gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Toshiba 37RV685D - czy warto kupić, opinie?
jestem na kupnie TV i zwróciłem na ten model uwagę, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat na necie (chyba że niedowidzę :-> )
Ma to co potrzebuję czyli Full HD, kontrast 1:50 000 - czyli OK, czas reakcji 5ms, cena 2250 zł - OK (nie chciałbym wydawać więcej), zżera ok 120W czyli całkiem OK jak na 37 cali, złącze USB (co prawda tylko do jpg) i inne bajery.

czy ktoś ma taką Toshibę albo inny LCD z serii RV REGZA ?


PS.
jako alternatywę zastanawaim się nad Samsungiem 32B530 seria 5, jest mniejszy, nie ma USB, cena 2000 zł, tu opinii jest wiele na necie i raczej zdecydowanie pozytywne.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Kontrast 50000:1 jest wzięty z kosmosu czyli tzw. dynamiczny i nie ma z kontrastem nic wspólnego.

Ja bym się zainteresował SONY W5500 lub Samsung B650 (oba mają 100 Hz).
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Problem w tym, że Sony W5500 lub Samsunga B650 nie kupisz w takiej cenie w jakiej kupisz tą Toshibę.
Odpowiednikiem Toshiby RV635 są np. Sony V5500 czy Samsung B550. RV635 nawet nie ma 100 Hz. 100 Hz ma już seria XV635. Jednak tak na dobrą sprawę to można sobie przy LCD darować te 100 Hz. Trzeba się nieźle wgapić w dwa stojące obok siebie telewizorki (jeden 100Hz, drugi 50 Hz) żeby stwierdzić, który jaką ma częstotliwość odświeżania.

Gdybym to ja kupował, to jednak zwróciłbym uwagę na Samsunga, względnie Sony. Ich matryce uchodzą za lepsze. Pochodzą zresztą z tej samej fabryki. :-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Kuzyn Mygosi napisał/a:
Kontrast 50000:1 jest wzięty z kosmosu
faktycznie masz rację, ten parametr można se darować.
Kuzyn Mygosi napisał/a:
SONY W5500 lub Samsung B650 (oba mają 100 Hz).

Sony ponad 2450 Samsung ok 2300 a ja jako niewymagający widz zakładałem najpierw wydać tylko max 2000, potem się pogodziłem z 2250, teraz to juz 2400 a jakby tak troche dołożyć to z podświetleniem LED bym kupił ;-)
Marek napisał/a:
tak na dobrą sprawę to można sobie przy LCD darować te 100 Hz

tez takie wrażenie odniosłem, że cos to słabo widać te 100 Hz, w CRT różnica była bardzo widoczna
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
W CRT 100Hz sprawiało że obraz nie mrugał. W LCD 100 Hz sprawia że obraz ruchomy jest mniej rozmyty - różnica jest wyraźna ... dla mnie.

ps. do LED to byś musiał duuuuużo dołożyć ... oczywiście do dobrego LED w którym nie jest to tylko marketingowym dodatkiem sprawiającym że obraz jest gorszy niż na dobrym CCFL
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Witam serdecznie po 2 latach w tym wątku :P
Moja luba poszukuje telewizora 40-42" cale, nie mniejszy. Plazma, LCD - nie ma konkretnego wyboru, jednak bardziej skłaniamy się ku LCD. Podobno lepiej ogląda się go podczas dnia.

Budżet mały, bo max 2000zł z ratami. Czyli sam tv musi być trochę tańszy. Nie oczekujemy jednak za tę cenę żadnych cudów. Ma po prostu nieźle odbierać :) Podłączona do niego będzie telewizja cyfrowa. Odległość od TV to jakieś 2-2,5m metra.

Ja znalazłem jedynie takiego lg:
http://www.ceneo.pl/11058019

i plazmę:
http://www.ceneo.pl/7357729
http://www.ceneo.pl/11012261

Coś jeszcze da radę? Będę wdzięczny.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Trudno cokolwiek doradzać. Są entuzjaści LCD i fanatycy Plazmy. Jeśli dużo oglądasz w dzień, a nie masz dobrze zaciemnionego pomieszczenia to dobrym wyborem będzie LCD i obowiązkowo minimum 100Hz (bez tego oglądanie sportu i "kina akcji" może być denerwujące). Jeśli głównie kupujesz pod kino domowe, lub jesteś fanatykiem sportu i ewentualnie będziesz oglądać głównie wieczorami to polecam plazmę (szklana tafla bardzo odbija światło bez odpowiedniego zaciemnienia). Też jeśli masz małe dzieci z oznakami adhd to też warto rozważyć plazmę bo w LCD łatko uszkodzić matrycę/ekran. Ja wolałem kupić żaluzje do okien i wybrałem po długich rozważaniach plazmę :mrgreen: Stwierdziłem, że znakomity obraz niemęczący wieczorami oczu jest dla mnie najważniejszym kryterium. Plazmę mam już ponad 1,5 roku, a wtedy nic nie był ciekawszego w tej cenie i jakości obrazu. Oczywiście LCD są coraz lepsze, ale i plazmy nie stoją w miejscu. W sklepie jeśli to możliwe warto poprosić, aby obsługa na czas wybierania sprzętu pozwoliła całkowicie zgasić światło bo to może przesądzić o wyborze konkretnego telewizora :-D
Na początku oglądałem telewizję z DVB-T, ale zainwestowałem w N-kę i tego już nie używam. Jak masz taką możliwość to zainwestuj w największy ekran na jaki Cię stać - to parametr do którego szybko się człowiek przyzwyczaja i gdyby mnie było stać to bym sobie ze Stanów sprowadził telewizor laserowy Mitsubishi :-D

P.S Osobiście nic Sony nie kupię bo w moim domu i domu rodziny to chyba najbardziej awaryjny sprzęt (oczywiście nie mam doświadczenia z ich telewizorami LCD)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
zuka68, przebrnąłem przez rzekę opinii o LGPJ350/550. A tera zauważyłem, że wyszedł nowy model na ten rok PT353. Parametry dobre, opinie też super.
Wydaje mi się, że to będzie niezły wybór.

Boję się jedynie braku Full HD, tylko czy różnica będzie aż tak widoczna z takiej odległości? :)
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Też miałem taki dylemat około rok wstecz.
Niestety przesiadałem się z "bańki" soniaka dosyć wysoki model.
Szukałem czytałęm i mój wybór padł na samsunga le40c550. kosztował wtedyokoło 1800zł za 40".
Po około roku mogę polecić ten model. Ma wbudowany odtwarzacz filmów (przydatna rzecz}, muzyki, zdjęć. Wszystko to ciągnie z pendraków, dysków i i z kompa po sieci LAN.
Jest jeszcze model wyżej lexxc650, który ma wbudowany tzw internet tv, czyli możliwość oglądania jutubów.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
pjak, dzięki :)
Z jakiej odległości oglądasz te swoje 40"?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Z 2,5 metra przy tym PT353/PJ350 brak fullHD nie powinien być zauważalny ( chyba, że masz sokoli wzrok ;-) )
Znalazłem coś takiego
Telewizor HD [cale], Odległość: minimalna [metry] maksymalna [metry]
26 1,00 2,00
30 1,15 2,30
34 1,30 2,60
42 1,60 3,20
47 1,80 3,60
50 1,90 3,80
55 2,10 3,90

Tak pobieżnie zerknąłem na tego PJ350 i PT353 i chyba tylko wzornictwem się różnią. jeśli ten droższy obsługuje DivX-y, a ten drugi nie to szkoda przepłacać bo uruchomienie przez tryb serwisowy tego w tańszym (pewnie też w innych modelach bez oglądania filmów), to kwestia max 15s :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zuka68 napisał/a:
jeśli ten droższy obsługuje DivX-y, a ten drugi nie to szkoda przepłacać bo uruchomienie przez tryb serwisowy tego w tańszym (pewnie też w innych modelach bez oglądania filmów), to kwestia max 15s
o ile się nic w tej kwestii nie zmieniło

bo np mój LG kupowany w styczniu zeszłego roku można było odblokwać przy pomocy pamięci USB z wgranym starszym firmware w którym wejście do "tajnego" menu serwisowego było dostępne z poziomu pilota serwisowego, potem zmiana ustawień i na sam koniec sflaszowanie TV najnowszym firmware

a już LG mojego brata (kupiony jakoś pół roku później - z nowszej serii) wymagał zaprogramowania pilota uniwersalnego w celu dostania się do menu (z drugiej strony, nie trzeba było flaszować firmwaru, ale pilota trzeba było kupić ;-) )
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja w swoim czasie zaoszczędziłem chyba z 400zł i to bez wgrywania oprogramowania i podobnych zabiegów. Wystarczyło wejść w tryb serwisowy (pilot od telewizora) i zmienić opcję z niewyświetlania filmów na wyświetlanie i to wszystko. Podobno traci się gwarancję, ale to niezły żart bo zmiana w drugą stronę też trwa z 15s :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zuka68 napisał/a:
Podobno traci się gwarancję, ale to niezły żart bo zmiana w drugą stronę też trwa z 15s

Jesteś pewny, że nie jest to nigdzie zapamiętywane.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zuka68 napisał/a:
Podobno traci się gwarancję, ale to niezły żart bo zmiana w drugą stronę też trwa z 15s
W umowie gwarancyjnej jest napisane, że nie wolno zmieniać tej opcji? A jak jest z odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z umową? Rozumiem, że jak ta opcja nie funguje to nie ma podstaw, ale jak przy okazji coś innego się skaszani?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matb napisał/a:
W umowie gwarancyjnej jest napisane, że nie wolno zmieniać tej opcji?
dokładnie

opcja jest dostępna z poziomu pilota (w starszych tv z poziomu normalnego w nowszych z poziomu programowalnego - co nie zmienia faktu, że możliwe jest to do zmiany poprzez sekwencję błyśnięć irdy ;-) ) więc nie powinno być problemu
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
zuka68, PT353 jest nowszy, tegoroczny. Ma odblokowane USB od nowości :) Nic nie trzeba kombinować :)
Boimy się tylko odbić na ekranie - pokój jest dosyć jasny.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam PJ350, z USB nie korzystam w ogóle, wszystko puszczam przez DVD. Brak fullHD mi nie przeszkadza (sygnał analogowy, DVB-T nie potrafię złapać, pewnie muszę mieć jakąś antenę), odbić nie widzę (pokój mam bardzo jasny), 42 cale oglądam z ok. 5 m, jest ok, chociaż się bałem, że TV będzie za duży.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
yusuf, bardzo ważna opinia, dziękuję :)
A jak ogólnie wrażenia z użytkowania telewizora? (jakość obrazu, ilość ustawień, dźwięk, pobór prądu, no i co tam jeszcze przyjdzie Ci do głowy :P). Będę wdzięczny.

42" z 5 metrów? sporawa odległość.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
YellowLabel, jestem generalnie zadowolony, ilość ustawień wg mnie odpowiednia, chociaż nie mam zbytniego doświadczenia z innymi płaskimi telewizorami. Ostatnio był u mnie kumpel, który wymienia TV średnio co 2 lata, żeby być na czasie, włączył, pobawił się ustawieniami, sprawdził ustawienia kolorów itd i orzekł, że pilot jest kiepski, że w jego panasoniku za 5k jest lepszy. A na koniec znawczo powiedział, że niezła ta plazma fullHD :mrgreen:
Pilot rzeczywiście działa trochę siermiężnie, ale kupiłem sobie uniwersalny i tylko tego używam, chyba, że szukam jakichś innych funkcji, to biorę oryginalny.

Co do poboru prądu to nie mam pojęcia, rachunki mocno mi nie skoczyły, to chyba jest ok. Istotna jest funkcja oszczędzania energii, mam włączony czujnik, który przyciemnia/rozjaśnia obraz do panującego oświetlenia, dla mnie rewelacja, najniżej schodzi do 55% poboru i przynajmniej nie razi w oczy.

Odległość mi nie przeszkadza, wcześniej miałem TV 21 cali, tu rzeczywiście było dość daleko, dlatego bałem się o wielkość nowego sprzętu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach