pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Fenol napisał/a:
Tradycja... analogowe GRy też miały 28mm

no tak ;)

Kuba Nowak, :mrgreen: ale jaki fake, zobacz jakie zainteresowanie, pentaksiarze wykupią popcorn w okolicznych warzywniakach

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
GR-E - tak dla porządku Cytuj

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Mertz napisał/a:
Było?

Było. Módlmy się...

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
Enzo, do czego się modlić, do krzywej matrycy? :mrgreen:

fotonyf, módlmy się, by się narodził. Muszę zebrać złoto, sprzedać kadzidło i mirrę.

Eee tam, na razie mam wystarczającą ilość nowych zabawek, niewystarczająca ilość czasu i długi.
No, chyba, że znajdzie się kandydat na moją nerkę, ale coś spadły ceny :evilsmile:

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
fotonyf napisał/a:
No, chyba, że znajdzie się kandydat na moją nerkę, ale coś spadły ceny :evilsmile:

Twoja nerka po tylu PePeDach? Raczej nie, dziękuję :evilsmile:

Cytat
Eee tam, na razie mam wystarczającą ilość nowych zabawek, niewystarczająca ilość czasu i długi.

Ja mam trochę krótszy, ale psycholog robi robotę.

Enzo, :-B
Niech psycholog pracuje :-)

Apas  Dołączył: 26.01.2007
NIe, no ja jestem otwarty i tolerancyjny, ale wolę psycholożki :-D

foto  Dołączył: 03.05.2013
Pentax K-1 Mark II Cytuj
Ciekawe czy to prawda, a jeżeli tak to ciekawe co zmienili i jaka będzie cena ?

https://pentaxrumors.com/2018/01/25/new-pentax-k-1-mark-ii-dslr-camera-rumored-online/

Marek  Dołączył: 21.04.2006
foto, jeżeli to prawda, to potanieją używki K-1. :-P

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Chyba że coś zkaszanią, wtedy podrożeją. :-P

matkus  Dołączył: 12.07.2016
Pentax K3 II został na oficjalnej stronie przesunięty do sekcji "discontinued". Czyżby na rozpoczynających się za miesiąc targach CP+ mieli zaprezentować wreszcie następcę, którego początkowo oczekiwano dobre pół roku temu?

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
No i świetnie, bo to najlepszy moment na ewentualną zmianę. Trzeba tylko zaczekać na prezentację nówki, czy będzie miała "na pokładzie" elementy kluczowe, ergo czy warto na nią się rzucać, czy też wyrywać "trójkę" przed wycofaniem ze sklepów.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Ostatnia obniżka cen na 645Z wskazuje również na czyszczenie magazynów. Poza tym trochę czasu minęło, pojawił się Fujik. Musi coś być.

No i wygląda na to, że nie tylko K3 II wycofują, ale także K1.
O ile K3 II mnie nie zaskoczył, o tyle wycofanie K1 to jest już spore zaskoczenie, bo nie jest to przecież stary model, a na tle konkurencji tak źle nie wypada, przynajmniej jeśli chodzi o jakość obrazu.
Mówi się za to o wprowadzeniu następców K3 II i K1, więc może faktycznie mają to zamiar zrobić.
Trzeba przyznać, że Ricoh, jeśli chodzi o marketing, nie jest wybitną firmą.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Cytat
Trzeba przyznać, że Ricoh, jeśli chodzi o marketing, nie jest wybitną firmą.

A co to ma wspólnego z informacjami powyżej? Przecież wycofanie modelu wręcz potwierdza, że obie puszki zostaną zastąpione czymś nowym, o czym z resztą się mówi.

O K1 nic nie mówili do tej pory. O K3 mówili rok temu, że wkrótce, a i to tylko nieoficjalnie. Oficjalnie tylko wypowiedź z wywiadu jakiegoś sprzed roku jest, że pracują nad czymś kolejnym, czyli w sumie stwierdzili coś oczywistego :)

Generalnie, to nie mówią nic o niczym, przez co później pojawiają się (znów) teksty typu "pentax is dooomed", a już można spotkać się na forach z wypowiedziami odradzającą zakup Pentaxa, bo wycofują nawet flagowce i nic nie zapowiedzieli w zamian, a jeszcze wiadomo, że Ricoh ma problemy finansowe, więc pewnie się niedługo odpuszczą Pentaxa.
Myślę, że jakieś zapowiedzi raz na parę miesięcy by im nie zaszkodziły, a o marce było by głośniej i uniknęli by tego typu wypowiedzi.

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Bosz. Oni mają jeden garaż produkcyjny. Natłuką a potem sprzedają zapasy magazynowe. Nowe aparaty przecież naturalnie przychodzą w cyklu 2-rocznym, tak jak i u konkurencji. Więc ktoś tu jest mocno przewrażliwiony. Panika, tak jakby wodociągi wycofały z produkcji aktualny model wody i nie zapowiedziały nowego.

Skocz do: