roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ale to paskudnie brzydkie jest. :-/
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
roket, eee przesadzasz
http://allegro.pl/gramofo...1335609780.html

a co sadzicie o PHILIPS FP150?
warto sie tym zainteresowac?

i czy jest lepszy od tej wegi?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Po 38 latach, Technics zakończył produkcję najbardziej popularnego gramofonu na tej planecie czyli modelu MK I oraz MK II.
To był kawał pięknej historii :-D





diplodok napisał/a:
a co sadzicie o PHILIPS FP150?
warto sie tym zainteresowac?


padaka :-/

diplodok napisał/a:
i czy jest lepszy od tej wegi?


po tych samych pieniądzach są, więc nie odczujesz różnicy.

Jeśli Wega, to od Sony, dużo nie zapłacisz, a przynajmniej ramię będziesz miał stabilne, no i bezpośredni napęd :mrgreen: -->
http://allegro.pl/gramofo...1355480506.html
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
karmazyniello napisał/a:
Po 38 latach, Technics zakończył produkcję najbardziej popularnego gramofonu na tej planecie czyli modelu MK I oraz MK II.

Pozostaję nieutulony w żalu... :evil:
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
czesc,

byc moze ktos z Was bedzie umial mi cos poradzic...

w rece wpadl mi gramofon thorens td 170, z wbudowanym przedwzmacniaczem, chcialbym go podlaczyc do glosnikow ktore posiadam (GENIUS SW-5.1 5050 v2) po podlaczeniu dwoch kabli rca do subwoofera wszystko ladnie gra z tym ze w tle da sie slyszec drobny szumy (cos jakby zgrzytanie) nie jest to wina plyty poniewaz slychac to takze po podniesieniu igly, domyslam sie ze problem wynika z tego ze nie podlaczylem nigdzie kabla uziemienia, podpowiedzcie mi prosze gdzie moge go podlaczyc, poniewaz w glosnikach nie mam takiego wejscia(chyba). czy bede musial sie zaopatrzec jeszcze w jakis wzmacniacz?

pozdrawiam szymon,

[ Dodano: 2011-02-24, 16:36 ]
dodam tylko ze w insturcji pisze ze:

"jesli wzmacniacz nie posiada osobnego gniazda uziemiena mozna wykozystac zewnetrzny (masowy) pierscien jednego z nieuzywanych gniazd rca."

nie za bardzo wiem co to zdanie oznacza, ale podsunelo mi pomysl by podpiac kabel uziemienia do ktoregos z pozostalych gniazd w subwooferze, ktore nie sa uzywane(mam tam sporo gniazd z mozliwoscia podpiecia kilku urzadzen, tv komputer mp3 itp..)

o dziwo szumy zniknely, nie wiem tylko czy moge to tak zostawic bez zadnej szkody dla gramofonu czy glosnikow?

sorry moze banalne pytania, ale jestem calkowicie ciemny w tych sprawach :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
szymon_h napisał/a:
z wbudowanym przedwzmacniaczem

Jak sama nazwa wskazuje nie jest to wzmacniacz mocy, do którego podłącza się głośniki.
Powinieneś gramofon podłączyć do dowolnego wzmacniacza.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
no niby tak... jednak na razie mam dosc wydatkow, wmacniacz kupie w najblizszym czasie, poki co szukam rozwiazania tymczasowego(wiem, takie najczesciej nie sa najlepsze)

zeby nie podlaczac uziemienia do zadnych wtyczek(lepiej nie ryzykowac jakis przebic itp. mogacych uszkodzic gramofon) przymocowalem uziemienie do jednej ze srubek obudowy subwoofera (z tylu jest metalowy panel ze wsyzstkimi gniazdami) szumy i przebicia zdecydowanie zmalaly, moze nie ma idealu ale na rozwiazanie tymczasowe jestem zadowolony.

inna sprawa ze po przesiadce z 30 letniej unitry ktora szumiala i miala przebicia glosniejesze od muzyki jestem zachwycony nowym zakupem :mrgreen: a wzmiacniacz i cala reszta w najblizszym czasie...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Zdano napisał/a:
Jak sama nazwa wskazuje nie jest to wzmacniacz mocy, do którego podłącza się głośniki.
Powinieneś gramofon podłączyć do dowolnego wzmacniacza.
Te głośniki mają wbudowany wzmacniacz. :roll:

To może być szum tego przedwzmacniacza. Twoje podłączenie uzienienia jest w 100% poprawne. Możesz jeszcze spróbować odwrócić wtyczkę zasilającą albo gramofon albo głośniki (o ile są płaskie).
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
Gwiazdor,

dzieki... uspokoiles mnie bardzo. wiem wlasnie ze we wzmacniaczach sa wyprowadzone specjalne srobki do podpiecia uziemienia, ale w moim subwooferze takiej nie ma.. skoro jednak podpiecie do zwykles sruby z obudowy tez moze tyb to sie bardzo ciesze;-) w kazdym razie spelnia swoje zadanie wiec jest ok!

wtyczka zasilajaca gramofon jest okragla, natomias glosniki sa zasilane z gniazdka, wiec nie mam mozliwosci obrocenia wtyczek. sam szum jest jednak tak znikomy ze dla mnei zupelnie pomijalny. slychac go tylko przy cichszych fragmentach muzyki i i tak trzeba sie wsluchac.

natomiast przyjemnosc z sluchania sountracka z incepcji (co ciekawe z przezroczystego winylu) niezastapiona!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
szymon_h napisał/a:
natomias glosniki sa zasilane z gniazdka
Chyba dla każdej wtyczki są gniazdka. :mrgreen: Nie do końca rozumiem o co biega. Musi mieć jakąś wtyczkę, jeśli płaską to możesz ją wetknąć do gniazdka odwrotnie. Jeśli okrągłą (z uziemieniem) to faze masz ustalona "na sztywno". Ale to już niewiele (a może w ogóle nic) zmieni.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
o kurcze, ale ze mnie glupek, chodzilo Ci o wtyczke do gniazdka sieciowego? hehe... nie myslalem ze to moze miec jakiekolwiek znaczenie. myslalem ze o wtyczce ktora wchodzi juz w gramofon - ta od zasilacza;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
szymon_h napisał/a:
nie myslalem ze to moze miec jakiekolwiek znaczenie
Pewnie nie zauważysz różnicy. Ale nic nie kosztuje a czasami pomaga uniknąć przydźwięku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matb napisał/a:
A ja cholera im bardziej szukam gramofonu, tym gorzej mi idzie
Coś przyzwoitego do Yamahy PianoCraft E810?

Z tym twoim Pianocraftem bardzo dobrze działa Dual CS-514. Tyle że musiałem przedwzmacniacz kupić bo niestety Yamaszka nie miała.
Choć myślę że może Cię już ten problem nie nurtować skoro Pianocrafta nie masz od 7 lat...

[ Dodano: 2018-02-01, 18:58 ]
Btw
Tani gramofon to jedno, ale czy ktoś zna tani sposób na przechowywanie płyt?
Aktualnie stoją sobie pionowo w szafce i tam zostaną, tyle że nie mam ich jeszcze tak dużo żeby wypełniły całą szerokość.
Aby się nie przewróciły dopycham je pudełkiem po słuchawkach, ale przydałby się jakiś dedykowany terminator, jak do książek.
Znacie coś takiego taniego?

Jak nie to będę zmuszony albo zrobić sam albo dokupić płyt, ale to mi może trochę zlecieć...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kawałek gąbki/pianki/styropianu. Można okleić kawałkiem tkaniny albo pomalować, coby bardziej estetycznie było.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W klin?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Po przejrzeniu w ubiegłym roku niniejszego wątku, reanimowałem w znacznej części mój gramofon Daniel (czy jak kto woli Fonica G-1100fs).
Niestety doprowadzenie go do stanu, który chciałbym osiągnąć przedłużało się, więc urządzenie chyba się zdenerwowało i właśnie się na mnie pogniewał. Zajmę się nim najprawdopodobniej dopiero po PPD, ale z ciekawości zapytam:
jest ktoś na forum, kto używa tego sympatycznego zabytku?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
No ja mam i czasami gram na jego starszym i nieco gorszym bracie - Fryderyku.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jak chcesz mogę oddać za dobre słowo Fonicę GS464 - kupiłem do niej nowy pasek i nowy fotoreystor do stabilizacji obrotów.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
skaarj, hmm, bardzo lubię Daniela i nie zamieniłbym łato go na inny a miejsca na drugi nie mam....
galex, Fryderyk fajny jest ale finezja sensorów Daniela bardziej mnie kręciła, chociaż niektóre rozwiązania w środku są podobne.

Choroba u mojego może być właśnie spowodowana śmiercią elementu odpowiedzialnego za stabilizację obrotów...
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Na alledrogo spokojnie można kupić fotorezystory - przy okazji kupiłem też wagę, paski i nawet oleum do osiek ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach