego charakteru :)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
61)
62)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Mówisz i masz.Bierz poprawkę na to co napiszę,ponieważ przeglądam na laptopie a obraz pozostawia wiele do życzenia.
57.Troszeczkę za jasno,brak szczegółów na twarzy,chociażby najmniejszych cieni.Najmocniejszy na tym zdjęciu jest zaje....y bokeh(bardzo mi sie podoba).
58.Dla mnie najlepsze,w sumie nie mam się do czego przyczepić.Poza kadrowaniem,wolna przestrzeń powinna znajdować się raczej przed twarzą,au Ciebie jest na odwrót.No ale reguły są po to,żeby je łamać.
59.Nie lubię ujęć dziewczyn zza drzewek.
60.Twarz cała w cieniu i przeszkadza toto ciemne z prawej strony kadru.
61.Trochę za ostre światło,strasznie twarde cienie pojawiły się na twarzy,samo kadrowanie mi się podoba.
62.Raczej na nie.Centralne kadrowanie i strzał lampą na wprost.
Reasumując nie jest źle ale do ideału sporo brakuje,fotografowanie ludzi jest bardzo trudne,sam też próbuję i wiem jaki to ciężki kawałek chleba.Dużo łatwiej jest napisać o cudzych błędach niż samemu zrobić przyzwoity portret.Poczytaj na początek o oświetleniu twarzy(kluczowy trójkąt,o oświetleniu metodą niskiego i wysokiego klucza).Jeśli mogę Ci coś polecić to:"Światło w fotografii,magia i sztuka".Największą zaletą tej książki są piękne kolorowe zdjęcia pokazujące wszystkie dostępne metody oświetlenia(łącznie z rozstawieniem lampek).W sieci jest cała masa dobrych portretów ale co z tego jak nie ma przy nich opisu oświetlenia.Ta książka o której piszę naprawdę jest warta każdej wydanej złotówki,opisuje całokształt oświetlenia w fotografii,a portret to tylko jeden z rozdziałów.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Andrzejb -> Dzięki, będę więc tej książki szukać w sklepach.
Wiem, że portret to ciężka sprawa - praktycznie ile osób tyle różnych "wizji" dobrego portretu. Będę się starał czytać jak najwięcej i przy okazji praktykować. :] Dzięki wszystkim za opinie :] :-B
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Janusz Gdula napisał/a:
praktycznie ile osób tyle różnych "wizji" dobrego portretu
Wiesz wizje,wizjami ale warto się zapoznać z tradycyjnym,standardowym portretem,żeby w przyszłości łamać podstawowe zasady.Teraz nawet zawodowi fotografowie........Wystarczy porównać zdjęcie dowodowe wykonane jakieś 20-25 lat wstecz z teraźniejszym.Na dzisiejszym to ze świecą szukać "kluczowego trójkąta",no a owy jest podstawą dobrego tradycyjnego portretu.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
zdjecia maja cos w sobie... Podobaja mi sie. Na 61 fajna kolorystyka Ci wyszla. Ogolnie widac spory postep
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
A teraz może dla odmiany coś innego
63)
Może komuś się spodoba dzisiejsze niebo nad Leżajskiem :] Jeszcze gwiazdy było widać...
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Bardzo ładne cirrusy, jednak dół w moim odczuciu jest zbytnio ciemny. Jeden wielki cień;]
Niebo ładne ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
niebo naprawdę fajne, ale jak już wspomniał DrEwNiAK dół zbyt ciemny;
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
carrie napisał/a:
ale jak już wspomniał DrEwNiAK dół zbyt ciemny

albo troche go za duzo. gdyby bylo wiecej gory, to by bylo ekstra, bo wtedy jasnosc by byla, ze zdjecie niesamowitego nieba. a juz w ogole marzeniem byloby wejsc wyzej, na jakis maszt czy cos, bo tam za drzewami widac, ze tez cos ciekawego sie czai... :)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Nie ma sprawy wersja z digarta 63b)

Co do wejścia wyżej, to w tamtym terenie niewykonalne... (niestety...)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Januszu - za ciemno. Razi ta plama lasu w dole kadru
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Niebo kojące dla mych oczu :-) hehe

Janusz! Czemu Ciebie jeszcze tutaj nie ma co :-) hehe
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Wiem, mnie też razi ten ciemny las trochę. Ale to przez brak statywu, filtrów, i dlatego efekt jest jaki jest... Ale i tak mi się podoba :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach