PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
mygosia napisał/a:
Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, że ludziom nie przeszkadza, że obraz jest zniekształcony.
Większości ludzi nie przeszkadza. Chcą tylko, żeby obraz był jak największy. :)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat
Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, że ludziom nie przeszkadza, że obraz jest zniekształcony.
;-)
Bo to telewizor 16:9 , a ja nie mogę zrozumieć ludzi którzy szukają dziury w całym. ;-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Wybor dokonany 42PV80... teraz tylko musze go gdzies zamowic :)

wypadnie zapewne na agito, bo tam go teraz maja i wydaje mi sie najmniej egzotycznym sklepem...
mam nadzieje, ze przyjdzie caly i dziewiczy, z niewielkim przebiegiem :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
agito polecam... sklep sprawdzony, solidny
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
I jeszcze taka ciekawostka. ;-)
Cytat
Jeżeli plazma, to panel od Panasonica. Hitachi wybrało
Jedna z kilku liczących się na rynku firm, producentów ekranów plazmowych, postanowiła montować w swoich nowych telewizorach panele Panasonica. Na podobny ruch zdecydował się wcześniej Pioneer, co wywołało dyskusje na temat ewentualnej monopolizacji tego segmentu rynku przez jedną firmę...
Data publikacji: 2008-09-22
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ponieważ zmęczyłem się już wyborem telewizora: LCD/PLAZMA/jaka firma/jaki model/Full HD/HD Ready/42" czy 37" - kręćka idzie dostać, więc kupiłem w końcu Panasonica 42"PV8 (był za 1999zł w stacjonarnym sklepie, więc stosunkowo niewiele drożej niż w internecie). Póki co zawiozłem go do teściów (niech się napatrzą, a co :-) ), bo jeszcze nie mam podłączonej kablówki (kolejny wybór).
Co do telewizora to teraz się zastanawiam czy potrzebny byłby mi rzeczywiście kontrast 15000:1 modelu PV80(PV8 ma 10000:1), a myślałem nawet czy nie zaczekać na nowy model X1 (30000:1, podpola 600Hz itp. bajery :-) ) bo teraz i tak zjechałem z kontrastem do połowy bo przy większych wartościach już mi to przeszkadzało.
Generalnie telewizorek spisuje się całkiem ładnie na cyfrowym Polsacie o ile kanał jest dobrej jakości (szkoda, że dekoder nie ma HDMI albo chociaż złącza component). Na DVD jest bardzo ładnie, odpaliłem też bajkę z Divix-a - super, generalnie chyba bajki się ładnie kompresują i nie widać takich strat jakości jak przy innych filmach. Jedyna rzecz, której się obawiam to to, czy nie będzie jednak zbyt duży do mojego mieszkania, ale to już się okaże jak pooglądam go troszkę u siebie (w razie czego odstąpi się go teściom :-) ).

Chciałem tutaj jednak zarzucić taką ciekawostkę: w menu jest pozycja "Licencja", wchodzę w nią a tu licencja GPL :-) Wygląda na to, że plazmy Panasonic-a chodzą na Linuksie (dobra, dobra wiem, że to naciągana teoria ;-) i jedno z drugiego nie wynika).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gebi napisał/a:
a tu licencja GPL :-) Wygląda na to, że plazmy Panasonic-a chodzą na Linuksie

albo korzystają z jakiegoś oprogramowania na GPL

GPL to nie tylko Linux ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wiem i stąd mój dopisek w nawiasie ;-) ale mimo wszystko takie było moje pierwsze skojarzenie - :shock: Linux!
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
gebi,
Cytat
:shock: Linux!
Zdżiwiony .
    Tu tabelka prawidłowej odległości od TV


[ Dodano: 2009-02-09, 16:14 ]
Należy zwrócić szczególną uwagę na parametr odległości który jest podawany jako maksymalny co dla TV 42 cale full HD wynosi 1,66 metra. :idea:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Witam
może ktoś podpowie

mam kupić ojcu TV

wymagania:

LCD
32cale
nie full HD
ok 1500zł
złącza obojętne
tv kablowa będzie podpięta więc brak tunera do cyfry

jakie marki i jakie modele?
czy warto dać kilka stówek więcej żeby mieć 100hz?

dzieki
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
No zniekształceń nie potrafię też wytrzymać mimo że Toshiba robi to dość dobrze, za to możliwość urwania pasów od programów 16:9 nadawanych w ramce się bardzo przydaje ;)

Przy wszystkich zaletach plazm ciągle nie można ich polecić jako zastępstwo monitora czy do konsoli, natomiast funkcje telewizyjne realizują lepiej niż LCD ;) choćby sport w plazmach nie ma czegoś takiego jak smużenie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
przepraszam, może to idiotyczne pytanie - sam zaczynam chorować na zmianę telewizora, ale jeszcze nie wkręciłem się na dobre - ale z tego, co piszecie wynika, że w LCD/plazmach nie da się ustawić proporcji obrazu takich jak chcemy (np. gdy oglądamy "tradycyjnie" proporcjonalną TVP, to nie możemy ustawić wyświetlania w odbiorniku na 4:3?), czy to prawda???

Ostatnio zwróciłem na to uwagę u kolegi, który ma sharpa aquosa (swoją drogą to jego full hd w połączeniu z PS3... rozczarowało mnie; w sklepie widziałem lepsze full hd z jakiego blu-raya, tyle że nie na sharpie). Kolega tłumaczył, że mu to nie przeszkadza. Dla mnie to była miazga - Christian Bale przykurczony jak Al Pacino, bleee...

aha i jeszcze jedno: pisałem o tym w podobnym wątku niedaleko, ale... widziałem ostatnio wypaloną plazmę w sklepie (choć nie był na niej wyświetlany wciąż ten sam program, miała wypalone logo discovery HD) - powiem szczerze, odrzuciło mnie to od tej technologii.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
cypis napisał/a:
nie możemy ustawić wyświetlania w odbiorniku na 4:3?), czy to prawda???

Nie prawda, przynajmniej w moim LG mogę sobie wybrać proporcje obrazu.
Przy ustawieniu 4:3 są po bokach dwa pionowe paski.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Zdano napisał/a:
cypis napisał/a:
nie możemy ustawić wyświetlania w odbiorniku na 4:3?), czy to prawda???

Nie prawda, przynajmniej w moim LG mogę sobie wybrać proporcje obrazu.
Przy ustawieniu 4:3 są po bokach dwa pionowe paski.


Tak samo u mnie w Panasonic TH-42PV80.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
ja olalem LCD na rzecz plazmy... zas konkretnie Panasonic 42PV80.
Jestem zadowolony z wyboru.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
mazi, a oglądasz TV na tej plazmie ? - sorry, że przymarudzam, ale stoję przed wyborem i obawiam się tych "pieczątek" po znaczkach stacji TV lub paskach informacyjnych; nic takiego nie zdarza się w twoim panasonicu?

[ Dodano: 2009-03-09, 21:47 ]
Zdano napisał/a:
w moim LG mogę sobie wybrać proporcje obrazu.
Przy ustawieniu 4:3 są po bokach dwa pionowe paski.

dzięki - pewnie sie wygłupiłem tym pytaniem, ale jakos tak zrozumiałem wcześniejsze posty :oops:
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
roket napisał/a:
ustawiasz format obrazu na auto i 4:3 ładnie rozciąga na cały ekran

Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, że ludziom nie przeszkadza, że obraz jest zniekształcony.
;-)
Zawsze jak do kogoś przychodzę kto tak ma, to mam ochotę złapać pilota i znów nadać właściwe kształty ludzkim postaciom :-D

Ja tak samo ... nie cierpię jak ktoś ma 4:3 rozciągnięte na 16:9 (lub film np. z DVD 16:9 rozciągnięty/ściśnięty na 4:3 - a takie rzeczy też widziałem). Już wolę Letterbox przy różnicach proporcji ew. przycinanie.

roket napisał/a:
Cytat
Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, że ludziom nie przeszkadza, że obraz jest zniekształcony.
;-)
Bo to telewizor 16:9 , a ja nie mogę zrozumieć ludzi którzy szukają dziury w całym. ;-)

Ona nie szuka "dziury"/wad w TV 16:9 tylko w zniekształcających obraz ustawieniach użytkowników. Może się jajowata głowa nie podobać (plus zniekształcenia wszystkiego innego)? - jasne że może ... mi zresztą też się taka tandeta nie podoba.

Najlepiej gdyby wszystko było nadawane w 16:9 i wszyscy mieli TV 16:9
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Coraz więcej programów idzie w 16:9, np ostatnio zauważyłem na TVN 24 że jest bez zniekształceń, zmienili format i TV sam się dopasował
do analogowej telewizji dvd hd itp. Plazma będzie lepsza, LCD wymiata kiedy do ekranu podłączamy konsolę, komputer itp.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Alyjen napisał/a:
Coraz więcej programów idzie w 16:9, np ostatnio zauważyłem na TVN 24 że jest bez zniekształceń, zmienili format i TV sam się dopasował
do analogowej telewizji dvd hd itp. Plazma będzie lepsza, LCD wymiata kiedy do ekranu podłączamy konsolę, komputer itp.

Moim zdaniem do HD blu ray LCD jest lepszy (bo jest dokładniejszy). Do TV 4:3 letterbox też wolałbym LCD (mam pewność że po np. 2 latach oglądania wycinku 4:3 nie będę miał w przyszłości ciemniejszego tego obszaru)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
cypis napisał/a:
mazi, a oglądasz TV na tej plazmie ? - sorry, że przymarudzam, ale stoję przed wyborem i obawiam się tych "pieczątek" po znaczkach stacji TV lub paskach informacyjnych; nic takiego nie zdarza się w twoim panasonicu?


Tylko TV, z CP. Narazie nic wiecej nie podpinam. Staram sie dobierac odpowiedni format obrazu aby nie bylo czarnych pasow na dole, ale jak zapomni mi sie to tez nic nie dzieje sie... zadnych powidokow nie zaobserwowalem.
Jestem zadowolny. Przed kupnem mialem podobne co Ty obawy.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach