olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Jaka lampa swiatła ciągłego z softboxem
Witam mam do was Forumowicze pytanie.
Chciałbym sobie sprezentować lampę światła ciągłego z softboxem oktagonalnym np 80 cm. Nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę i jaką wybrać.
Budżet to +,- 400pln w tej cenie chciałbym mieć komplet czyli statyw, softbox i lampę.
Za wszystkie informację będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zastanów się dobrze nad światłem ciągłym - mam tu na myśli głównie moc, tym bardziej z takim budżetem.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Rozumiem że im mocniej w tym przypadku tym lepiej?
Zastanawiałem się nad tym zestawem http://www.cyfrowe.pl/wyp...-85w-5400k.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
4x85W to malutko... A w jakim celu zamierzasz wykorzystywać ów zestaw?
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Chcę rozpocząć budowę mini studia w domu, na początku będę ćwiczył na córce i żonie. Gównie zdjęcia portretowe od twarzy do całej sylwetki i możliwe że będę fotografował ubrania.
Od czegoś tę budowę trzeba rozpocząć wymyśliłem sobie że od oświetlenia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bardzo dobry pomysł. Ale dlaczego chcesz wchodzić w system światła ciągłego, a nie błysk? Manualne Yongnuo nie rujnują budżetu, a zapewniają kontrolę nad mocą, dostarczają wystarczającą ilość światła i można dodatkowo zabrać je w plener. Sam używam YN 460II i nie kusi mnie o zakup wyższych modeli.
Fakt. Przy tych lampkach nie masz pilotów, więc na początek ustawiasz światło na czuja...
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Wymyśliłem sobie światło ciągłe ponieważ wydaje mi się że łatwiej to opanować.
Ale w sumie YN 460II... :-B
Trzeba do tej lampy dokupić coś aby wyzwalać ją zdalnie (bez kabla) tzn ja z aparatem stoję w linii prostej do modelki a lampa stoi np. z 2 metry ode mnie. Czy takim zestawem zmieściłbym się w 400pln/.

[ Dodano: 2014-12-04, 14:32 ]
http://fsfoto.pl/product_...acz-RF-603.html
Czy taki zestaw będzie odpowiedni do K5II??
Czy będę potrzebował jeszcze jakiś przewód? do nadajnik-body?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem jak RF-603, nie używam go. Sam stosuję RF-602 i jestem w pełni zadowolony - 100% wyzwoleń.
Na forum Blesso zrobił test nowszych lamp - poczytaj. Jest też wątek o wyzwalaczach radiowych - również polecam. I stanowczo idź w stronę radiówek - męczenie się z kablami to porażka...
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dzięki bardzo w sumie w dość krótkim czasie wyleczyłeś mnie ze światła ciągłego. Czytałem test Blesso.
ten zestaw co podałem w linku będzie działał z Pentaxem? jest jeszcze opcja z pilotem ale potrzebowałbym jakiegoś kabla do nadajnik-body ( w tym przypadku potrzebowałbym dwóch nadajników?) i jaki to miałby być kabel?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, czy zestaw z Twojego linku będzie działał z Pentaksem. Po prostu jestem tak zadowolony ze swojego zestawu, że nie śledzę nowinek. Polecam ten wątek - myślę, że jest tam wszystko wyjaśnione.
Co do pilotów również się nie wypowiem - nauczyłem się świecić bez nich.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dzięki bardzo!! :-B
Pytam się o kompatybilność bo w sklepie jest do wyboru opcji nikon abo canon. Nie wiem do Czego pentaxowi bliżej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach