Dawidd  Dołączył: 29 Lip 2011
Opinia o VIVITAR 75-205 F3,8
Witam
Jestem zainteresowany zakupem obiektywu VIVITAR 75-205 F3,8
Używa ktoś z Was tego obiektywu?:)
 

wAdzia  Dołączyła: 26 Gru 2009
Ja posiadam :-) Jeśli chcesz, mogę Ci wysłać sample na priv.
 
Dawidd  Dołączył: 29 Lip 2011
wAdzia, Jeśli to nie problem to poproszę ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
wAdzia napisał/a:
Jeśli chcesz, mogę Ci wysłać sample na priv.

Wrzuć do sampli na forum, także chętnie popatrzę. ;-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
wAdzia za poprzednikiem - pokarz na forum. Chętnie popatrzę na Twoje Damskie kolorki.
 

wAdzia  Dołączyła: 26 Gru 2009
Ok, czemu nie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wrzuć do SAMPLI
 

wAdzia  Dołączyła: 26 Gru 2009
Albo ja ślepa jestem,albo jeszcze nie ma wątku tego szkła. I korzystałam z opcji "szukaj". Nie zamierzam rozzłaszczać moderatorstwa :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wAdzia napisał/a:
nie ma wątku tego szkła.
To trzeba założyć. :mrgreen:
wAdzia napisał/a:
Nie zamierzam rozzłaszczać moderatorstwa
Myślisz, że w razie czego nie będzie Ci ze wstążką do twarzy ? :-P
 

wAdzia  Dołączyła: 26 Gru 2009
Dada napisał/a:
wAdzia napisał/a:
nie ma wątku tego szkła.
To trzeba założyć. :mrgreen:
wAdzia napisał/a:
Nie zamierzam rozzłaszczać moderatorstwa
Myślisz, że w razie czego nie będzie Ci ze wstążką do twarzy ? :-P


Wolę się upewnić. Sama moderowałam forum i wiem jaką udręką potrafią być jego użytkownicy. No to trza założyć :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chodziło mi o to żebyś założyła tam stosowny wątek.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
AChmiel napisał/a:
wAdzia za poprzednikiem - pokarz na forum.
Lepiej niech nas nie karze, tylko pokaże sampelki. :evilsmile: Jak będzie czas i odpowiednia pogoda, też coś się postaram wrzucić (gdy odpowiedni wątek zostanie utworzony).
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
janek_wu dzięki za uwagę poprawię się.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Żaden problem, sam kiedyś zrobiłem identyczny błąd, tworzy się zabawna gra słów (karze-każe). :-D W temacie - Vivitar 75-205/3,8 jest tani i całkiem przyzwoity, w końcu to produkt Kirona. Są 2 wersje tego obiektywu, z zoomem obrotowym i suwanym. Ja mam taki - obrotowy. Mój jest z mocowaniem M42 i przejściówką, ma to swoje zalety (działa tryb A) i wady (zmiana przysłony sciemnia obraz w wizjerze). Fajna jest funkcja close focus, która stanowi namiastkę macro (skala ok. 1:3) i pozwala wyostrzyć obraz w płynnym zakresie od ok. 20 cm od przedniej soczewki do nieskończoności. Przy odległościach większych od minimalnej (na close focus) dokładnego wyostrzania dokonuje się pierścieniem ogniskowej. Obiektyw jest dostatecznie ostry na pełnym otworze przysłony, choć trochę aberruje, bardzo ładnie oddaje kolorki. Wykonanie pierwsza klasa, metal, szkło, pierścienie pracują precyzyjnie bez żadnych luzów. W systemie Pentaksa jeszcze nie spotkałem się z tak perfekcyjnym wykonaniem obiektywu od strony mechanicznej, a miałem już z długich zoomów min. F70-210, FA80-320, A70-210. Ostatnio nabyłem Tamrona SP 70-210/3,5, ale nie wiem który zostawię bo oba są fajne, każdy pod innym względem. W cenie do 100 zł trudno o lepszą propozycję od tytułowego Vivitarka. Parę sampli (z suwanego, ale optyka chyba podobna jak w obrotowym). http://forums.steves-digi...touch-lens.html
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
janek_wu napisał/a:
Ostatnio nabyłem Tamrona SP 70-210/3,5, ale nie wiem który zostawię bo oba są fajne, każdy pod innym względem.

A jak się ma ten Vivitar pod względem ostrości do Tamrona? Bo ja od dłuższego czasu planuje własnie nabyć tego Tamrona + telekonwerter 2x też z adaptalla. Ale jakoś nigdy nie mam wtedy kasy jak jest do kupienia :) No i po za tym mam 2 adaptalle 60-300/3.8-5.4 z przejściami i kurzącego się 80-210/3.8-4 . Ciekawy jestem czy ten Vivitar daje porównywalny obrazek do bardzo chwalonego i pewnie droższego Tamrona 70-210/3.5. Sample Vivitara z internetu znalazłem ostre głównie przy zbliżeniach, a z dalsza już było mniej ciekawie.
 

max.l  Dołączył: 21 Paź 2011
ile to może być warte? Waszym zdaniem.
 

wAdzia  Dołączyła: 26 Gru 2009
Owemu Vivitarowi zdarza się mydlić na pełnej dziurze- nie wiem,może mój egzemplarz tak ma.Za to ma bardzo fajny bokeh i ta zaleta przyćmiewa lekkie mydło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach