mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Jaki TV LCD zakupic
Byc moze ktos na forum podpowie cos ciekawego.
Plan jest dosc skromny, tv do okolo 40", do 2500PLN.
Uzytkowany bedzie zapewne z CyfrowymPolsatem, moze kiedys z PS3 / X360.

Stawialem na Samsunga LE40A551, ale po ogladzie w Saturnie zwatpilem... Ciezko w Saturnie ocenic jakosc obrazu, bo telewizory podpiete sa do roznego jakosciowo sygnalu i zazwyczaj podzielonego na kilka tv...

Znajomy poleca ogolnie Sharpa, ale sam nie wiem czy w tym przedziale cenowym cos ciekawego znajde.

Wszelki opinie mile widziane, bo przegladac forum hdtv nie mam sil i czasu :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
LCD - nie
plasma - tak
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
w nawiązaniu do innego wątku
Pietras napisał/a:
djack, Plazmy nawet nie bierz pod uwagę, poważnie.

Plazma : Duże rzeczywiste zużycie prądu, ogromna ilość wytwarzanego ciepła (nie przesadzam), niska trwałość wyświetlacza, słaba jakość w przypadku obrazu nadawanego w systemie PAL, nie zdrowe dla człowieka jeżeli oglądasz więcej niż 4 godziny dziennie (to nie żart).


Fafniak napisał/a:
LCD - nie
plasma - tak


popieram....mam LCD i mam plazmę....
mówią że plazma ciągnie duuuuuuużo więcej prądu? g.... prawda.realnie zużycie przeliczając że 42"lcd i 42"plazma grają po 6 godzin 30 dni w miesiącu to wychodzi za prąd LCD~9zł a plazma~10-11zł.
mam panasonic TH-42PV80 i
Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 255 W, 215 Wh, 0,4 W
tak dużo?...poza tym skalowanie obrazu auto dopasowanie proporcji ekranu itp...
mam też 32" daewoo na matrycy LG LCD i powiem że nie jest zły ale w porównaniu z palzmą wymięka.....mocno
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gajos007 napisał/a:
mam panasonic TH-42PV80
- oj.. napisz cos wiecej...
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
Fafniak napisał/a:
- oj.. napisz cos wiecej...

a co chciałbyś wiedzieć ;-) ....extra kolorki kontrast eleganckie HD z konsolą współpracuje super(xbox360) ....doś ładnie sie prezentuje...ma masę wejść/wyjść....oprogramowanie na linux czytnik kart....i bardzo dobre głośniki co rzadko się trafia
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kontrast :?: przesadzony kinowy itp ?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ja używam Sharp Aquos LC-46X20E i jest super. Czerń jest czernią, kolory super... Tani < to najważniejsze. Jeżeli miał bym na coś innego zamienić to tylko Mitsubishi LaserVue.

Co do Aquos-a pomimo że HD ale obraz ze standardowego telewizora jeżeli tylko puszczony dobrym kablem wygląda nie wiele gorzej od HD.

Jeżeli ktoś chce porównać telewizory to od razu powiem że w markecie nie ma to sensu. Tak podłączone że sporo tracą na jakości, przynajmniej w MM oraz Saturn w Krakowie.

Porównywanie co lepsze plazma czy lcd sensu nie ma bo zawsze znajdzie się grono osób chwalących plazmę i tych chwalących lcd. Są gusta i guściki a dobry LCD w chwili obecnej ma tak samo dobre kolory jak i plazma.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Plazma kiepsko wypada w pomieszczeniach jasnych
LCD - tylko niektóre mają "dobre kąty" - droższe(?)
A w tej cenie to trudny wybór.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wybór jest prosty jak LCD to polecam Philipsa a jak plazmę to Panasonic.

Full HD nie koniecznie.

W przypadku plazmy full HD większe zużycie prądu w lcd jest to mniej widoczne.

Jak nie masz bluray to full HD nic nie daje.

Sygnał z telewizji N to max 720p więc HD ready starczy.

Minimalny rozmiar na jaki warto wydać kaskę to moim zdaniem 37 cali a optimum wydaje się 42 cale.Wato zwrócić uwagę na liczbę wejść HDMI min. 2 a najlepiej więcej.
Duży wpływ na jakość ma użyty kabel SCART którym podłączasz urządzenia do TV.
W HDMI nie zauważam różnicy pomiędzy kablami (w sygnale full HD ma to podobno znaczenie).
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja to bym odpuścił półśrodki i czekał aż wejdą oled'y. Nie ma co porównywać ani z plazmą, ani z LCD ,a cena powinna całkiem ładnie schodzić w dół.
No, przynajmniej ja poczekam ;-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Pietras napisał/a:
Ja używam Sharp Aquos LC-46X20E i jest super. Czerń jest czernią, kolory super... Tani < to najważniejsze. Jeżeli miał bym na coś innego zamienić to tylko Mitsubishi LaserVue.


Taki model Aquosa to nawet w 42" ponad 3400 - czyli 1kPLN ponad budzet.

[ Dodano: 2008-12-22, 09:05 ]
Markus napisał/a:
Wybór jest prosty jak LCD to polecam Philipsa a jak plazmę to Panasonic.

Full HD nie koniecznie.

W przypadku plazmy full HD większe zużycie prądu w lcd jest to mniej widoczne.

Jak nie masz bluray to full HD nic nie daje.
.


Nie upieram sie przy FHD, w sumie to mam metlik w glowie :)
Zas czekanie na OLED'y w gre nie wchodzi, TV jest potrzebny od teraz bo 14" zaczyna irytowac :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wielkosc ekranu na ktorym bedziemy ogladac zalezy od odleglosci z jakiej bedziemy ogladac i nie mozna tu napisac :
Markus napisał/a:
Minimalny rozmiar na jaki warto wydać kaskę to moim zdaniem 37 cali a optimum wydaje się 42 cale
bo zareczam ci ze w pomieszczeniu malym te 42 cale moze byc duzym bledem
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Ja za Fafniakiem dodam, że jeszcze zależy od własnych upodobań. Ja poszedłem do jakiegoś MM/Euro i tam odmierzyłem sobie odległość od TV /taką jaką mam od kanapy do TV/ i gapiłem się dotąd aż wybrałem właściwą przekątną. Na tym forum: http://hdtv.com.pl/forum/ spędziłem sporo godzin czytając co naj.... a co nie. Tam nie brakuje zapaleńców, którzy twierdzą, że 52" na odległość 3m to akurat. :!: Każdy znów musi dokonać sam wyboru.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
gajos007 napisał/a:
poza tym skalowanie obrazu auto dopasowanie proporcji ekranu itp...
Tylko że to nie zależy od LCD/PDP ale od elektroniki. Nowoczesne elsidiki też mają wszystkie bajery.
Pobór mocy plazmy i lcd jest obecnie zbliżony i modele FullHD faktycznie ciągną więcej.
Moim zdaniem warto kupić FullHD, bo nigdy nie wiadomo jaką faktyczną rozdzielczość ma HD Ready, bo nie musi mieć żadnej. :-P Musi tylko umieć wyświetlić taki sygnał, a to nie to samo. Pewnie mało kto z was pamięta, ale były też modele kineskopowe HD Ready.
Wielkość ekranu? Polecają odległosć od ekranu podzielić na 5 i taka ma być wysokość ekranu.
Reszta jest kwestią osobistą. A przed porównaniem kilku modeli koniecznie wziąć do łapki pilota i ustawić kontrast / jasność / nasycenie / barwę / i_co_tam_jeszcze_jest_w_menu po własne gusta, bo w sklepach zwykle każdy telewizor ustawiony jest inaczej. Do tego od razu macie test user friedliwości. 8-) No i porównać pracę nie tylko na BD ale i na słabym sygnale.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Polecam LCD i podłączenie kompa z którym świetnie współpracuje(mamy DVD czytające wszystkie formaty :-D .Podobno na ekranie 40 cali widzianym z 3m Full HD i HD Redy jest do nieodróżnienia.
 
jungli
[Usunięty]
mazi,

Jesli plazma to tylko Pioneer, zdaje sobie sprawe, ze poza zasiegiem budzetu, panasonic w ostatecznosci, w plazmie zwroc uwage na biel, o ile w lcd czern pozostawia wiele do zyczenia, tak w plazmach biel wyglada jak brudny snieg.

Osobiscie postawilem na LCD, obraz co tu duzo mowic, jest bardziej kontrastowy, z lepszym nasyceniem kolorow niz w plazmie, oczywiscie tylko full HD, w zasadzie teraz ogladam tylko obraz w HD, zwykla tv mnie nie interesuje, mam taki fajny odtwarzacz typu media tank, kazdy film nawet w 720p to kosmos w porownaniu do zwyklej transmisji. Mam starutkiego juz, ale chyba na razie nie do pokonania w tej klasie, Sharpa GE1E, przy wyborze tv jesli bylby to LCD zwroc uwage na czern, na katy, owszem samsung wyglada rewelacyjnie w nasyceniu ale zrob krok w bok i zamiast czarnego masz fiolet, chyba od paru lat na rynku lcd malo sie zmienilo, najlepsze tv robi sharp, toshiba, panasonic, zdaza sie dobry model sony i samsunga, w mniejszym formacie polecam JVC.

hej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jungli, nie pisz o kontrascie w LCD bo to jest wlasnie dramat tych konstrukcji sa PRZEKONTRASTOWIONE!!! a przy zmniejszaniu kontrastu rozjazd barw nastepuje.
ciecie obszarow o wysokiej jasnosci i sprowadzanie ich do bieli - oraz brak mozliwosci wyswietlenia prwidlowo np. skory ludzkiej oswietlonej silnym swiatlem - zaczynaja sie plazdry cyfrowe.
wyswietlanie konturow na granicy obszarow bardzo jasnych i ciemniejszych (twarze na tle nieba) LCD te kontury uwydatnia bardzo mocno
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
thnx jungli i reszta !
Biore pod uwage tylko LCD.
Samsung powoli odpada, zwrocilem uwage na LG 42lg5000, ogladalem w Saturnie obraz generowany przez ten tv - w sumie ok, chociaz model 42lg2000 generowal bardzo porownywalny jak dla mnie obraz, chociaz ten drugi to HDReady...

Kupic w dzisiejszych czasach TV to trudniejsze niz wybor lustrzanki, zakladajac ze wchodzi sie w nowy system...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi, - to przed zakupem popros o podlaczenie sygnalu do TV
1 - normalnego telewizyjnego (zobacz co telewizor z nim "robi")
2 - sygnalu z normalnego odtwarzacza DVD
3 - na koniec sygnalu HD
co do wejsc sygnalowych to HDMI / EURO i taki rozszyty na kilka skladowych (nie pamietam jak to sie nazywa)
Zwroc uwage jak telewizrow wyswietla poltony a potem jakis film akcji - czy nie ma jakis artefaktow
Zobacz jak racuje LCD gdzie na ujeciu widac ze jakis maly przedmiot porusza sie po ekranie - czy da sie rozpoznac co to jest :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach