gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
W rodzinie mam już 4 plazmy. U siebie najstarszą Panasonic 42PV8 HD Ready podłączoną do telewizji kablowej, więc najgorszy sygnał, z DVD obraz to praktycznie wszystko co potrzeba przy dobrym wielokanałowym dźwięku, puszczałem też jakieś próbki sygnału HD z komputera. U rodziców Panasonic X20 42 cale HD Ready podłączony do siatki, sygnał analogowy ale lepszy obraz bo i sygnał lepszy, na kanałach cyfrowych DVBT obraz prawie jak z DVD, lepsze kolory, czysty, ostry obraz.
U teściów Panasonic 42cale S20 FullHD obraz z satelity z dekodera "n", różnicy w polepszaczach w stylu 600Hz w stosunku do zwykłego obrazu raczej nie widać, ale jakość obrazu w HD powala.
Generalnie raczej trudno mi sobie wyobrazić żeby coś lepszego do oglądania filmów, żaden telewizor ani starszy ani nowszy nie buczy, nie mruga, nie zauważyłem zielonych duchów, wypalania, gorszej jakości obrazu po latach eksploatacji :-)
Aha, wujo żony ma plazmę Samsunga najtańszy model chyba D450, też nie buczy, ale nie zdążyłem się jej specjalnie przyjrzeć.
Sąsiad ma LCD Samsunga 40cali FullHD kupiony jakieś 1.5roku po moim TV, modelu już nie pamiętam i niestety ale gdybym miał kasę to wolałbym dołożyć połowę pieniędzy do swojej plazmy i więcej za prąd płacić bo różnica w obrazie jednak jest duża, ale oczywiście nie wypowiadam się co do innych modeli bo pewnie są dużo lepsze LCD, tyle że ten był droższy i mniejszy od mojej plazmy a obraz ma gorszy, dodatkowo polepszacze oszczędzające energię mrugają obrazem bo zmieniają jasność obrazu skokowo - mnie to denerwuje i jak sąsiedzi nie patrzyli to im to wyłączyłem pilotem ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
gebi, ja to jestem kompletny dyletant w tym temacie. Jak na razie to używałem tv w kompie i wiem tyle, że obraz [szczególnie kolory] w lcd znajomych jakoś nigdy mi się nie podobały... Już w zasadzie chyba bym wolał starą bańkę ale ciężko coś używanego i pewnego dostać. Mam takie pytanie - czy biorąc pod uwagę twoje doświadczenia polecał byś wersje ekonomiczną:

http://www.oleole.pl/tele...0d469dc9d5cfa2c

czy wypasioną:

http://www.mixmedia.pl/prod,id-26556
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
mcgyver, za 3 lata i tak obydwa modele będą warte 500 zł o ile będą coś warte.
- MPEG-4,
- wejście na kartę SD lub USB,
- ewentualnie wejście PC. Obecnie mam laptopa bez HDMI i nie mam możliwości podłączenia go do TV.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
izbkp napisał/a:
Co do tzw "LED" - są dwa rodzaje podświetlania opartego o led, z pełnym podświetleniem (drogie zabawki) oraz z krawędziowym (tanie i w zasadzie efektywnie niczym się nie różnią od świetlówkowego podświetlania).
Różnią się poborem energii (modele z podświetleniem LED pobierają mniej niż CCFL).
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Kuzyn Mygosi, To, że podświetlenie matrycy led wymaga mniej prądu niż ccfl nie zawsze przekłada się na prądożerność całego urządzenia. Zobacz TUTAJ.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Są oczywiście wyjątki, jak we wszystkim. Pomijam fakt że pomiary powinny być wykonane przy tej samej emitowanej jasności, a nie jak tam błędnie zrobiono 50%-100% itd.

Ale prędzej można się spodziewać (przynajmniej w przypadku TV) czegoś typu:

Sony Bravia KDL-40EX503 (CCFL 101W) vs. Sony Bravia KDL-40EX723 (LED 54W) (oba emitują jakoś 200cd)

http://www.digitalversus....vision/face-off
(trzeba dodać do porównywarki i wybrać Energy consumption)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Kuzyn Mygosi, Tak, masz rację - ale ewentualne różnicę są imo pomijalne - jeśli rozpatrujemy to od strony kosztów. To nie to co przejście z bańki na panel. Podam przykład: robiłem sobie pomiary poboru i kosztów miesięcznych pomiędzy moim starym CRT EIZO 19" i DELL 2209WA - 83kWh/mc vs 7,5kWh/mc (co na początek 2010 dawało 44 zł vs 4 zł co miesiąc).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
izbkp napisał/a:
CRT EIZO 19" ... 83kWh/mc
masz monitor włączony 24h/dobę czy twój CRT zużywał jakieś ogromne ilości prądu :?:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
opiszon, OIDP to przyjąłem wtedy do obliczeń coś ok 500h/mc ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ok 170W - to sporo jak na CRT 19'' :-o
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
opiszon, To był EIZO F730, który wg specyfikacji powinien nie przekraczać 120W :) Najwyraźniej mój miernik poboru prądu nie czytał specyfikacji ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
izbkp napisał/a:
Najwyraźniej mój miernik poboru prądu nie czytał specyfikacji ;)

jeszcze zależy jaki miernik - bo takie popularne potrafią znacznie przekłamywać
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
opiszon, To był taki bardzo popularny... ;)
 
BAN Wilczasty  Dołączył: 08 Gru 2011
Hej!
Mam pytanko - szukam do pokoju rodziców telewizorka do około 1800zł.
Raczej plazma niż LCD. 42 cale max.

Mam u siebie LG 42PT353 i jestem mega zadowolony, jednakże nie ma co ukrywać, że jest to budżetówka i nie wiem, czy rodzicom, którzy kupują telewizor na kilka dobrych lat wystarczy. Jest to tylko HDready a nie FullHD. Z drugiej jednak strony, nie jestem pewien czy przy 4m odległości i 42 calach będzie widoczna jakaś różnica.

Sygnał lada moment będzie z N bądź cyfry+.

Zależy mi także aby w prosty sposób (pendrive, dysk) można było odpalić filmy na tym telewizorku, bo sam będę z niego nieraz korzystał.

To chyba tyle, wszystkie propozycje mile widziane :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach