opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
darkduch, wiem że wiesz, ale wsparłem tylko twoje stwierdzenie, żeby miało większy ciężar gatunkowy :-P
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Przy bardzo dużych czułościach a tak było poza miastem i światłem niestety przedbłysk było widać :/

Czyli jeśli na manualu ustawie sobie parametry błysku i przestawie na drugą lamelkę bedzie tylko jeden.
Dzięki. :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Danin napisał/a:
Czyli jeśli na manualu ustawie sobie parametry błysku i przestawie na drugą lamelkę bedzie tylko jeden.

tak, przedbłysk pomiarowy masz tylko w pTTLu
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Danin, wg mnie wszystko gra: pierwszy błysk (przedbłysk) widać w momencie robienia zdjęcia, natomiast na pewno nie widać go na zdjęciu. Drugi błysk, czyli tak naprawdę jedyny istotny dla zdjęcia, następuje tuż przed zamknięciem migawki, więc tam gdzie chciałeś, żeby nastąpił. Wszystko w porządku.
Natomiast co do modelu wyglądającego nienaturalnie: za kolegami, światło na tło i błysk na minusie jeśli tego światła wystarcza do tej metody. Jeśli nie, to ja mierzę tło, kompensuję na minus i dopalam lampą pierwszy plan często też na minus, ale to akurat różnie bywa.
Jeśli problem z ostrym cieniem - użyj dyfuzora.
Co do błysku na pierwszą albo drugą lamelkę, raczej nie ma to znaczenia w sytuacji, którą opisałeś. A jeśli ma, to raczej takie, że na pierwszą lamelkę jest lepiej, bo masz modela zdjętego w momencie wciśnięcia spustu, a nie dwie sekundy później, jak już zareagował na przedbłysk i dźwięk lustra.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Danin napisał/a:

Co tzreba ustawić w FZG 540 i K10d aby był tylko 1 błysk tuż przed zamknięciem migawki (na drugą lamelkę)!! a nie na obydwie kur..de


Moc lampy recznie + synchronizacje na 2 kurtyne ? [o ile dziala to synchro na manualu - bo HSS nie dziala (FGZ540)]
Na manualu nie ma przed-blysku P-ttl.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach