kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kiedy, gdzie i takie tam
Hejka!

No właśnie. Fotonyf tu coś o IV PPD wspomina i obowiązkowej obecności. A ja tak szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Informacji.

To kto organizuje? Gdzie? Kiedy i takie tam?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PPD jakoś się po nowym roku ustala.
Coby ludziska mogli urlopy zaplanować. Teraz za wcześnie. Już kiedyś były takie wczesne ustalenia ale nic z tego nie wyszło, wszystko sie pozmieniało po paru miesiącach.
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
E tam. Urlopy w robocie to się planuje w listopadzie. I potem zmienić nic nie można.... ;)

A z własnych doświadczeń wiem, że dla organizatora ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie załatwiania wszystkich rzeczy. Bo potem się okazuje, że na to już za późno, na tamto też i.... ;)
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Ja z checia pomoge w organizacji, jesli bedzie taka potrzeba :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Moze wiec czas jakies propozycje rzucac :?: Sylwek cos wspominal o Biebrzy.... kurna - znowu bede mial daleko... Zreszta ja mam wszedzie daleko... no moze nie tak jak Grzesiek Kowalewicz :mrgreen: ale jednak daleko... :-P

Juz myslalem zeZbyszkiem w Lubuskim zrobic ale pomyslow niet a czasu ostatnio malo ... :-/ Mertzowi i MackowiW to by sie pomysl zwiedzania MRU podobal u nas... ;-)

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
MRU
- ?
Biebrza - pisze sie na to....
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Biebrza... fajny pomysł. Chociaż to drugi koniec Polski i w moim przypadku poza wakacjami wyjazd nie wchodziłby w grę (taka praca, zero szans na urlop poza wakacjami i feriami). MRU byłby bliżej :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fafniak napisał/a:
Spinner napisał/a:
MRU
- ?


Miedzyrzecki Rejon Umocniony :mrgreen:

Za Wikipedia:

"Międzyrzecki Rejon Umocniony, MRU – polska nazwa Umocnionego Łuku Odry i Warty (niem. Die Festungsfront Oder-Warthe Bogen (OWB)) - system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1930–1944 dla ochrony wschodniej granicy (Bramy Lubuskiej i przedmościa odrzańskiego).

W skład systemu wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Obecnie znajduje się na terenie Polski i ciągnie od okolic Skwierzyny przez Kaławę, Wysoką, Boryszyn (okolice Międzyrzecza) na południe aż do Odry. Podziemne obiekty odcinka centralnego MRU są obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym nocuje około 20-30 tysięcy osobników należących do 12 gatunków. Sieć podziemnych korytarzy tworzy labirynt o łącznej długości około 30 km."

np:

http://www.bunkry.pl/
http://www.petla-boryszynska.pl/
http://www.ziemia-lubuska.pl/1917,1869,,.html
http://www.bunkry.lubrza.pl/index.php?site=4

i takie tam... ;-)

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no tak tylko fotograficznie....to chyba marny obiekt...szcegolnie pewnie przy dosc licznych turystach....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fafniak napisał/a:
no tak tylko fotograficznie....to chyba marny obiekt


Zalezy od nastroju i modelek... :mrgreen:

A tak na serio to dlatego napisalem, ze jedynie Mertz i MaciejW by byli zadowoleni... :lol:

U nas ino lasy panie.. gdzie nam tutaj PPD... :cry: :-P

Pzdr
Spinner
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na północ wszystkim daleko, ale w razie co to można by pomyśleć o Żuławach. Tory wodne, przepompownie, śluzy, cmentarze memonickie, depresje i takie tam. Teren fotograficznie całkiem ciekawy.

Tyle, że tym razem bym potrzebował kogoś do pomocy w organizacji. Sam nie pociągnę. Tam nie mam rodziny :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kiwaczek, - to moze byc ciekawe....
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie strasz mnie! :P

Mam tu co prawda jednego chętnego do pomocy, ale on (marynarz kurde!) nie wie nawet gdzie są Żuławy. A całe życie w Gdyni spędził... Ech ta dzisiejsza młodzież....
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Prosze mnie nie obrazac tak, jaka praca taka placa. A w sumie jaka placa taka praca :mrgreen: To nie moja wina, ze bywam czesciej poza granicami naszego kraju. Ale wracajac do PPD to tak jak mowilem, pisze sie na pomoc ;)
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
A musisz się z tym tak afiszować?
Ja aż tak się do organizacji nie palę. Więc jeśli będzie gdzie indziej to tym lepiej, tym lepiej... ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nieśmiało proponuję miejsce-tam dalewko będzie dla wszystkich. Jest to kraina polskiego żubra, a jak wiadomo spośród nich wyróżniamy dwa szczególnie cenione:

  • zwierzak stworzony przez matkę naturę
  • zwierzak pancerny - puszka, stworzony przez konwersję dzieła matki natury

Mówiąc krótko-Białowieża. Byłem w zeszłym roku,znam piękny nocleg z możliwością, grillowania, ogniskowania, parkowania, etc. Łazienki w pokojach, czysto, nowe. Nie było drogo. Poza tym fotki w puszczy (jak się npisze pismo do szefa Parku Narodowego można z przewodnikiem wejść w strefę chronioną (to by było coś), gdzie nie wpuszczają normalnie wycieczek - widziałem taką imprezę dla VIPów, co obwieszeni Nikosiami szli podglądać zwierzaki w odludnej części parku). Piękna sprawa. Co do organizacji - mogę pomóc, ale wszystkiego nie wezmę na siebie. Poza tym zależy kiedy miałoby być PPD - maj czerwiec odpada dla mnie.

 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jestem jak najbardziej za.
Organizujesz?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
o, żubrzyk? :-D

słyszałam relację koleżanki, która pojechała oglądać żubry do Jankowic (to z kolei jest niedaleko mnie - na Śląsku) - "no czekaliśmy 15 minut, w końcu wyszły takie trzy na polane i stały.. 15 minut nieruchome... nie wiedzieliśmy, czy to my się im przyglądamy, czy one nam" ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cotti napisał/a:
wyszły takie trzy na polane i stały...15 minut nieruchome

no na tańce żubrów bym nie liczył, ale to piękne zwiarzaki i bardzo uprzejmie pozują do zdjęć.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Na zubry to mozna jeszcze wybrac sie na wyspe Wolin, do Wolinskiego Parku Narodowego ;-)
Znajomy prowadzi takie cos na wsi http://www.ors.alpha.pl/ :mrgreen: Super drogi nie jest... szlo by sie dogadac w kwestii rezerwacji - ale to trzeba odpowiednio wczesniej z nim zalatwiac. Jest to wariant przy malej ilosci chetnych oczywiscie... nie wiem ile osob byloby chetnych - jakby co, to namioty trzeba brac -no i kwestia dogadac sie z wlascicielem lokum.

Autkiem mozna dojechac, a i rzut beretem od stacji - a calkiem niezla baza wypadowa.
Mamy tam plenery wiejskie i ognisko grilowanie bez przeszkod, wiec kwestia integracyjna pewnie by wyszla :mrgreen: . W okolicy, nie wspominajac o parku, jest kilka calkiem sympatycznych jeziorek. Mozna codziennie wsiasc w pociag i podjechac:
- do Miedzyzdrojow, polazic po Parku Wolinskim, na molo, na plazy i po Wolinskich klifach;
- do Swinoujscia - a tutaj chetni na wyprawe morska mogliby na 3-4 godziny na Baltyk jachtem poplynac (latem sa codzienne wycieczki w morze) i tez super foty morskie by wyszly (o ile ktos nie choruje na wodzie. Moja zona jak poplynela, to foty robila jak jacht wychodzil w morze i jak cumowal wracajac :mrgreen: ).
- gdyby zabrac ze soba paszporty - w Swinoujsciu jest wypozyczalnia rowerow i mozna wybrac sie na niemieckie trasy rowerowe - fajne plenery wyspy Uznam. Lub pojechac wzdluz wybrzeza...i zaliczyc... plaze dla naturystow :mrgreen:

W kazdym razie - dwie wyspy do eksploracji... ale dla aktywnych i o sporej kondycji.
Grunt by nie lalo i cieplo bylo...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach