Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Dylematy
Powoli zaczynam myślec o zakupie cyfrowego sprzętu i tu rodzą sie dla mnie pewne dylematy. Dla mnie jedynym kryterium jest końcowa jakość zdjęć przy czym 30x40 to dla mnie niezbędne minimum. Jako, że finanse mam ograniczone zaczynam kombinować w ten deseń: k100 + 16-45 lub k10 + 18 - 55. Cenowo te dwa zestawy wychodzą podobnie. Kurcze do tej pory puszka nie była dla mnie najważniejsza no ale tu sie sytuacja troche komplikuje. W świecie digitalnym jestem troche zielony więc liczę na pomoc wszystkich speców od przeliczania tych pikseli i całej reszty. Aha dodam że z analoga pozostanie mi FA 35/2.0 oraz FA 50/1.7 jednak brak szerokiego konta to jest problem nie do przeskoczenia w moich foto-działaniach.
Pozdrawiam!!!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lipa. Zaczekaj tymczasem. Sam jestem bardzo ciekaw wyniku pojedynku Kadyszki z Kasetką. Jakość obrazu z K100 jest tak świetna, że K10 będzie miał trudnego orzeszka do zgniecenia swymi pośladkami (w końcu to nie Jagienka).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli nie musisz już dziś wieczorem zrobić jakiejś sesji (tak, wiem- Jarek Dabrowski stwierdził, że sesje to moje zboczenie, ale przecież każda sesja jest inna) poczekaj na K10D. Skoro K100D jest świetny, mam nadzieję, że najnowsza puszka będzie dopracoawana podobnie. Po macaniu beta-wersji jestem bardzo ciekawy, niech pracują nad softem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, można wiedzieć, czemu na zielono?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, - oczywiście - spójrz na kolor swojego nicka nad avatarem. (Jeśli złamałem jakąś zasadę przepraszam)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A, rozumiem. To czemu teraz na czarno?

Bycie modem jest ciekawe. W co drugim poście/PW kierowanym do Ciebie pada słowo "przepraszam". :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wyznaję zasadę - nie denerwuj tego, kto trzyma sznurek oplątany wokół Twojej szyi.
Przepraszam za OT.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
K10 będzie miał trudnego orzeszka do zgniecenia swymi pośladkami (w końcu to nie Jagienka).

Pewnie dlatego wciąż pracują nad softem. Wszak pisał Andrzej Waligórski (a propos Jagienki) "I hasło bezwarunkowo: Mniej dupą a więcej głową".
Lipa napisał/a:
Dla mnie jedynym kryterium jest końcowa jakość zdjęć przy czym 30x40 to dla mnie niezbędne minimum

Ciekawe, że coś przycichło z 645D. Ale jak mawiają Rosjanie "Tisze jediesz, dalsze budiesz".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie - rosjanie mówią "Biez wódki nie rozbieriosz". A tamto to mówią czukcze.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zaczekaj tymczasem.

dzieki Michu! oczywiście, żę będe czekał. wiesz gdybym miła te pare dolców (ok300) więcej to nie widziałbym problemu. z pewnościa brałbym k10 + 16-45 sęk w tym że finanse cisną mnie pieróńsko, jest jeszce jedno rozwiązanie: opylić 35/2.0........ ahhhhhhhhhhhh raczej nie!!!!!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Apropo sprzedawania - ktoś z tak ponętnymi udami z pewnością nie narzekałby na brak wzięcia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Lipa napisał/a:
opylić 35/2.0

zamienił stryjek... bez sensu, nie sprzedawaj. Nie jedz, nie pij, zaoszczędzisz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lipa, ludzie pokazywali w sieci pliki z 10 MP i obok z 6 MP - ale upsamplowane w górę. Naprawdę, praktycznie nie było dużej różnicy.

Fakt, 30x40 to niemały format, ale ja na Twoim miejscu budżet bym zostawił na poziomie K10D, kupił K100D, a różnicę zainwestował w dobre szkło. Na pewno lepsza kasetka z dobrym obiektywem, niż kadyszka ze słoikiem (nie mam nic do 18-55, ale są lepsze).
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu są rzeczy nie na sprzedaż! Sam pomyśl świat bez Żywca ostatni właśnie chłodzi się w Twojej lodówce i co za ile byś go póścił? Zreszta może jakoś byśmy sie dogadali :oops: :-B

[ Dodano: 2006-11-10, 18:11 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
ale ja na Twoim miejscu budżet bym zostawił na poziomie K10D, kupił K100D, a różnicę zainwestował w dobre szkło.

kurcze coś mi mówi że to dobre rozwiązanie
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tylko chcialbym zauwazyc, ze jedno dobre szklo juz jest (35/2) . Wiec moze kupic na razie samo body K10D , a potem zbierac na DA 12-24/4 ?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek! wiem wiem gdyby tylko to szkło zachowało swoja ogniskowa przy k10 to byłbym uratowany...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
Dla mnie jedynym kryterium jest końcowa jakość zdjęć przy czym 30x40 to dla mnie niezbędne minimum.


No, jakieś normalne kryterium.


Lipa napisał/a:
zaczynam kombinować w ten deseń: k100 + 16-45 lub k10 + 18 - 55


Teraz to nie rozumiem, a czym do tej pory robiłeś te formaty30x40?
Sprzętem, który Ci już nie wystarcza? Nie lepiej więc kupić lepsze szkło/a?
Czy też pod wpływem mody przechodzisz na cyfrankę?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Wiec moze kupic na razie samo body K10D , a potem zbierac na DA 12-24/4 ?

Też mam taki dylemat. Kupić K10D, bo większy, cięższy, uszczelniony, 10-megapikselowy itp itd, a później głodować :-P żeby kupić szerokie szkło (chociaż ja myślałem np. o Sigmie 10-20), czy brać K100D, a różnicę cenową przerzucić na szkło.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Re: Dylematy
Lipa napisał/a:
Aha dodam że z analoga pozostanie mi FA 35/2.0 oraz FA 50/1.7 jednak brak szerokiego konta to jest problem nie do przeskoczenia w moich foto-działaniach.


No, pewnie każdego na tym forum w jakiś tam sposób ogranicza brak szerokiego konta :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Krzysiek K. napisał/a:
szerokiego konta


Wysokiego

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach