opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
opiszon, a limuzyny i ciężarówki komatsu to średni i wielki format? :mrgreen:
tak by chyba wynikało z tego porównania

ale zaznaczam, że to nie ja chwyciłem się porównania samochodowego :!: :-P (jak brzytwy)
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
ThomFoto napisał/a:
Moje ulubione porównanie. samochody teżupujemy coraz lepsze, wyposażone i bezpieczniejsze.

A tu chyba akurat nie trafione porównanie. Czy dużo znasz posiadaczy bolidów F1 albo nawet "skromnych" Ferrari/Lamborgini Diablo/Porsche/ itp (nazwijmy to format FF), zdecydowanie większa ilość posiada to mniejsze (format APS-C), które to są coraz lepsze ale nigdy nie będą formatu FF :!: Mając wybór między Porsche/JaguarF1/ a super wypasionym rodzinnym wołem wybiorę tego drugiego - mam rodzinę i tyle.

[ Dodano: 2008-12-16, 10:08 ]
Ups opiszon był first - ja za wolno piszę
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
ale kto mówi o F1 czy choćby porsche. odpowiednikami byłyby tu d3x czy Ds 1mark III (kolejność przypadkowa)

takie puszki amatorowi są napewno do niczego niepotrzebne.

tak jak 126 p zmotoryzowało Polskę tak aps-c sprawiło cyfrowe lustrzanki dostępnymi dla wiekszośći. i tak jak czasy malucha minęły tak i mija czas aps-c. Można sentymentalnie do tego podejśc. można widzieć zastosowanie aps-c w specjalistycznym sprzecie dla "ptaszników"czy fot. sportowej. ale nic po za tym."

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A tak wracając do tematu, co byście chcieli od Pentaksa na te święta? FF? lepszy AF? Nową puszkę poprostu? A może 645D które kupiło by z 5 osób z forum za pół roku?

Ja osobiście chyba wolałbym nowego modelu z porządnym prawdziwnym autofokusem, wtedy po za brakiem pełnej klatki nie możnaby było się już do niczego przyczepić w naszym systemie, a przede wszystkim Mi osobiście by coś takiego pasowało, bo na FF się raczej nie przesiądę. A gdyby wyszło np. k30d z Aps-h i szybkim autofokusem, i moje Sigmy by na aps-h jeszcze dawały radę bez winiety kołowej, to nawet bym się nad takim rozwiązaniem mocno zastanowił ;-)

Oby nie było to coś w stylu nowych wersji kolorystycznych kaema, dodania gps'u do k20d, czy dołączenia do haniebnego mikro 4/3. Przecież można zrobić małą puszkę z bagnetem K, mniejszym wizjerem i pokrętłami.

[ Dodano: 2008-12-16, 10:21 ]
BTW wygląda na to, że przez strefy czasowe będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, większość świata ma już wtorek ale w stanach jeszcze jest poniedziałek, i to prawdopodobnie chodzi o kalifornię więc news może być nawet późnym popołudniem :->
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
ThomFoto napisał/a:
ale czy amator nie może takiej puszki sobie kupić. choćby dla oczywistych zalet jakie ma FF nad aps-c. nie każdy kto kupuje ff musi od razu stać sie profi i kosić na tym kasę. niektórzy kupują bo poprostu kochają fotografię i nie lubią ograniczeń narzucanych przez aps-c .

bez przesady aż tak wiele tych zalet dla przeciętnego użytkownika FF nie ma :-) , szeroki kąt? ok, ale o tanim tele to możesz pomarzyć w FF. Myślę że każdy ma swój rozum i wie czego potrzebuję. :evilsmile: (ale ja się nie znam)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
opiszon napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
znacie kogokolwiek kto mając już lustro i pieniązka na kupienie szkła pozostał przy kicie?

fakt, zazwyczaj dokupują sobie długiego kita, albo sigme czy tamrona 70-300 (a i tak płacz że drogo) i koniec

Walczysz ThomFoto, walczysz, a ja będę jednak wspierał Opiszon-a, że w tej chwili FF nie jest dla wszystkich. Coraz lepsze puszki - tak, szybki AF w Pentaksie - TAAAK, dodatkowe funkcje, lepsza dostępność obiektywów w sklepach, a nie tylko internecie - tak.
Może i sam chciałbym mieć FF Pentaksa, ale póki co jest mi obojętne czy kupię 16-50mm/2.8 zamiast kita, czy 28-70mm/2.8 do FF, do tego korpus za 5-6k PLN i tak nie pozwolę sobie na to. Za swojego GX-1S z kitem dałem prawie 2500zł bo takie były ceny, bo nie można było nic sensownego w niższej cenie kupić, DS-a nie kupiłem, bo kosztował 3300-3500 a to było dla mnie za dużo wtedy. Teraz lepiej zarabiam, mógłbym kupić K20D a nawet FF Pentaksa (gdyby istniał) albo Nikona D700 czy nawet D3 - co za problem, ale mam inne priorytety - wolę kupić sobie nowszy samochód, dołożyć do mieszkania, nie denerwować żony :mrgreen: zresztą i tak nie robiłbym lepszych zdjęć więc co tak naprawdę zyskam?
Oczywiście, jeśli okaże się, że Pentax pokaże dzisiaj działający prototyp FF czy APS-H, będę się cieszył ze wszystkimi bo to oznacza rozwój miłej memu sercu marki, ale i tak go nie kupię (może APS-H bo liczyłbym na korzystniejszą cenę). Rozumiem też, że profesjonalne modele są potrzebne Pentaksowi, ale apeluję do ThomFoto:
POZWÓL NAM WYBRAĆ JEŚLI CHCEMY POZOSTAĆ JESZCZE CHWILĘ PRZY APS-C!!!
:-D

Przykład:
Namówiłem kumpelę - księgową na zakup K100D prawie rok temu, teraz jest główną księgową w innej firmie, na FF byłoby ją na pewno stać (wiem ile zarabiała poprzednio, więc teraz takiego 5D albo coś lepszego za miesięczną pensję powinna spokojnie sobie kupić), ale cały czas robi zdjęcia kitowym 18-55mm. Robi dużo zdjęć, nawet ostatnio zajęła drugie czy trzecie miejsce w jakimś amatorskim konkursie (co ciekawe zdjęcie zrobione na ISO3200). Kiedy jej się pochwaliłem, że kupiłem Tokinę 70-210/4.5 za 170zł to poprosiła żebym też wypatrzył jej taką okazję, a jak powiedziałem, że wystarczającego dla niej Pentaksa 50-200mm można kupić nowego bez większych problemów za 450zł to powiedziała, że to już dużo pieniędzy :-/
Czy zatem wszyscy kupują inne obiektywy poza kitem?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
na FF torchę pożno. tort podzielony.. może rzeczywiście masz rację z tym aps-h bo P wielkiego pola manewru nie ma skoro zapędził sie w ślepą uliczkę ze szkłami DA.


co bym zyczył sobie na gwaizdkę od P.


informacji że :
przepraszamy, ze zaspaliśmy w 2008 roku. odpowiedzialne za to osoby wylane na bruk. przestajemy walczyć z rynkiem a zaczynamy od 2009 podążać razem w nim, logicznie budując ofetę o modele semi profi i profi . Posiadacze szkiełek DA beda mogli je wymienić na obiektywy pełnoklatkowe za niewielką dopłatą.

Dziekujemy że z nami mimo wszystko zostaliście


:mrgreen: wiem. wiem. ;-) coż pomarzyć można.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Eldred napisał/a:
A tak wracając do tematu, co byście chcieli od Pentaksa na te święta? FF? lepszy AF? Nową puszkę poprostu? A może 645D które kupiło by z 5 osób z forum za pół roku?

Ja poproszę lepszy AF, Pentaxa DA *70-300/2.8, a puszka może być nawet K10 ultra IID no i ciut lepsze ISO. Czy proszę o tak wiele ;-) .
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
gebi, ależ ja nie walczę. ot dyskutujemy. skoro nie mozna dyskutowac o nowych fajnych puszkach Pentaxa bo takich nie ma, to dyskutujemy sobie o czymś innym. tylko tyle.

[ Dodano: 2008-12-16, 10:33 ]
Cytat
ciut lepsze ISO. Czy proszę o tak wiele ;-) .


zbyt wiele prosisz bo prosisz o FF.

mam nadzieję że już w przyszłym roku Pentaxowy Mikołaj bedzie łaskawszy i przyniesie wielu userom fajne puchy FF czego wszystkim serdecznie życzę.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mecius napisał/a:
bez przesady aż tak wiele tych zalet dla przeciętnego użytkownika FF nie ma , szeroki kąt? ok, ale o tanim tele to możesz pomarzyć w FF
Lepsze iso, mniejsza GO, lepsza plastyka, itd..

mecius napisał/a:
ale o tanim tele to możesz pomarzyć w FF
tanie tele czyli 70-300? a które tanie 70-300 ma dobrą jakość na 300mm? żeby mieć dobrą jakość trzeba i tak kupić lepszy teleobiektyw. No chyba że chodzi Ci o 50-200 na aps-c. ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Aha, chciałbym aby ludzie kupowali jak najwięcej FF, chciałbym aby kupowali odtwarzacze Blue-ray bo to oznacza, że sprzęt ten się spopularyzuje i będzie coraz tańszy (chciałbym też zarabiać na tyle dużo aby samemu w tym brać udział), a przede wszystkim chciałbym mieć jak najwięcej wolnego czasu aby z tych dobrodziejstw korzystać.

Ps. Na Mikołajki kupiłem swojej córeczce FF okrągłą tablicę z punktacją i trzema piłeczkami z rzepami do rzucania (za całe 6,50zł). Świetnie się razem tym bawimy, na pewno żaden aparat mi takiej frajdy w tej chwili nie przynosi :-D
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
ho,ho ale wątek sie rozbujał. :mrgreen:
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
ThomFoto napisał/a:
zbyt wiele prosisz bo prosisz o FF.

to że napisałem o DA* 70-300/2.8 to nie znaczy że potrzebuję FF :mrgreen: , zostanę przy ASP-C/H bo szarpnąć się na FF tylko dla amatorskiego focenia to jest lekka przesada ;-) a w Lotto pewnie nie wygram nigdy ... :mrgreen:
Eldred napisał/a:
Lepsze iso, mniejsza GO, lepsza plastyka, itd..

zgoda ale Ty to widzisz a przeciętny użytkownik niekoniecznie .. a ja napisałem że lepsze ISO i lepszy AF to ja wolę w ASP-C/H :evilsmile:
Eldred napisał/a:
tanie tele czyli 70-300? a które tanie 70-300 ma dobrą jakość na 300mm? żeby mieć dobrą jakość trzeba i tak kupić lepszy teleobiektyw. No chyba że chodzi Ci o 50-200 na aps-c.

nieee no może trochę przesadziłem z tym tanim tele ale crop to crop i zawsze trochę większy zakres :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mecius napisał/a:
to że napisałem o DA* 70-300/2.8 to nie znaczy że potrzebuję FF
eh.. wystarczyło by żeby ten 60-250 miał stałe 2.8 a nie f4 :-x
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
mecius napisał/a:
nieee no może trochę przesadziłem z tym tanim tele ale crop to crop i zawsze trochę większy zakres :-)


przy obecnych matrycach FF rzędu 20 i więcej mpx crop traci znaczenie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Może niusem będzie właśnie to, ze wstrzymują jednak wydanie 60-250/4 bo jest za ciemne dla swojej grupy docelowej? Ja bym to zrozumiał.

[ Dodano: 2008-12-16, 10:56 ]
ThomFoto napisał/a:
przy obecnych matrycach FF rzędu 20 i więcej mpx crop traci znaczenie
nie zapominaj że obiektywy nie mają nieskończonej rozdzielczości optycznej ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
ThomFoto, A pokarzesz nam obiecane zdjęcia z FF bo obiecywałeś i nic nie widzieliśmy...
A chcelibyśmy zobaczyć jaka przepaść nas oddziela od wielkiego świata
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
zakładam że do FF kita sie nie zapina . ;-)

[ Dodano: 2008-12-16, 11:05 ]
siwyyy77 napisał/a:
A chcelibyśmy zobaczyć jaka przepaść nas oddziela od wielkiego świata


W necie masz setki porównań. wystrczy chcieć a nie czekać jak ktoś odwali robote za Ciebie. gdzieś Ktoś swietnie napisał i zgadzam sie z tym w 100%. nie ma sensu przekonywać nikogo do FF skoro ta osoba nie zauważa różnicy, bo jeśli jej nie zauważa to rzeczywiście FF do niczego nie jest mu potrzebne. jęsli stanie się potrzebne to różnice ową wychwyci na pierwszy rzut oka.

Porponuje nie robić tu kolejnego sparingu aps-c v FF. Wątek jest o ploteczkach i zyczeniach

 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
gebi, dobrze mówi, co z tego, że FF jest lepsze i jedynie słuszne, ale większość posiadaczy lustrzanek nie zarabia tym sprzętem jedynie traktuje je jako hobby czy nawet dodatkowe urządzenie AGD-RTV, Wiem, że kamera cyfrowa DV to "tandeta" i ..... i co z tego skoro robię z niej bardzo dobre filmiki rodzinne klasy DVD. Wiem, że DVD to historia ale ja mam masę filmów DVD i DViX plus w wypożyczalniach. Wiem, że stać mnie na FF i ale po co skoro nie wykorzystałem jeszcze w 50% mocy K10. Zamiast wydawać na FF (bardzo przepraszam ThomFoto ) w tym roku z finansowałem wyjazd rodzinny na Dominikanę. Ja używałem 10lat Mz10 wiedząc, że obok istnieje F5. LX, Mamiya...... Nie muszę mieć wszystkiego NAJ... - (a czy to w ogóle możliwe :?: )
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Witek, mądrze prawisz. nie trzeba mieć wszystkiego naj. dlatego nie mówimy tu o d3 , Ds czy co tam kto uważa za naj, ale przyznasz że miło mieć swiadomość że jak zechcesz lub bedzie taka konieczność to sobie kupisz. w Pentaxie niestety nie kupisz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach