Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Totalny offtopic!!!! gramofony i czyszczenie plyt
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to juz na calego!!!!!
sluchajta...mam gramofonik McVoice - jakis polski wynalazek
chcialem kiedys sobie technicsa kupic...ale kosztowal dramatyczne pieniazde....
czy ktos ma i jaki model moze polecic ?(teraz za 300-500zl cos porzadnego dostane)
nie jestem audiofilem ale slysze jak ten moj pracuje....predkosc to mu sie zmienia..... :cry:


no i mam problema z jedna plyta - nawet nie wiem co na niej jest - wyglada na ekhmmmm...soczek jakis....czy to mozna zmyc? Nie mailem dotad tekiego przypadku.....
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Witam!
http://www.reloop.com.pl/
to jest producent sprzętu DJskiego niższej klasy..... ale w ofercie też posiada gramofon do systemu domowego hifi
wejdz w zakładkę gramofony - RP-300 HiFi ....... koszt 200? 300?
tylko bym proponował kupić jakąś lepszą igłę np. ortofona ;-)

na allegro bez problemu dostaniesz specjalne płyny do czyszczenia płyt..... szmateczki antystatyczne oraz szczoteczki do czyszczenia z kurzu ; )
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja czyszczenie płyty zacząłbym od czystej wody.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja zawsze czyściłem wodą na waciku. Wacik bez patyczka oczywiście. Skoro piszesz, że to soczek, myślę, że najłatwiej i najbezpieczniej potraktować go wodą. Specyfiki są może i dobre, ale ja ich nie znam.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
http://www.reloop.com.pl/
to jest producent sprzętu DJskiego niższej klasy..... ale w ofercie też posiada gramofon do systemu domowego hifi
wejdz w zakładkę gramofony - RP-300 HiFi ....... koszt 200? 300?
- ekhmmm ja sie tam nie znam ale nizszej DJklasy....naped paskowy....a na allegro ma z napedem bezposrednim.....i wiem ze jest roznica.....
Dancer napisał/a:
tylko bym proponował kupić jakąś lepszą igłę np. ortofona

tzn. chcesz mnie zdajsie wkrecic w koszta ? :mrgreen:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
To juz taki o/t ze chyba wypada w nim pogadac o fotografii dla odmainy :lol:
Na temat woda i wata.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiedys mozna bylo kupic kit (prawie doslownie) do czysczenia plyt. Pokrywalo sie tym plyte a po wyschnieciu sciagalo z przylepionymi syfami nawet glebo z rowkow (cos jak plasterki do czyszczenia porow ;-) )
A jesli wkladke - to tylko MC (czyli z ruchoma cewka) i oczywiscie do tego wzmacniacz, ktory ma wejscie na MC. Wkladka moze byc np. Kiseki Lapis Lazuli - piekna sprawa, obudowa z lazurytu, uzywane na eBayu mozna trafic juz za kilka tysiecy dolarow US :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - jak cie w kostke kopne..... :mrgreen: :mrgreen: !!!! to ja tu kombajnuje jak tu mala kase wydac na gramofon a ten mnie wkladki za jakies grosze proponuje
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
co do czyszczenia to są również takie urządzonka zaopatrzone w szczoteczki - znajomy audiofil cóś takiego posiada, więc przy najbliższej okazji popytam go o to i podeśle szczegóły, ale ogólnie to wlewa się cóś do środka i kręci korbą (wersja tańsza, którą posiada znajomy) albo kręci się samo (wersja dużo droższa). Działa ponoć rewelacyjnie. Na płytach pozostają również czasami (w ilościach śladowych, ale jednak) pozostałości po tłoczeniu płyty i owo urządzonko również to pięknie usuwa. Dobrze jest mycie zastosować 2-3 razy. Jak mówi znajomy nie tyle widać co rzeczywiście słychać różnice.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ekhmmm ja się tam nie znam ale nizszej DJklasy....naped paskowy....a na allegro ma z napedem bezposrednim.....i wiem ze jest roznica.....


Sam pisałeś, że nie potrzebujesz mocnego sprzętu. A w dodatku po co Ci napęd bezpośredni? Napęd bezpośredni jest potrzebny dla DJa....... który jak zatrzyma na chwile płytę to talerz ma się dalej kręcić :-) Ty......... skoro potrzebujesz tylko do odsłuchu.... to ważne jest aby płyta się po prostu kręciła. A to zapewnia Ci napęd paskowy...... baaa w dodatku patrz na audiofilskie adaptery--->napęd paskowy :]

Fafniak napisał/a:
tzn. chcesz mnie zdajsie wkrecic w koszta ? :mrgreen:


;-) polecam Ci igłę Ortofona (system krótki - tańszy... dłuższy przydatny dla Dj) Ortofon NightClub ze szlifem eliptycznym.... Szlif eliptyczny ma lepszą jakość dzwięku, ale gorzej trzyma się rowka niż szlif sferyczny. Jednak Ty potrzebujesz tylko do odsłuchu więc Ortofon NC-E będzie idealny ;-) nówka koło 200 zł ........ używka w bardzo dobrym stanie 100-150 ; )
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
A w dodatku po co Ci napęd bezpośredni?
- jestem zrazony do napedow paskowych.....slysze jak to chodzi........
Dancer napisał/a:
skoro potrzebujesz tylko do odsłuchu.... to ważne jest aby płyta się po prostu kręciła
- zapomniales ze ze stala predkoscia.....
wole naped bezposredni - nie sadze zeby to padlo zbyt szybko - jezeli moge technicsa dostac za jakies 300-500zl to wole technicsa.....
jak te wkladki sie podpina? Widzialem u kogos ze wcisnal i zapial taka tasma zaciskowa ?! :mrgreen:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Jaki tam technics! to tak jak byś nagle chciał canona kupić bo znany i ma eye control :)
DUAL 721 to jest to coś :)
ebay.de
Do tego jakaś wkładka np Grado prestige black(cena ok 180zł) lub Audio Technica AT95E

A myślałem że tylko ja jeszcze czarnego krążka słucham ;)
(Mam Unitra Fonica Daniel po kilku modyfikacjach+ AT 95E) do tego będziesz potrzebował jakiegoś przedwzmacniacza gramofonowego- ale jak już czegoś słuchałeś to znaczy że coś tam masz ...
A no i z tym napędem paskowym to nie jest tak do końca że jest gorszy... bo tak naprawdę to on np. tłumi drgania silnika :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer, - mam jeszcze gararda...piekny sprzet tylko ktos musialby zaineteresowac sie jego automatyka.....
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
dialer, - mam jeszcze gararda...piekny sprzet tylko ktos musialby zaineteresowac się jego automatyka.....

Jakoś zupełnie nie kojarzę tego modelu...
Jakie on ma ramię? Proste czy "S" i czy talerz jest ciężki czy plastik ?? :)
A co mu dolega?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer, -jest w tej chwili u mojej matki......ale ramie chyba proste... nie pamietam :oops:
1- zmiana przewodow lub zrobienie gniazd chinch
2- automatyka ustawiania igly - jak zobaczylem te wszystkie ciegna :shock: :shock: :shock: - to szybko zamknalem pokrywe i ucieklem do drugiego pokoju :roll:

[ Dodano: 2006-11-14, 21:04 ]
tam wsyztsko jest ciezkie - lacznie z tym ze caly mechanizm jest na jakis amortyzatorach czy cus....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, sie dopytałem troche o to czyszczenie płyt i rzeczywiście woda lub ewentualnie np. baardzo rozcieńczony płyn do naczyń - to przy większych zabrudzeniach.

A znajomy ma gramofon, który jest napędzany tak maleńkim silniczkiem, że całość uruchamia się przez lekkie popchnięcie talerza, ale wystarcza żeby kręcić płytą. Silniczek jest w ogóle odrębną częścią gramofonu i stawia się go praktycznie obok .. do tego wkładeczka Shura V15 ... powiem Wam - to goda!!!

A tak poza tym ten sam znajomy wrócił właśnie z AudioShow - miał tam kilku znajomych sprzedawców - np. jeden z nich wspominał o parze kabelków za ... uwaga ... 120.000PLN (słownie: sto dwadzieścia tysięcy nowych złotych) - kiedyś kupował to jakiś szejk .. wyobraźcie sobie jaki on musi mieć sprzęt zakładając zasade, że kabelki powinny stanowić 1/4 ceny sprzętu :shock: ....

ostatnia "śrubka" znajomego: odtwarzacz cd/sacd McIntosh MCD201 - jutro ide na słuchanie, więc może mnie nie być przez pare dni - będę musiał jakoś dojść do siebie - trzymajcie kciuki :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ehhh az mi sienie chce zabierac za to czyszczenie.....ale bede musial 8-)
ja slysze niektore ceny..... to mi rece opadaja....foto jest tansze...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
....foto jest tansze...

ojjjj, bo sie zrobi OT :-P :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
acha ten garrard to :
SP 25 Mk IV
a wersja Mk II jest tutaj:
http://cgi.ebay.pl/Garrar...bayphotohosting
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Pewnie trzeba trochę przy nim podłubać :)
niestety z powodu braku czasu(pewnie znanego wszystkim-co za czasy) z mojej strony możesz liczyć tylko na poradę :(
Jak juz będziesz go widział to pewnie coś wymyślimy:)

A jeszcze czyszczenie płyt...
Najprostrzy płyn to
3 części wody destylowanej + 1 część spirytusu...
no i czyścisz miękką szmatką
a drugi polecany to
4 części wody dest. +1 izopropylu + trochę fotonalu (tak żeby nie było kompletnie offtopic ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach