sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Re: Totalny offtopic!!!! gramofony i czyszczenie plyt
Fafniak napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to juz na calego!!!!!
sluchajta...mam gramofonik McVoice - jakis polski wynalazek
chcialem kiedys sobie technicsa kupic...ale kosztowal dramatyczne pieniazde....
czy ktos ma i jaki model moze polecic ?(teraz za 300-500zl cos porzadnego dostane)
nie jestem audiofilem ale slysze jak ten moj pracuje....predkosc to mu się zmienia..... :cry:


Posiadam i polecam polską konstrukcję unitry GS.... "ADAM" Hi-Fi ;) (charakterystyczna drewniana obudowa, silnik liniowy) z wkładką Audiotechnika (nie pamiętam teraz typu). Jakiś czas temu za całość zapłaciłem na allegro ok. 300zł. Myślę, żę w tej cenie trudno o coś lepszego.
Pozdrawiam

P.S.: A co posiadasz na winylach?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
oj od IRON MAIDEN poprzez ART of Noise stinga + jazz - czesc jest u matki ale bede musial dokonczyc "przeprowadzke" - ojciec mial ladny zbior plyt jazzowych
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to już troche ochłonołem po dzisiejszym porannym słuchaniu dobrej muzy - m.in. syntezatory mooga i inne syntezatory z takimi najstarszymi szafopodobnymi włącznie w repertuarze Bacha - taka ciekawostka .. + oczywiście dobry jazz czy inna klasyka na naprawde dobrym sprzęcie ..... ehhh :roll: ... co Wam będę gadał .....

tak jak obiecałem się dowiedziałem co to za urządzonko jest do mycia: firma Knosti do kupienia w stolycy na ulycy Rejtana - jest tam śjakiś sklep audio. Do tego jest jeszcze jakiś płyn, który pozostawia warstwe antystatyczną .... tylko, że to urządzonko + litr tego sosu kosztuje tyle ile chciałbyś wydać na gramofon .... więc tak tylko podaje, bo obiecałem, że sie dowiem ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jak z szumami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten sos nie szumi
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
A ja mam polskiego Bernarda :-P :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, - ja tez sie ciesze
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
A tak na poważnie. Co prawda wypadłem trochę z obiegu, ale do mnie najbardziej przemawia Sharp, kiedyś ich wkładki uważane były za jedne z lepszych.
A dlaczego mówisz, że w Technicsach się zagubułeś, do tej pory robią jedne z najlepszych gramowonów.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Polskie gramofony byly chyba bardzo dobre... Sam mam jakas Unitre Fonica, i jest OK. Zawsze mozna to naprawic, czy kupic wkladke. Poza tym niebardzo rozumie kupowania elektroniki na allegro itp, tym bardziej sprzetu starego.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Fafniak
dialer napisał/a:
DUAL 721


Szukaj tego i nie kombinuj :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
narazie odpusiclem :
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWA:IT&ih=005
i tego:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWA:IT&ih=005

bo troche zbyt rdogo bylo.....
uruchomilem garrarda......ale nie dziala automatyka.......i nie wiem jaka wkladke kupic....bo ta shuroska jest chyba troszku zjechana....
nie wiem jakie mocowanie itp.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Faktycznie na 721 trochę trzeba polować...
w sumie to ten 621 wygląda całkiem ciekawie tylko to trzeba byłoby pomacać popatrzeć czy talerz równo się kręci itd bo to handlarz i u nich zawsze wszystko super :)

a wkładka standardowa powinna pasować...
np:
AT 95E
Bo wygląda ze to standardowy Headshell jak by co to zawsze możesz odkręcić go od ramienia i pójść do sklepu :)
To i podłączą Ci wkładkę do Headshell'a coś podpowiedzą :)
A tak na marginesie to oglądając zdjęcia gerrarda to wydaje mi się że z automatyki to on ma regulację obrotów i podnoszenie ramienia ;-)
Więc nie wiem co za automatyka ma tam nie działać no chyba że sam talerzem musisz kręcić :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a to ? :
http://www.allegro.pl/ite...on_dn_166e.html

co do garrarda to chociaz podnoszenie ramienia po zakonczeniu plyty powinno dzialac.....
a o ile ja pamietam to u mnie po wlaczenia "auto" samo sie podnosilo ramie i nakierowywalo na plyte.....ale dawno to bylo moze sobie cos wymyalilem :mrgreen:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Jezeli masz GERRARD DD 130-1 czyli takiego do którego podsyłałes linka to raczej tam nie ma automatyki :)
A seria cs jest trochę bee ;-)

myślę że na początek powinieneś kupić wkładkę do gerrarda poprawnie ją zamocować czyli zgodnie z TYM poradnikiem :-)
a jak złapiesz bakcyla to wtedy spokojnie na coś polować a wkładka i tak się przyda

[ Dodano: 2006-11-27, 20:48 ]
upsss fotki sie pojawiły
No w tym to faktycznie jest jakaś automatyka ale jakoś kiepsko to wszystko dla mnie wygląda :-/
ta wkładka na sprężynki i chyba brak możliwości regulacji nacisku igły :-(
Kupuj tego 671 :mrgreen:
tylko najpierw zapytaj sprzedawce czy do tego który tam jest systemu mocowania wkładki można mocować standardowe wkładki jako przykład możesz podać AT95E lub nawet słynną MF100 :)
Bo w tych dualowych oznaczeniach to już się pogubiłem :oops:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Kupuj tego 671
- ?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
- ?


621 oczywiście :-)
 
danpe_
[Usunięty]
to ja też się wypowiem.
Mam gramofon z serii GS464 z wkładką polską MC. do tego przedwzmacniacz gramofonowy i do wiezy podpięte.
Gramofonik kupiłem na pchlim targu za...10zł i to z pocałowaniem reki.
A stan - fabryka :mrgreen: tylko nie mam takiej nakładki na środek do małych płyt.

Moje ulubione płyty to koncert Queen i Perfectu, rewelacja. Mogę w kółko słuchać.

Wiem, że ludzie te gramofony jakoś modyfikują - ale ja mam lewe ręce do takich rzeczy, więc nie dotykam...

Czyżby pentaksiarze byli fanami czarnych krążków? :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ehhhh ten czlowiek z allegro nawet nie raczyl sie odezwac....

[ Dodano: 2006-12-02, 22:11 ]
cholera wlasnie sie odewzal ???? ze nie dostal poprzedniego pytania :evil: :roll:

[ Dodano: 2006-12-09, 23:35 ]
heh .....
dzisiaj po 2 browarach i polowie WD40 + troche smary oraz jednym spdnieciu gramofonu na podloge ....
UDALO sie!!!!!
Nie dziala juz tylko jedna funkcja.....
jaka wkladke moge kupic do tego gramofonu ????
Na spokojnie moge czekac/zbierac kase na jakis nowy dobry gramofon :-)

[ Dodano: 2006-12-09, 23:37 ]
danpe_, - moze to racja ? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach