pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
k10g czy gx10
Na początku WITAM wszystkich bo jestem tu nowy :oops:

Zamierzam zdradzić mojego canona 300d na nową miłość k10g lub gx10 :) .Proszę o pomoc jakie różnice są miedzy nimi .Używane będą z szkiełkami na m42 a może jest inny systemem starych szkiełek z którym nowe body będzie sobie lepiej radzić .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: k10g czy gx10
pilapl napisał/a:
Na początku WITAM wszystkich bo jestem tu nowy :oops:

To jak jedziemy, regulaminowo, czy falowo?

Coś widzę, że trzeba będzie zrobić jakieś otrzęsiny...

pilapl napisał/a:
Zamierzam zdradzić mojego canona 300d na nową miłość k10g lub gx10 :) .

Tak, jak nie ma miasta Londyn, tak nie ma aparatu k10g. A ty jeszcze piszesz, że to Twoja miłość... ja wiem, że są ludzie, którzy uprawiają miłość nie znając imienia partnera - czy Ty do takich należysz?

pilapl napisał/a:
Proszę o pomoc jakie różnice są miedzy nimi .

Wszystko wskazuje na to, że oprócz obudowy i może innego trochę menu, reszta będzie taka sama.

pilapl napisał/a:
Używane będą z szkiełkami na m42 a może jest inny systemem starych szkiełek z którym nowe body będzie sobie lepiej radzić .

Tak, jest taki system, nazywa się Pentax K.
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
Przepraszam ale to przez zauroczenie chodziło o D jak w canonie upssss.To jeszcze jedno pytanko .Co zyskam przez używanie systemu pentax-k a nie m42 .Czy bedę miał potwierdzenie ostrości i stabilizację w obu systemach .No jakie są szkiełka warte uwagi na system pentax-k chodzi mi coś ok 20mm , 50mm 80, 135 .Przepraszam ale siedziałem długi czas w systemie canona ostatno w m42 a system pentaxa omijałem z daleka do dnia dzisiejszego :)
No a pojechać możemy falowo tylko bez czyszczenia kibelków .hihihihihihi

Bo stawiam PIWKO :-B :-B :-B :-B :-B oczywiście wirtualne :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To jak jedziemy, regulaminowo, czy falowo?

Coś widzę, że trzeba będzie zrobić jakieś otrzęsiny...

---------
Mam na imie Michał, mam 24 lata. Używam sprzętu Pentaxa od czterech lat. Na początku .. zanim wszedłem w to bagno .. zaczeło się od niewinnych zabaw z zenitem ttl i z systemem m42 .. nie używałem tego często .. ot tak, dla towarzystwa, wśród znajomych. Czasami używałem więcej, ale zawsze umiałem pilnować wyznaczonej granicy, której nigdy nie przekraczałem. Zawsze wydawało mi się, że moge to kontrolować. Było fajnie. Nie potrzebowałem niczego więcej ...

... ale któregoś dnia u znajomego w akademiku nie wytrzymałem .. najpierw cały dzień używałem zenita ttl a kumpel praktici .. nie wiem co mnie opętało .. chciałem więcej i więcej i więcej .. ale to było mało .. kumpel powiedział, że są lepsze środki niż zenit i praktica i jak chce to moge sobie poszukać na internecie (miał stałe łącze) .. nie chciałem .. ale jakaś wewnętrzna siła sprawiła, że odnalazłem ten zakazany adres: www.pentax.osw.pl. Od tamtej pory było ciężko .. czasami jeszcze zaspokajałem głód zenitem, ale to niewystarczało .. myślałem tylko o tym .. prawie nic nie jadłem .. znajomi mówili, że sie bardzo zmieniłem .. przestałem się z nimi spotykać .. było mi z tym źle, ale mówiłem sobie, że to przejdzie, że nic się tak naprawde nie dzieje .. tak trwało to nieprzerwanie cztery lata ... cztery długie lata ........ postanowiłem jednak z tym skończyć .... prosze ... pomóżcie mi, bo ja już więcej nie chce tak żyć :!:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys, szacunek za spowiedź, ale ty się aby pod dobry wątek podczepiłeś??
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
Już myślałem sołtys że doznam tego samego .Ale na tej stronie www.pentax.osw.pl.
musieli chyba coś pisać o kaczkach bo cenzura zadziałała :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek, aa tak mnie naszło, bo też kiedyś byłem 'nowy'

pilapl, jeszcze wszystko przed Tobą, bo w sumie kontynuacja tego co tam się działo jest teraz tutaj ;)

aa tak poza tym:
pilapl napisał/a:
Co zyskam przez używanie systemu pentax-k a nie m42

nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz używać szkieł m42 do pentaxa - no chyba, że masz pare fajnych szkiełek to może ewentualnie. Oczywiście szkieł tych można używać z dużym powodzeniem - są dostępne, tanie i całkiem niezłe, ale trzeba używać przejściówki. System pentax-k dla pentaksa jest natomiast tym czym system eos dla canona, ale przewagą pentaksa jest to, że do wszystkich jego korpusów, również tych nowych (takich jak np. k10d) możesz bez najmniejszego problemu i bez stosowania żadnych przejściówek podpinać szkła manualne, z którymi będziesz miał i potwierdzenie ostrości i stabilizacje obrazu. Ja np. do cyfrowej lustrzanki pentaksa istDL podpinam bardzo dobrą, manualną 50tke o świetle 1.4. Zresztą na naszym forum było już wiele wątków na ten temat dlatego polecam poszukać, poczytać - w sumie wszystko było już tu wyjaścione: o współpracy starych szkieł (również m42), o akcesoriach, o obiektywach itd. Jeśli nie znajdziesz wśród tych wszystkich wątków odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wtedy pytaj a napewno odpowiedź zostanie Ci udzielona
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
pilapl
Pentax jest bodaj jedynym systemem, który zapewnia, iż najstarsze szkło na bagnet pentaxa podepniesz do najnowszego korpusu i będzie działac. Pewnie, że wielu funkcji stare szkło nie zapewni, ale zdjęcie poprawne zrobisz.
Szkła systemu Pentax K tym są lepsze od M42 (poza jakością), że nie potrzebujesz żadnej przejściówki, tylko odrazu wpinasz szkło do korpusu K10D lubo Gx10. Przejściówka nie jest droga, ale upierdliwa co nieco w uzywaniu, więc zdecydowanie lepiej trochę dołożyć i kupić szkła Pentaxa na bagnet, niż M42.
Na forum jest sporo info o systemie Pentaxa, tylko musisz poszukac w starszych watkach, bo teraz to nic tylko chłopaki rozmawiajao k100D lub K10D :mrgreen:
Sporo też o systemie jest na starym forum pod adresem który już znasz :mrgreen:
Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
... mam deja vu :roll: ...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Re: k10g czy gx10
pilapl napisał/a:
Zamierzam zdradzić mojego canona 300d na nową miłość k10g lub gx10 :)
dobry wybór! w końcu jakiś normalny człowiek!


jeśli masz jakieś niemieckie konkrety, brzytwy (stałki) w typie CZJ i inne podobne, to jeśli masz taką ochotę - to sobie zostaw bo przejściówka ... (to juz zostało tu napisane 2x :) wiec nie bede powtarzał)

nie wiem czy juz ktos o tym powiedzial - ze szklami m42 przez przejsciowke tez bedziesz mial potw ostrosci

zoomików na M42 raczej sie pozbądz bo tego ci u nas dostatek

ale wydaje mi sie ze jak troszku poznasz system, to nie będzie juz problemu - dowiesz sie co to SMC i będziesz łaził z podniesioną głową, a w głowie hasło
"Prawie zawsze rozpierd***la mnie duma".

Prawie to momenty kiedy nie bedziesz miał Pentaxa przy sobie.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zubryn napisał/a:
więc zdecydowanie lepiej trochę dołożyć i kupić szkła Pentaxa na bagnet, niż M42.
... no chyba że masz jakieś fajne szkła Carl Zeiss :-D
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
zubryn napisał/a:
więc zdecydowanie lepiej trochę dołożyć i kupić szkła Pentaxa na bagnet, niż M42.
... no chyba że masz jakieś fajne szkła Carl Zeiss :-D


następne deja vu

napisałem to samo 3 minuty temu... ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
W każdym razie jak widać na załączonym obrazku chętnych do pomocy i odpowiedzi na różne-różniaste pytania na naszym forum nie brakuje :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
... mam deja vu ...

" Deja vu oznacza zwykle błąd Matrixa. Pojawia się gdy coś zmieniają" ;-)

[ Dodano: 2006-11-10, 21:21 ]
Primo
Cytat
djack napisał/a:
(...) świat składa się z prawie samych kadrów

Fajnie, że ktoś wziął sobie do serca moje słowa :mrgreen: Mnie olśniło po obejrzeniu filmu o Adamie Bujaku i jego słowach: "Nie wiem co powoduje, że ja konkretnie robię to (tu gest naciskania spustu aparatu). Nie mam pojęcia. Pewnie coś jest tam we mnie, co mówi mi: a teraz naciskaj stary i ja naciskam spust i fotografuję konkretnie w tym kadrze a nie w innym. Po prostu jest to moje widzenie o tak (tu gest pokazujący prostokąt kadru)"
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
W każdym razie jak widać na załączonym obrazku chętnych do pomocy i odpowiedzi na różne-różniaste pytania na naszym forum nie brakuje :)
jeśli tylko Ktoś wybiera Jedyny Słuszny System.
Zwłaszcza jak go wybiera odchodząc od złegoo!! ZŁOOOOO Złoooooo złoooo złoooo :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Przepraszam, te emocje.

A więc, Ktosiu, witam na forum :)

Zapraszamy wiec resztę chłopaków, w tym Ojca Fotografującego Jarka D, i wszyscy wyjaśnimy pokrótce co i jak robić żeby już więcej nie grzeszyć.


@ djack oooooo000OOOO !!! i to nawet nawet nie wiesz jak głęboko do serca.
Zastanawiałem się czy nie zrobić sobie koszulki z takim napisem. Później wymyśliłem jeszcze kubek. Poszedłem dalej - pościel, i koniecznie duży biały napis na czarnej ścianie w moim pokoju.
Później jeszcze duże napisy na drzwiach samochodu, i na tylnej szybie.
i w końcu przyszły myśli o tatuażu na plecach.


Poprzestanę jednak na koszulce.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Primo napisał/a:
Zapraszamy wiec resztę chłopaków, w tym Ojca Fotografującego Jarka D

:?: :?:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
;-) :-)


[zlewam]

patrz: test szkieł
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
No mam kilka CZJ :) i szkoda mi ich trosszkę ale jak wszystko będze chodzić to je zostawię bo to naprawdę dobre szkiełka .Z canona byłem naprawdę zadowolony ma już 3 latka i 30.000 fotek i strach mnie troszkę ogarnia o migawkę :( . No i chcem wymienić body a że mnie z canonem nic nie łączy jedyny racjonalny wybór padł na PENTAXA :) Jak ten system bedzie tak przyjazny jak wy koledzy :) to już się cieszę.Dużo już naczytałem o zaletach a może napiszcie co was np denerwuje w tym sytemie np drogi osprzęt lub ergonomia lub coś innego :) . no i jeszcze jedno chodzi mi o p-six jak z tym :)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
e?
a kto tu jest przyjazny? :roll:

marynarka + gumofilce to mój ulubiony zestaw ciuchów na codzień
;] sorry o widłach zapomniałem

yyyy

drogi osprzęt? yyyyy eeeee...... Nie.
ergonomia w porządku

a co ma do tego P-six ?? mogę skorzystać z opcji pytanie do publicznosci? ;]

Co mnie denerwuje?
Mała popularność w porównaniu do tego co ten system sobą reprezentuje.
To jest naprawdę... zaskakujące, irytujące, i jeszcze nie wiem jak to nazwać.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pilapl napisał/a:
może napiszcie co was np denerwuje w tym sytemie

osobiście musze powiedzieć, że jeszcze nie trafiłem na to "coś" co mogłoby mnie w tym systemie denerwować - nie znalazłem absolutnie nic .... ale może póki co jeszcze mam zbyt małe wymagania :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach