dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Drukarka Canon ip3600/ip4600 - szukam uzytkownikow
Hej,

Zainteresowaly mnie drukarki Canona, modele ip3600/ip4600. Maja one dwa zbiorniki na czarny atrament - jeden do druku tekstu, drugi do druku zdjec.

Czy ktos sie orientuje, czy mozna za pomoca tych drukarek drukowac zdjecia tylko czarnym atramentem?
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Hej ho, mam ip4300, coś podobnego
5 pojemników w tym 2 czarne CLI-8BK i PGI-5BK. Nie rozumiem troche pytania. jeżeli będziesz drukował czarnobiałe zdjęcie to będzie ciągnęlo tylko z czarnego atramenu.
Nie wiem dokładnie czy jest tak że bierze jeden atrament do tekstu drugi do zdjęć, wydaje mi sie że do zdjęć oba ciągnie. do zwykłego druku tekstu w ogóle nie bierze tego mniejszego. Nie jestem jednak wiarygodnym źródłem tylko kilka zdjęć drugowałem ale bardzo fajnie wyszły.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niemy, chyba mi nie pomogles za bardzo ;-)

Sa dwa pojemniki - jeden pigment (PGI-5BK), drugi atrament (CLI-8BK). Pigmentem drukuje tekst - to pewne. Zdjec raczej nie.

Mi chodzi o to, czy zdjecia drukowane sa tylko czarnym atramentem, czy moze takze przy uzyciu kolorow (tak jak to sie odbywa w wiekszosci amatorskich drukarek foto). Jesli zdjecie BW idzie tylko z czarnego atramentu, to na papierze nie powinno byc zadnych, nawet delikatnych, kolorowych zafarbow. Mozna to stwierdzic patrzac na zdjecie pod niewielkim katem, przy jakims zrodle swiatla.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
dan napisał/a:
Niemy, chyba mi nie pomogles za bardzo


Nie porywam sie na to. za mało nią drukowałem zdjęć.
To że nie bierze z PGI to Ci uwierze, ale w takim razie szybciutko będzie schodził CLI
patrze na zdjęcie BW co mam wydrukowane i nie umiem Ci pomóc. dla mnie jest ono bez innych kolorów.chcesz to Ci moge wysłać :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niemy napisał/a:
patrze na zdjęcie BW co mam wydrukowane i nie umiem Ci pomóc. dla mnie jest ono bez innych kolorów.chcesz to Ci moge wysłać

Nie, dzieki :-P

Goraczke mam i spac nie moge, wiec poszukalem troche w sieci i znalazlem informacje, ze Pixmy z dwoma pojemnikami na czarny tusz i tak drukuja zdjecia BW z kolorow. Niestety.

Caly czas po glowie chodzi mozliwosc kombajnu biurowego HP, ktora kiedys tam odkrylem - druk zdjec BW tylko z czarnego pojemnika z atramentem pigmentowym. Zastanawiam sie, czy zamiast ip3600/ip4600 nie kupic biurowej HP K5400n (do wyrwania za 300 pare zl), ktora takze kolor drukuje pigmentem (!) :-> Hmm... Chyba zaryzykuje te HP, przynajmniej pojemniki z tuszem ma konkretne.

[ Dodano: 2008-12-20, 02:25 ]
Kurde, na stronie AcitveJet, gdzie sprzedaja zamienniki do HP 5400n przy kolorach napisane jest, ze to atrament barwnikowy... Dziwne.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Kurcze nie wiem jak w Canonie ale w większości drukarek powinno się dać ustawić drukowanie w skali szarości i wtedy powinno jechać z czarnych tylko nie wiem czy można wtedy wybrać jakość foto.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Niestety, w canonie ipx4xxx nie da rady drukować tylko czarnym tuszem, po prostu w sterowniku nie ma takiej opcji..

Dan, dlaczego nie kupisz sobie któregoś z tych tanich epsonów C-(coś tam) do których wchodzą czarno białe tusze sprowadzane z ameryki ..? Stówa za tusze i stówa za drukarkę i masz fajny zestaw za dwie stówy. A do koloru jakaś taka pixma na przykład za stówę kolejną i dwie dychy za tusze :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
Dan, dlaczego nie kupisz sobie któregoś z tych tanich epsonów C-(coś tam) do których wchodzą czarno białe tusze sprowadzane z ameryki ..?

Te Epsony sa zwykle mocno uzywane, a wiec zachodzi ryzyko trafienia na przytkana glowice. Nie chce mi sie z tym babrac teraz. No i nim tusz dojdzie, to troche to trwa, a ja chcialbym drukarke na juz :-P Poza tym u kolezanki czekaja na mnie dwa powiekszalniki :evilsmile:

guerilla napisał/a:
A do koloru jakaś taka pixma na przykład za stówę kolejną i dwie dychy za tusze

Glownie do koloru potrzebuje dukarki :-) Chcialbym miec sprzet na gwarancji, dlatego rozgladam sie za nowa (tanie sa).


Aha - sprawdzilem - ten biurowy HP-ek K5400n ma tylko czarny atrament pigmentowy, reszta jest barwnikowa.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
No właśnie jak napisał guerilla, jak jest opcja "drukuj w odcieniach szarości" to też będzie ciągnąć z koloru?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Niemy napisał/a:
jak jest opcja "drukuj w odcieniach szarości" to też będzie ciągnąć z koloru?

Tak.

Są drukarki HP (np. D5160, Deskjet 6940), do ktorych mozna kupic tzw. szary wklad - "HP 100", zawierajacy 3 tusze - jasnoszarny, ciemnoszary i czarny. I mozna drukowac w B&W z uzyciem tylko tego pojemnika. Jego koszt w necie to ok 50zl.
Tu wiecej o nim:
http://h20195.www2.hp.com...8ae&cc=pl&lc=pl
Cytat
Zapewnia realistyczne odwzorowanie odcieni szarości przy
druku wspaniałych zdjęć czarno-białych.
• Pracuje jako niezależny trójatramentowy system druku,
umożliwiając druk profesjonalnej jakości, zapierających
dech w piersiach zdjęć czarno-białych o wspaniałych
odcieniach i kontraście.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
dan napisał/a:
Niemy napisał/a:
jak jest opcja "drukuj w odcieniach szarości" to też będzie ciągnąć z koloru?

Tak.


:cry: a myślałem że mam dobrą drukarkę :cry:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A tak przy okazji tematu - jaka jest dobra drukarka do fotografii? A4 styknie. I żeby była przystępna cenowo.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb, różne wątki o drukarkach:
http://pentax.org.pl/view...hlight=drukarka
http://pentax.org.pl/view...hlight=drukarka
http://pentax.org.pl/view...hlight=drukarka
http://pentax.org.pl/view...hlight=drukarka

Tutaj rozmawiajmy o tych Canonach.

O drukarkach jest parę wątków - kiedyś je będzie trzeba mądrze posprzątać i pozlepiać.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kurde, kusi mnie ta HP Deskjet 6940 i mozliwosc druku BW :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dan, Ja mam HP 7760.Ona też drukuje szarymi tuszami (poj.nr.C9359A) Efekty są super, tylko na tuszach zbankrutować można- nie ma niestety zamienników, a cartridge ma całe 17 ml. Niestety HP tanie w eksploatacji nie są. :-/
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Wątek o wydruku i kosztach więc może nie będzie duży OT ;-)
Jak ma się jakość wydruku zdjęć na tych drukarkach do tego co oferują fotolaby na allegro(np:15x20cm-60gr;10x15cm-30gr)?Cena niska jakości nie miałem okazji porównać więc przed kupnem pytam ;-) Darować sobie tą archiwizację aby nie doznać dużego rozczarowania?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dla googla: Canon iP4600 - maly test, pierwsze wrazenia
Ok, mam iP4600. Do BW kupie chyba HP D5160 (ok. 170zl), ktory drukuje tym szarym tuszem. Zaraz drukne pierwsze foty :->

[ Dodano: 2008-12-21, 20:03 ]
8 wydrukow probnych w BW i jestem rozczarowany. Najlepiej wyszlo na papierze Canona "Photo Paper Plus Glossy II" (blysk) - mimo wszystko za cieplo, reszte prob robilem na najlepszym papierze HP "Premium Plus Photo Paper" (satynowy) - dla tego papieru najlepiej sprawdzilo sie wybranie druku w skali szarosci w sterowniku drukarki. Niestety nie ma wtedy mozliwosci mieszania suwakami poszczegolnych kolorow, a wiec nie mozna wplywac na odcien (zafarb) owej skali "szarosci" (niezla lipa, nie?)
Proby druku zdjecia BW jako kolor, przy jednoczesnym mieszaniu suwakami, celem pozbyca sie zafarbu, wypadly bardzo kiepsko. Na tyle kiepsko, ze mi sie odechcialo kolejnych.

Kolorowe zdjecia najlepiej wychodza na papierze Canona. Na papierze HP i Epsona (Premium Glossy) jest lekki zafarb.

Detale i ostrosc super...

[ Dodano: 2008-12-21, 20:36 ]
I ostatnia proba z BW. Papier Canona, matowy (Matte Photo Paper), drukarka ustawiona na druk w skali szarosci. Znowu purpura zalatuje. p***** to, bedzie tylko do kolorowych snapshotow z mjówki. Ide sie napic.
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
dan i jak wrazenia po miesiącu uzywania?
kuzyn mnie zaszczepił ta drukarka bo ma 2 generacje wstecz czyli chyba 4400 czy 5200 cos takiego. robiliśmy troszke wydruków i mi sie podobało z tym, ze był to kolor.
Znalazles juz moze jakies zamienniki? system stałego zasilania?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
yacenty napisał/a:
dan i jak wrazenia po miesiącu uzywania?

Poznalem ograniczenia, nauczylem sie paru rzeczy i teraz jest w porzadku. Zasadniczo rozdzielczosc jest swietna, a kwestia kolorow uzalezniona jest od papieru. Na papierze Canona, do ktorego profile instaluja sie razem z drukarka, kolory sa dobre. Na papierach innych producentow, sa przyzwoite (tylko) - pod warunkiem ustawienia w sterowniku opcji "Other photo paper". Wiecej mozna osiagnac stosujac profile do papierow (nie wszyscy producenci oferuja je do tej drukarki) lub/i profilujac drukarke (sprawa w toku :-) )

yacenty napisał/a:
Znalazles juz moze jakies zamienniki? system stałego zasilania?

Na razie nie rozgladalem sie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dan napisał/a:
mam iP4600

Właśnie do mnie jedzie kurier. Jestem ciekawy. To moja pierwsza drukarka z funkcją foto.
Intryguje mnie jedno. Drukarka ma możliwość ładowania papieru 20x24, niestety, po poszukiwaniach nie znalazłem takiego formatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach