piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Tair-3s 4,5/300, jupiter 3,5/135
Hej wam...
mam sobie taira-3s 4,5/300
CO powiecie o jakości zdjęć ?
ile trak naprawdę takie coś jest warte ?

i to samo tyczy się jupiterka ..

czy ktoś jeszcze oprócz mnie ma takie coś i dorzuci swoje 3 grosze >?

[ Dodano: 2010-06-03, 11:48 ]
Mam je od niedawna właśnie się bawię i muszę powiedzieć że jupek to no nie zachwyca... zdjęcia takie sobie.... dość mi trudno złapać ostrość, częste przepalenia są wystarczy że coś jest nieco bielsze, no przybliżenie takie jakieś... ani do krajobrazu ani za bardzo do portretu...

co do taira to... ładniejsze zdjęcia niż z jupka... dobre przybliżenie... dość ostry jak dobrze pokręcisz... ale.. waga.. dobijająca tak na oko 1,5 kg - 2 kg ?!

[ Dodano: 2010-06-03, 11:50 ]
na plus dam że sam metal i szkło. no ale idź z takim gdzieś... gł dedykowany moim zdaniem na statyw lecz pech chciał że nie ma tj jest wnęka do śruby ale tej więjszej.. :(
co mi się podoba to pokrętło ostrości dobre jak masz obiektyw na statywie a jak nie masz na statywie to... długie ręce i kręcić...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jeśli przepala, to tylko i wyłącznie Twoja wina.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
PK napisał/a:
Jeśli przepala, to tylko i wyłącznie Twoja wina.

albo zielonego guziczka..
wiesz to nie są takie aż wielkie przepalenia chodzi o małe szczegóły typu jakieś srebrne napisy przy tv przy oknie ;)
jak będzie lepsza pogoda wybiore się z jupkiem na makro i odwróconym heliosem...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro masz oba obiektywy to sam je możesz ocenić. Skoro masz je używać to najważniejsze są chyba Twoje własne odczucia.
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
piotrek0001 napisał/a:
PK napisał/a:
Jeśli przepala, to tylko i wyłącznie Twoja wina.

albo zielonego guziczka..
wiesz to nie są takie aż wielkie przepalenia chodzi o małe szczegóły typu jakieś srebrne napisy przy tv przy oknie ;)
jak będzie lepsza pogoda wybiore się z jupkiem na makro i odwróconym heliosem...

A ja jednak popieram przedmówcę, żadne zielone guziczki tudzież ich brak nie są w stanie przepalić zdjęcia ;-) Kwestia ustawień
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
plwk napisał/a:
Skoro masz oba obiektywy to sam je możesz ocenić. Skoro masz je używać to najważniejsze są chyba Twoje własne odczucia.

chciałem poznać opinię innych o tych obiektywach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wiele opinii o tych obiektywach było na forum, trzeba tylko poszukać.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
W zasadzie jak nie będą pasowały te obiektywy, a cena pożegnania z nimi nie będzie wysoka, to ustawiam się w kolejce :-D
Trzeba trochę nad nimi popracować, to fakt. Nie wypowiem się co do zielonego guziczka w tej kwesti, bo nie używam.
:mrgreen:
 
tc  Dołączył: 02 Lip 2009
mam Taira 300/4.5 i w porównaniu do FA 80-320 to Tair absolutnie deklasuje FA@320 (w każdym razie mój egzemplarz) - na brzegach pentax daje koszmarny w porównaniu do taira obraz,

na początku czytałem, że tair to solidny obiektyw, potem stwierdziłem że af się czasem przyda i kupiłem 80-320 (licząc się z tym, że to raczej niska półka, i są lepsze i gorsze egz.), ale różnica jest dla mnie ogromna. wiadomo stałka vs zoom, ale chyba nie doceniałem radzieckich konstruktorów a przeceniałem tych skośnookich
 

TuneR  Dołączył: 01 Lip 2009
Ja tam ze swojego Taira jestem zadowolony. Przyzwyczaiłem się do dziwnego ostrzenia i cieszę się fotkami.

Dwa szybkie sample:



 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
Jak rozumiem każdy tair 300/4,5 ma mocowanie T2?
No i jak jest z ostrzeniem(to pokrętło wygodne jest)?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
reastdignity napisał/a:
każdy tair 300/4,5 ma mocowanie T
jako opcja trzeba dokupić osobno. pokretło ostrości bardzo wygodne przyzastosowaniu kolby lub statywu. praca z samym obiektywem z podpiętym aparatem przestaje być przyjemnością!
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
grzegorzgr napisał/a:
praca z samym obiektywem z podpiętym aparatem przestaje być przyjemnością!


Mi się bardzo fajnie w ten sposób ostrzy
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
jak przymykasz przyslone do wartości roboczej?
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Jakoś nie mam z tym problemów
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
Masaho napisał/a:
Jakoś nie mam z tym problemów
podziel się tą wiedzą z reastdignity
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
ja już miewam chwile zwątpienia, co do tele, więc może ktoś mnie naprowadzi na dobrą stronę mocy :-)
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Cytat
podziel się tą wiedzą z reastdignity

Albo cofam lewą rękę, albo naciskam małym palcem prawej ręki, zależy od pozycji w jakiej się znajduję. Inna sprawa, że z opcji przymykania stosunkowo rzadko się korzysta ze względu na bardzo głośną pracę tego ustrojstwa.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Taira 300 miałem jakiś rok, sprzedałem, ponieważ nie używam takich ogniskowych. Ciężki? Zależy, siłaczem nie jestem, ale nie wydawał się na tyle ciężki, by nie dało się zrobić 5-6 zdjęć pod rząd. Poza tym Tair robi wrażenie. Na Air Show ubiegłorocznym jakiś nikoniarz wyskoczył z d60 i jakąś 500tką lustrzaną, a ja do km podpiąłem taira - trochę gościa zamurowało:)
Kompletną walizkę, z filtrami, zenitem, heliosem itd. sprzedałem jakiś czas temu na allegro za 350 zł.. stan bdb+
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
obecne ceny na alle z kosmosu. Żałuje, że nie kupiłem samego za 280zł... :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach