mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Thnx Fafniak. Obecnie problemem jest zawezenie poszukiwan do kilku modeli...
Wiem, ze LCD, wiem ze fajniej byloby miec 42calowy tiwik, niz 37, wiem ze w granicach 2500PLN... noi chyba tyle... :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi napisał/a:
wiem ze fajniej byloby miec 42calowy tiwik, niz 37
NIE !!!!
sorki ale to bzdura....
zobacz z jakiej odleglosci ogladasz TV w domu (mozna zmierzyc)
i w salonie sprzedazy (nie jakims koszmarnym MM itp.) zoabzc "wymarzony" ekran z takiej samej odleglosci - wtedy dobierz sobie rozmiar ekranu - pamietaj ze pixele nie mnoza sie z wiekszych ekranach - jest ich tyle samo - tylko sa wieksze - im mniejszy ekran tym mniej bedziesz widzial "technologii" powstawania obrazu a i oko mniej sie bedzie meczyc
Na koncowy zakup idz do jakiegos specjalistycznego sklepu - nie MM - tam ci podlacza i puszczas ygnal z czego bedziesz chcial.... (no prawie )
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
mazi, Ja dokonując wyboru dokładnie rok temu wziąłem LCD Toshibę Regza.Zwróć uwagę na tę markę bo jest chwalona(fora),a ja bardzo zadowolony.Pamiętam że ceny telewizorów po świątecznej gorączce,w lutym spadły o około 500pln.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja mam od wiosny 40-calową Bravię K-coś tam-V3000. Siedzę (teraz sobie zmierzyłem) 2,30-2.50 m od telewizora i wcale mi nie przeszkadza odległość. Na jakość obrazu nie mogę narzekać, zwłaszcza kiedy oglądam filmy DVD (analogowa telewizja niestety daje często paskudne pixele i jakieś takie smużki). Kupiłem LCD nie plazmę, ze względu na żywotność LCD, a także dlatego że nie muszę się bawić w jakieś wypalanie plazmy, ani nie muszę uważać na programy, które wyświetlają w górnych rogach swoje białe loga. A tak naprawdę to kupiłem Bravię, bo na kolana powaliła mnie reklama z tymi piłeczkami w San Francisco i piosenką Jose Gonzalesa, Heartbeats :-D

W jakieś gazetce, chyba z MM widziałem, że teraz kosztuje już poniżej 3000 zł., więc prawie łapiesz się Mazi...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Kupiłem LCD nie plazmę, ze względu na żywotność LCD, a także dlatego że nie muszę się bawić w jakieś wypalanie plazmy, ani nie muszę uważać na programy, które wyświetlają w górnych rogach swoje białe loga
praktycznie jest to przeszlosc w plazmach
 
jungli
[Usunięty]
Fafniak,

Masz racje, przeszloscia jest rozwazanie na temat zywotnosci jednych i drugich, latwo przeliczyc, iz starcza nam na dlugie lata, a smiem sadzic, ze zmienimy sprzet wg technologii znacznie szybciej...

Co do kontrastu, tez masz racje, dlatego ustawiam swojego LCD pod siebie, a, ze ustawien jest multum, takze nie bije sie po oczach wysokim kontrastem jak w Samsungu, dotego powiem Ci, ze mam plytke testowa Bluraya do ustawiania i testowania, odcieni, kolorow, bieli, czerni i innych p*****, jak sie raz porzadnie ustawi tv, to nie jest zle, w plazmie wkurza mnie odwzorowanie bieli, oraz generowany obraz HD, jakos zdecydowanie lepiej oglada mi sie tezne na LCD, wyjatkiem sa wlasnie plazmy Pioneera ale to chyba jest zwiazane z ich patentami, no i ta cena:(

hej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no cena jest......powalajaca..
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja postawiłem na najlepszą markę jeśli chodzi o mały budżet,plazme PANASONICA 42 PV80 pa , 2500 zł , temat wałkowałem kilka miesięcy ,TV oglądam z odległości jakieś 2,7 metra i jest ok , po testowaniu lcd wnioski : nienaturalne cukierkowe kolory , przy słabszym sygnale totalna klapa kolory rozlewają się , lekkie smużenie w dynamicznych scenach . Plazma zalety :bardzo dobre oddanie barw obraz jest podobny do tego z kineskopu , kąt patrzenia zdecydowanie lepiej wypada od lcd , co do żywotności plazmy 100.000 godzin ,oglądając 8h dziennie jakieś 12lat :!: to nie jest mało, no i sedno sprawy kiedy mamy słaby sygnał tu plazma wygrywa zdecydowanie programy analogowe wygladają świetnie , a z minusów to faktycznie biel może się nie podobać jest trochę przybrudzona , choć J-23 i Szarika ogląda się znakomicie. :mrgreen: i jeszcze jedno nieprawdą jest jakoby plazmy zużywały więcej energii , moje rachunki nie wzrosły. 8-) i tu coś jeszcze http://plazma-lcd-fakty.pl/
Cytat
Na jakość obrazu nie mogę narzekać, zwłaszcza kiedy oglądam filmy DVD (analogowa telewizja niestety daje często paskudne pixele i jakieś takie smużki).
:shock: uff ,właśnie dlatego nie dałem się naciągnąć na LCD , a co do docierania plazmy niekoniecznie ,ale można po zakupie wszystkie parametry na 30% po 200 godzinach na 50% i koniec po całej robocie .Jedynie do czego mogę się przyczepić to słaba siła i jakość dzwięku ale jestem audiofilem więc to normalne.
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
Też polecam 42PV80:
- znakomita cena (ostatnio widziałem po 2100, bodajże w MediaMarkt lub innym AGD Euro)
- kolory można dopasować, od podbitych jakims tam procesorem, tak, że wyglądają na żywe po bardziej naturalne (ja i tak wybrałem tryb kinowy, tj. taki najmniej cukierkowy)
- prosty i czytelny w konfiguracji (ustawiałem bez instrukcji)
- wydłuzony czas pracy do 100 000 h
- obnizony pobór mocy
- fajnie śmiga z N-ką

Do minusów należy zaliczyć:
- w dzień raczej należy zaciągnąć zasłony/rolety (ale tak maja wszystkie plazmy)
- obraz w innym romiarze niż 16:9 jest uzupełniany o szare, zamiast czarne, pasy (dziwny pomysł). Można też właczyć rozciąganiie lub obcinanie obrazu.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Ja również polecam plazmę.W szczególności do zwykłej kablówki.LCD wymagają zdecydowanie lepszego sygnału.A mam wrażenie ,że plazma lepiej sobie radzie z gorszym sygnałem nawet niż stare poczciwe CRT.Sam mam plazmę Panasonic 42PV80 i jestem zadowolony.W przypadku oglądania dvd,divx itp. bardziej niż zadowolony.Fakt ,mój pokój do najjaśniejszych nie należy.A poza tym rzeczywiście ten Panasonic pokazuje pazurki
wieczorem.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
PaweleS napisał/a:
Ja również polecam plazmę.W szczególności do zwykłej kablówki.LCD wymagają zdecydowanie lepszego sygnału.A mam wrażenie ,że plazma lepiej sobie radzie z gorszym sygnałem nawet niż stare poczciwe CRT.Sam mam plazmę Panasonic 42PV80 i jestem zadowolony.W przypadku oglądania dvd,divx itp. bardziej niż zadowolony.Fakt ,mój pokój do najjaśniejszych nie należy.A poza tym rzeczywiście ten Panasonic pokazuje pazurki
wieczorem.


Przewertowalem troche netu i zaczynam zwracac sie ku plazmie, a dokladnie 42PV80...

Zastanawia mnie jak wyglada na takim tv gra z ps3, film z BR w FullHD.
Czy ta niska rozdzielczosc plazmy nie jest slepym zaulkiem, choc dokladac ponad 1kPLN do 42PY80 napewno nie zamierzam.

Czy podlaczal ktos ps2 do tego tv? :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
mazi, Jeśli chodzi o 42PY80 nie warto , różnica jest do ok 2,5 metra powyżej nie istotne czy full HD, i najpoważniejszy minus Full HD to podwójny apetyt na energie plus dużo ciepła , dodatkowe 4 wentylatorki na obudowie , gorsze parametry w testach nie zachwycił.Co do gier nie używam , ale widziałem z kompa i było spoko. Mitsubishi wprowadza na rynek telewizory laserowe rewelacja , dlatego nie warto teraz inwestować dużej kasy . ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a ja bede szukal czegos malego - widzialem taka fajna toshibe fullHD - to co mnie bardzo pozytywnie zaskoczylo to piekne kolory i calkiem mily kontrst
jedyna wada (albo nie zdolalem znalezc) zmiana sposobu wyswietlania obrazka 4:3 - mial opcje tylko rozciagania brzegow ...(chyba-tylko)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Fafniak napisał/a:
a ja bede szukal czegos malego - widzialem taka fajna toshibe fullHD - to co mnie bardzo pozytywnie zaskoczylo to piekne kolory i calkiem mily kontrst
jedyna wada (albo nie zdolalem znalezc) zmiana sposobu wyswietlania obrazka 4:3 - mial opcje tylko rozciagania brzegow ...(chyba-tylko)


Ja juz o wypalanie plazmy przestalem sie zbytnio martwic. Producent okresla zywotnosc tv na okres do 100k godzin, dla mnie wystarczajaco...

Tylko jeszcze zastanawiam sie nad jedna sprawa. Zalozmy, ze ogladamy cos w formacie 4:3 i czesc ekranu po bokach (lub u gory i z dolu) to czarne pasy... czy takie czarne pasy nie spowoduja wypalen?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
mazi, plazma wypala się tak jak kineskop - tam gdzie jasno. Jeśli będziesz ciągle oglądał z czarnymi pasami to może być to widoczne, ale w praktyce bym się nie przejmował. Takie efekty to po kilku tysiącach godzin, albo i dłużej.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Jakie czarne pasy , ustawiasz format obrazu na auto i 4:3 ładnie rozciąga na cały ekran , tak jest w Panasonicu , tylko czasami zdarza się przełączyć po kilku sekundach .
Cytat
plazma wypala się tak jak kineskop
Ja po kilkunastu latach użytkowania TV kineskopowego kiedy ten nie chciał paść , sam go załatwiłem :mrgreen:
 

Lechu67  Dołączył: 18 Gru 2008
Ja mam plazmę Panasonic 37PV80 :mrgreen: . Namówił mnie na pazmę znajomy sprzedawca RTV. I najlepsze jest to jak przychodzą znajomi co mają LCD Full HD za 2 razy wyższą cenę i jak oglądam DVD to pytają od kiedy mam już Blue-Ray. Szkoda mi ich jak wyprowadzam ich z błędu, a najbardziej ich boli jak przełączam na sygnał z kablówki 8-) .
Jak dla mnie tylko plazma.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
roket napisał/a:
sam go załatwiłem
No i plazmę można tak samo. :mrgreen:
roket napisał/a:
ustawiasz format obrazu na auto i 4:3 ładnie rozciąga na cały ekran
Dla mnie to największa głupota. Ekran zniekształcony i wogóle. Już tryby "Smart", które rozszerzaja tylko boki, a zostawiaja środek są lepsze, ale i tak sam oglądam na Zoom. ;-)

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
roket napisał/a:
ustawiasz format obrazu na auto i 4:3 ładnie rozciąga na cały ekran

Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, że ludziom nie przeszkadza, że obraz jest zniekształcony.
;-)
Zawsze jak do kogoś przychodzę kto tak ma, to mam ochotę złapać pilota i znów nadać właściwe kształty ludzkim postaciom :-D
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Gwiazdor, Ja nie zauważam zniekształceń, sęk w tym ze Panas robi to dość dobrze :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach