ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Przyszedl czas i na mnie, a po tygodniu czytania calkiem sie gubie:

Rozmyslam nad kupieniem telewizora do €600, rozmiar min. 40", chociaz salon jest duzy, wiec z wiekszym nie byloby problemu. Mniej wiecej orientuje sie w parametrach, ale nie mialem czasu zglebiac tematu do samego dna.

Zastosowanie:
- tv cyfrowa HD,
- gry (PC),
- filmy BR.

Domyslnie bedzie do tego zestaw audio, ale nie tak natychmiast.

Przeszedlem sie po miejscowych sklepach (MM, Saturn, wiecej na razie nie znam :D) i roznice pomiedzy identycznymi telewizorami w roznych sklepach sa ogromne - jak mam niby ocenic jakosc skoro kazdy pracownik kalibruje TV w inny sposob :evil:

Wszelkie sugestie mile widziane.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Nie jestem na bieżąco z modelami, więc tu nie doradzę, wypowiem więc tylko moje zdanie co do rozmiaru - 40 cali na HD to maleństwo nie warte rozważania (myślę, że mogę to napisać bez pytania o wymiary Twojego salonu). Ja u siebie mam 42cale i nie kupiłem większego tylko ze względu na to, że mam analogową kablówkę SD z kiepskim sygnałem (no i telewizory mniej zużywają energii i są teraz znacznie tańsze w większych rozmiarach :-) ).
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
40cali na BR może być za mało
chyba że nie masz za dużego pokoju to wtedy musi wystarczyć
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Pokoj jest az za duzy. Czy w moim przedziale cenowym znajdzie sie cos wiekszego i w miare przyzwoitego?

[ Dodano: 2011-10-18, 11:04 ]
A taki Samsung LE46C550? Specyfikacja wyglada zachecajaco...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Moi drodzy. Chyba się starzeję bo przyszło mi do głowy aby kupić sobie telewizor :shock:
No cóż zrobić...

Dochodzę do wniosku, że plazma będzie chyba najlepsza. Pokój z oknem od północy, z boku telewizora. Oglądał będę głownie wieczorem. W zasadzie dla mnie główną wadą plazmy jest spore zużycie energii... Taka plazma wg. danych "pali" 115 wat, a w lecie to nawet będzie trochę nagrzewało pomieszczenie w upały..

Właśnie, pomieszczenie ma 13 m kwadratowych i telewizor będzie stał w odległości ok 3.5 m. Przymierzam się do 42 cali.

Co myślicie o tych wynalazkach:

http://www.euro.com.pl/te...s30e.bhtml#opis
http://www.euro.com.pl/te...x30e.bhtml#opis

[ Dodano: 2012-01-04, 01:23 ]
Tylko tak sobie myślę, że ta opcja internetu w tv niedługo może być fajna... Forum pentaksa na 42 calach, ech :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
gebi napisał/a:
Nie jestem na bieżąco z modelami, więc tu nie doradzę, wypowiem więc tylko moje zdanie co do rozmiaru - 40 cali na HD to maleństwo nie warte rozważania (myślę, że mogę to napisać bez pytania o wymiary Twojego salonu).

Ja mam w domu 32 cale i jakoś mi starcza, inna sprawa, że daleko od niego nie siedzę. To jednak indywidualna kwestia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mi też (32 przy odległości mniejszej niż 2m)
ale przy większych odległościach bym się nie zastanawiał i brał co najmniej 42 cale

mcgyver, z tych 2 co podałeś, to ja bym brał ten droższy model - więcej złącz HDMI, usb do podłączenia np dysku, Ethernet - to jest warte tej dopłaty (grzebaniem w SW i FW tego nie naprawisz ;-) )

2 znajomych ma plazmy Panasonica tej wielkości z podobnym wyposażeniem (może nawet ten sam model) i są bardzo zadowoleni
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Jam ma dwa zdania do dodania :)

Pierwsze: Jak TV to plazma, jak plazma to Panasonic a im więcej złącz tym lepiej :)

Drugie - Warto skorzystać z aktualnej oferty Panasonica i przedłużenia gwarancji do 5 lat. O czym się sam przekonałem na początku grudnia.

Zgodnie z regułami podłączanie urządzeń hdmi wykonuje się przy wyłączonych obydwu urządzeniach bo możemy zobaczyć śliczną iskrę wyładowania spowodowanego przez przepięcie... :)

Pamiętając o tym wyłączyłem swoją plazmę ale tym razem mimo to hdmi padły... Panasonic takie rzeczy (w okresie gwarancyjnym) serwisuje na miejscu u klienta - co polega na tym, że przyjeżdża fachman i wymienia całą płytę główną. Zapytałem ile mniej więcej taka naprawa kosztuje po gwarancji - pi razy drzwi 600-1800 zł w zależności od modelu TV.
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
mcgyver napisał/a:


Co myślicie o tych wynalazkach:

http://www.euro.com.pl/te...s30e.bhtml#opis
http://www.euro.com.pl/te...x30e.bhtml#opis


Ja od około 4-5 lat mam model TH-42PV8P i jedyne czego mi brakuje to wejścia na SD i MPEG-4. Natomiast co do obrazu to jestem bardzo zadowolony, tylko że ja mam podłączony dekoder z "n" poprzez HDMI.
Jak wygląda obraz na zwykłej antenie TV nie wiem bo takowej nie posiadam.

Gdybym jeszcze raz miał kupować to zapewne byłby to jeden z modeli Panasonica i obowiązkowo plazma a nie LCD.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
stanąłem przed zakupem tv do 2500. Plazmy skreśliłem ze względu na pobór prądu, coś oszczędnego pewnie led, co do wielkości do minimum 40 cali. Co możecie polecić ?
Czy te 3d w tej cenie to jest coś warte?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
podobno:
Aby uzyskać taki obraz w LEDach (oszczędnych w poborze prądu)co występuje na poziomie plazmy (biorą pewnie max 2x co LED) trzeba np w 42' wydać grubo ponad 3 tysiące jak nei lepiej
Plazmę masz za 2 tys z haczkiem.
Adekwatnie lepsze plazmy sądroższe ale do zrównania jakości obrazu trzeba wtedy brać droższe LEDy (czyli plazma z bajerami 42 ' za 3 tys to LED już za 4,5 i więcej)

Przelicz sobie ile dni i lat musisz oglądać LEDa żeby Ci się zwrócił ten tysiak wydany na starcie?

Jak Ci się kalkuluje to bierzesz dobrego LEDa i masz fajny sprzęt.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
dlugas1982 napisał/a:
taki obraz

czyli jaki? bo nie bardzo jestem w temacie w czym ustępuje led plazmie
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Jak jak kupowałem telewizor to zależało mi na ładnym obrazie z miarę przyzwoitą czernią i dlatego wybrałem plazmę. Jeśli zdecydujesz się na LCD (zwykły czy LED) to najlepiej niech zgaszą lub jak najbardziej ograniczą światło i popatrz na ekran. Ja na wielu w ciemnych scenach widziałem brzydką pikselozę lub dziwne kolorowe prążki danego koloru bo ekran nie wyrabiał z płynnym przejściem tonalnym (może inaczej to się w telewizorach nazywa). W swojej plazmie nigdy tego nie widziałem.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nie wiem czy nie wezmę tego wynalazka:

http://www.mixmedia.pl/prod,id-26556

Trochę bajerów więcej, jakaś neoplasma, dostęp do netu itd. Nie bardzo wiem czy to będzie jakaś odczuwalna różnica w obrazie?

Swoją drogą byłem dziś w sklepie i strasznie mi plazmy odradzali. A, że to straci kolory, że teraz lcd dużo lepsze niż 2 lata temu, że czerni nie ma w plazmach i takie tam... Nie znam się na tym, porównać trudno ale jakoś mnie nie przekonali... ;)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
joker333,
Cytat
czyli jaki?


czyli taki zuka68,
Cytat
z miarę przyzwoitą czernią
plus równomiernie podświetlony, z dobrym kontrastem i brakiem smużenia
LEDy też oczywiście takie są, ale o doooobry tysiak drożej (jak nie więcej) jak plazma w takich samych calach
Cytat
teraz lcd dużo lepsze niż 2 lata temu,
bo to prawda, i to samo jest w przypadku plazmy
Jedna i druga technologia jest dobra tylko wszystko jest kwestią ceny. Dobry LCD to zazwyczaj LED, a dobry LED zazwyczaj kosztuje spore pieniążki.

Ja nie jestem specem, bo sam mam jeszcze bańkę 21", ale sporo się naczytałem i powielam w formie pigułki to co się dowiedziałem
Kwestia jak często będziesz oglądał TV
Więcej info na forum hdtv
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mcgyver napisał/a:

Swoją drogą byłem dziś w sklepie i strasznie mi plazmy odradzali.
Gdybyś ich zapytał o lustrzanke to pewnie by Ci usilnie odradzali pentaksa. :mrgreen: Do zużycia energii nie przywiązalbym wielkiej wagi. W praktyce przy porównywalnej matrycy niech wyjdzie 100 W na niekorzyść plazmy. To przy kilku godzinach oglądania dziennie da w skali miesiąca wyższe koszty energii o 3 zł.
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
mcgyver napisał/a:
że czerni nie ma w plazmach i takie tam...


Raczej w drugą stronę.

Jeszcze jedno zobacz sobie obraz pod kątem czy to z boku czy z góry.
Jeżeli będziesz chciał np. powiesić telewizor i patrzeć na niego pod kątem (np. w sypialni) to w większości LCD będziesz miał z tym problem.

P.S. Przysłuchiwałem się kiedyś sprzedawcy w jak ludziom gadał o różnych bajerach i dowiedziałem się że system Viera w Panasonicu polepsza jakość obrazu. Dawno się tak nie uśmiałem.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
joker333, Plazmy skreśliłem ze względu na pobór prądu

To mit, że plazmy pobierają wielokrotnie więcej prądu niż lcd. Owszem - ich maksymalny pobór mocy może być większy ale już uśredniony w okresie czasu jest tylko troszkę większy (bez znaczenia dla kosztów). Chodzi o to, że typowy lcd pobiera cały czas mniej więcej tyle samo mocy bez względu na to co wyświetla a w przypadku plazm pobór mocy zależny jest od tego co oglądasz. Zerknij TUTAJ.

Co do tzw "LED" - są dwa rodzaje podświetlania opartego o led, z pełnym podświetleniem (drogie zabawki) oraz z krawędziowym (tanie i w zasadzie efektywnie niczym się nie różnią od świetlówkowego podświetlania).

3D - w rzeczywistości nie ma mowy o prawdziwym 3D - jeśli zwrócicie uwagę to realnie widać 2 lub góra 3 płaszczyzny głębi. Każdy kto ma nawet podstawowe oko fotograficzne i łapie głębię ostrości nie da się moim zdaniem nabrać na taką sztuczkę ;)

Plazmy mają dwie wady - pierwsza to taka, że nie wolno ich przewozić na płasko a druga dotyczy osób z astygmatyzmem, które indywidualnie mogą na niektórych panelach plazmowych widzieć tzw zielone duchy (to jest całkowicie indywidualne - jeśli masz astygmatyzm to po prostu obejrzyj ten konkretny egzemplarz, który chcesz kupić).
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Plazmy mają dwie wady - pierwsza to taka, że nie wolno ich przewozić na płasko a druga dotyczy osób z astygmatyzmem, które indywidualnie mogą na niektórych panelach plazmowych widzieć tzw zielone duchy (to jest całkowicie indywidualne - jeśli masz astygmatyzm to po prostu obejrzyj ten konkretny egzemplarz, który chcesz kupić).
pierwsza wada to nie wada bo LCD też bym na płask nie przewoził

2 wadą muszę się już zainteresować, bo astygmatyzm posiadam :-/ dzięki za cynk o tym powiązaniu
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Poczytaj opinie w necie bo współczesne plazmy szczególnie te najtańsze nie są tak dobre jak były kilka lat temu.
Niby technologia lepsza ale jakieś buczenia itp.

Sam też używam plazmy i jestem zadowolony ,moja plazma tylko HD ready i bez MPEG4 ale źródła są na HDMI i dają radę ,obraz jest świetny.
Minimalny rozmiar polecany to 42 cale (sam mam 37 cali).
Człowiek szybko przyzwyczaja się i w większości wypadków chciałby mieć większy ekran....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach