ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
pazuzu88 napisał/a:
Tak z ciekawości: czego brakuje K-3II ?
Tej matrycy która jest w KP. :-P

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
pazuzu88 napisał/a:

AF-C z prawdziwego zdarzenia, porządnego trybu filmowego z dobrym bitrate, większej ilości punktów AF - szerszego rozłożenia ich w kadrze.

Galus81  Dołączył: 16.07.2008
Mi naprzyklad brakuje mozliwosc podpiecia Sigm A 20/50/85mm :roll: :mrgreen: :mrgreen: 8-)

idzi  Dołączył: 24.10.2010
Mi brakuje możliwości podpięcia czegoś dłuższego niż 300mm w cenie i jakości obrazka Tamrona 150-600 :-B i pieniędzy :mrgreen:

idzi napisał/a:
i pieniędzy

Tego nigdy za wiele ;-)

apemantus  Dołączył: 08.05.2013
Znów się robi koncert życzeń. A przecież ONI tego nie czytają...

kojut  Dołączył: 13.04.2011
apemantus, jeszcze byś się zdziwił ;-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
ONI są obecni na forum.

apemantus  Dołączył: 08.05.2013
To już zacieram ręce i odkładam kasę!

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Oni są wśród nas, będą też fizycznie obecni na PPD, więc chętni będą mogli się im zwierzyć ze swoich snów i marzeń o nowej puszcze. ;-)

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
pazuzu88 napisał/a:

Mi natomiast brakuje uchylnego ekranu i trybu nocnego z KP.

arekzg  Dołączył: 30.09.2015
Galus81 napisał/a:
Mi naprzyklad brakuje mozliwosc podpiecia Sigm A 20/50/85mm )

A mi 20 i 85

[ Dodano: 2017-05-12, 21:39 ]
idzi napisał/a:
czegoś dłuższego niż 300mm w cenie i jakości obrazka Tamrona 150-600

[ Dodano: 2017-05-12, 21:42 ]
Mi też.
Brak w K3, K3 II, K1

Zamierzałem zakupić K1 II, pod warunkiem jednak takowym, że pozbawiony będzie braków powyższych.

zidam  Dołączył: 04.09.2014
Tak sobie pomyślałem, że Ricoh powinien przy premierze następcy K-3II (o ile do tego dojdzie...) odświeżyć część linii obiektywów APS-C i zastąpić ten felerny SDM nowym PLM. Plus elektroniczna przysłona. Przy okazji zmiana bagnetu na KAF4 wymusi stopniowo migrację ze starszych body - firmie się to długofalowo opłaci. Ale technicznie taka zmiana napędu pewnie nie zawsze jest wykonalna/opłacalna... Ale jaka to piękna idea ;-) Tyle się naczytałem o awariach tych SDM-ów, że bałbym się kupować takie szkło. Z kolei testy AF z 55-300 napędzanego PLM na youtube robią ogromne wrażenie. Dać nowy napęd AF, zmienić kolor paska na platynowy i biznes się kręci ;-)

zidam napisał/a:
Tak sobie pomyślałem, że Ricoh powinien przy premierze następcy K-3II (o ile do tego dojdzie...) odświeżyć część linii obiektywów APS-C i zastąpić ten felerny SDM nowym PLM. Plus elektroniczna przysłona. Przy okazji zmiana bagnetu na KAF4 wymusi stopniowo migrację ze starszych body - firmie się to długofalowo opłaci. Ale technicznie taka zmiana napędu pewnie nie zawsze jest wykonalna/opłacalna... Ale jaka to piękna idea Tyle się naczytałem o awariach tych SDM-ów, że bałbym się kupować takie szkło. Z kolei testy AF z 55-300 napędzanego PLM na youtube robią ogromne wrażenie. Dać nowy napęd AF, zmienić kolor paska na platynowy i biznes się kręci

Kłopot z PLM jest tego rodzaju, że z cięższymi grupami szkieł ten napęd sobie po prostu nie radzi. Wolałbym już sprawdzone i bardzo dobrze działający napę DC, który jest np w DFA* 70-200.

zidam  Dołączył: 04.09.2014
Masz rację, może być i DC, zupełnie zapomniałem o nim. W każdym razie nie obraziłbym się, gdyby zmodernizowali w ten sposób starsze szkła z SDM. Byle AF był szybki, celny i niezawodny...

zidam napisał/a:
Masz rację, może być i DC, zupełnie zapomniałem o nim. W każdym razie nie obraziłbym się, gdyby zmodernizowali w ten sposób starsze szkła z SDM. Byle AF był szybki, celny i niezawodny...

Modernizacja jest potrzebna, jednakże myślę, że obecnie cała para idzie w kierunku szkieł DFA i na odświeżenie linii pod aps-c będziemy musieli jeszcze z dekadę poczekać :roll:

espresso  Dołączył: 30.04.2007
x4rd napisał/a:
jednakże myślę, że obecnie cała para idzie w kierunku
w kierunku 645. Bo to być albo wyć w tym segmencie. Lub (i) K1 mark II. Korpus się postarzał, AF dalej odstaje, Sony próbuje pokazać pazura. Pentax musi robić ruchy.

komtur  Dołączył: 04.06.2008
espresso napisał/a:
Sony próbuje pokazać pazura

Może tak być, że za kilka lat Sony zadepcze wszystkich, jeśli chodzi o zaawansowanie sprzętu. Mam takie wrażenie, że dopiero się rozpędzają, a pozostali (głównie pozostali wielcy - Nikon i Canon) wyraźnie przestają "wyrabiać", a przynajmniej rozwój i innowacyjność im się przytkały... Już teraz wygląda na to, że tym nowym A9 mocno kopną w kostkę konkurentów DSLR-owych. Jeszcze pewnie nie teraz, zaraz, ale ten kierunek wydaje się przez nich dobrze wybrany. Będzie ciekawie. ;-)

tref  Dołączył: 05.09.2006
Jeśli K-1 się postarzał, to Nikona610, 750 i 810 powinni wyjmować z gabloty w dziale archeo w celu przeniesienia do gabloty w dziale zapomniane.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Jak już jest o Pentaksach i Nikonach, to co gorsze - odstający AF, czy odstające gumy?

Skocz do: