Persiasty  Dołączył: 10 Lis 2006
hehehe a widzisz
ale Cambo się nie pozbywam
A do Pentaxa sie przekonuję i testuje :mrgreen:
no i gdyby nie moje małe rączki to nawet mógłbym nim trzaskać z ręki ale w nie mam statywu w łapie więc...
"Postaw na Manfrotto".

Niemiłosiernie kłapie lustrem ale ma poza tym same zalety.
;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to jego klapanie lustrem jest slynne :-) Ale mimo to ukochali sobie go fotografowie, chyba w wiekszosci pracujacy w polu, choc wiem, ze i w studio byly uzywane, choc zdecydowanie rzadziej ;-)
I powiem Ci, ze Fafniak bardzo ladne zdjecia nim porobil z reki - zo prawda z uzyciem fiszajki ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na zgniłym zachodzie P67 to kultowa "fashion camera" - myślę, że w studiu równie intensywnie eksploatowana...

Ja wiem, że to głupie, ale z ciekawości sprawdziłem co google sądzi na temat frazy "fashion camera <marka>"
fashion camera pentax - 850,000 trafień
fashion camera hasselblad - 211,000
fashion camera mamiya - 191,000
fashion camera bronica - 21,800

wielkiego formatu nie chciało mi się sprawdzać, przy Zenicie miałem zwis kompa.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to jest ciekawa kwestia Jarku, bo mi sie nigdy nie udalo zobaczyc P67 w studio, no moze poza filmem "Miedzy slowami", ale to raczej byl "product placement" ;-) Natomiast niewiele jest uzytkownikow Mamiyi czy Hassela, ktorych moznaby spotkac wsrod krajobrazowiczow/przyrodnikow ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tylko powtarzam, co słyszałem, albo wyczytałem...

Swoją drogą, słyszałem opowiastkę o pewnym fotografie mody, który miał fioła na punkcie wyregulowania aparatu, i takich tam, był pedantycznie dokładny. Focił Pentaksami 67, na jakąś sesję mody na ciepłej wyspie wziął tych Pentaksów (wyregulowanych na życzenie) dwadzieścia (?). Każdy załadowany filmem, do użytku jednorazowego - po skończeniu rolki aparat wędrował na kupkę "użyte". Podobnoż fotograf twierdził, że każda rolka filmu więcej zwiększa ryzyko rozjechania się mechaniki aparatu, więc on będzie robił tylko jedną :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to mial niezla korbe pod czaszka....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Natomiast niewiele jest uzytkownikow Mamiyi czy Hassela, ktorych moznaby spotkac wsrod krajobrazowiczow/przyrodnikow ;-)

Ten facet robi swietny uzytek z P67 w terenie:
http://www.pbase.com/hwatt/transient_light
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja swojego kupiłem od faceta co go używał do "aerial photography" - i jak zacząłem się przyglądać baczniej, to więcej znalazłem takich Latających Pentaksów.
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Witam, ja jeszcze Pentaxa nie mam ale się przymierzam do 645. Pozdrowienia dla Spinnera, którego z przyjemnościa czytałem na KKM. Jak już kupię to będę was zadręczał. To tyle.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Jasek. Zadręczać nas możesz i bez kupna 645 - serdecznie zapraszamy.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
jasek napisał/a:
Pozdrowienia dla Spinnera, którego z przyjemnościa czytałem na KKM.


A dzieki, dzieki :-P Jestes juz "z nami" czy jeszcze nie??

Pzdr
Spinner
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
No jestem bo czytam :mrgreen: . Ale niestety Pentaxa 645N nie kupiłem, ale nie ustaję w próbach tu i tam...Więc pewnie kiedyś będzie. Ale też jestem jeszcze tam, w minoltach lubię stare szkła np. hi matic, Rokkory i ich plastykę. Ale nie jestem raczej "wyznawcą" i zrzędą więc będę tu i tam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jasek napisał/a:
Ale nie jestem raczej "wyznawcą" i zrzędą więc będę tu i tam.
O przepraszam, zrzędą na tym forum jestem ja! Proszę nie podkopywać mojej pozycji! :mrgreen: jasek, udanego polowania! 3mam kciuki, co za migawka!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No prosze - a moj wlasnie dzis poszedl do ludzi - co za duzo to niezrowo:-)

Pzdr
Spinner
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Tak sobie czytam i mysle ze Spinner, to jest chyba glownym pasterzem Pentaxa... lazi po wirtualnych przestrzeniach i zbiera zblakane owieczki... ;)
Pozdrawiam
Grzesiek - jedna z owieczek...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nooo... jak tam zamowionko Twoje :?: ;-)

Pzdr
Spinner
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Spinner napisał/a:
No prosze - a moj wlasnie dzis poszedl do ludzi - co za duzo to niezrowo:-)

No nie :cry:
A dla mnie?
Jeżeli więc coś wiecie o 645N to dajcież znać :-B .
Byle nie w kosmicznych cenach bo tak to kupić nie chcę.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Nooo... jak tam zamowionko Twoje :?: ;-)

Jak OT to juz na calego ;) Sie realizuje :) mial dojsc przed swietami ale w wyniku zwairowania czasoprzestrzeni wyladowal w Lodzi hihihi :) Odbieram w srode po poludniu. Bede sluzbowo w stolicy wiec przy okazji zajrze do sklepu ;)
Pozdrawiam
Grzesiek
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, co sie stalo z Twoja stopka? Mam wstawic swoja stopke? Sprzedales 645? :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner, prosze cie oficjalnie - wroc do starej stopki. Nie kazalem ci jej ciac... :evil: :evil: :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach