Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Andreas napisał/a:
Jak to? Przecież miał być dopiero 30.11 - i to w Japonii...


wygląda na to że Japonia dostanie K10D na końcu, bo już jest w sprzedaży w USA, vide forum Pentaxa na dpreview
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
a co z tymi zakupami na słowacji? coś gdzieś ostanio było na ten temat, może juz ktos przeciara te szlaki?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
http://imageevent.com/wll...l=0&w=2&s=0&z=2

jak na moje amatorskie oko to szumki na tym zdjęciu są baaaaardzo cool
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Lipa Firma z ewent. własnym odbiorem jest w Bratysławie. A co ciekawsze, importer Pentaxa na Słowację jest w miejscowści Michalovce - niedaleko granicy z Ukrainą :-/
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
kurcze do bratysławy nie jest daleko! czy dobrze pamietam że to cos kolo 3000 z groszami wychodziło no i z gwarancja nie ma problemu? Jesli tak to to wychodzi identycznie jak ze stanów.
 
GrzegorzM Dołączył: 02 Maj 2006
wygląda na to że Japonia dostanie K10D na końcu

NIE.
U nas będzie dopiero 1 grudnia (wg dobrze poinformowanej osoby w Apollo E.).
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
jak na moje amatorskie oko to szumki na tym zdjęciu są baaaaardzo cool

No właśnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To definitywnie przeważyło - na wiosnę zakup 8-) , teraz jeszcze pomęczę DS-a...

Pozdrówka
Marucha
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Pewnie śledzicie, ale sobie pozwolę:
http://laree.smugmug.com/gallery/2146307/1 8-)

Pozdrowienia, Zbyszek
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Dzięki, Zbigniewie za link. Miło popatrzeć na normalne, ludzkie foty z kadyszki, a nie jakieś tam kolejne testy i kontestowanie stopnia zaszumienia. Moim zdaniem jest pięknie i przekonująco. Już jakiś czas temu podjąłem decyzję, że wchodzę w system Pentaxa. Kolejne fotki z kadyszki utwierdzają mnie w przekonaniu, że to będzie właściwy zakup. Ale to jeszcze odległa przyszłość. Na razie mam czym focić i poczekam spokojnie, aż ceny zjadą do przyzwoitego poziomu. Wszystkim, którzy w niedalekiej przyszłości zakupią długo oczekiwaną puszeczkę z logo Pentaxa, serdecznie kibicuję i pozdrawiam.
Kolejny sympatyk marki Pentax.
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Lipa Firma z ewent. własnym odbiorem jest w Bratysławie. A co ciekawsze, importer Pentaxa na Słowację jest w miejscowści Michalovce - niedaleko granicy z Ukrainą :-/


To bardzo fajna okolica - kilka jeziorek. Jedno spore sztuczne - Zemplínska Šírava, kilka mniejszych. Jak byłem młodszy i mieszkałem na południu Polski, to się tam w wakacje często zaglądało.
W okolicach Michalovców są nawet jakieś ruiny z czasów Imperium Rzymskiego i Bursztynowego Szlaku. Jakby się ktoś zaplątał w tamtych stronach - polecam obejrzenie tego i owego.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dpodlejski napisał/a:
To bardzo fajna okolica - kilka jeziorek. Jedno spore sztuczne - Zemplínska Šírava, kilka mniejszych. Jak byłem młodszy i mieszkałem na południu Polski, to się tam w wakacje często zaglądało.
W okolicach Michalovców są nawet jakieś ruiny z czasów Imperium Rzymskiego i Bursztynowego Szlaku. Jakby się ktoś zaplątał w tamtych stronach - polecam obejrzenie tego i owego.

może masz przykładowe zdjęcia? Polecam opisać to miejsce tutaj:
Fajne miejsca
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kolejne zdjęcia:
http://plusd.itmedia.co.j.../news024_5.html
http://plusd.itmedia.co.j.../news024_6.html
"Futrzak", moim zdaniem, w różnych ISO wart obejrzenia!
 
azeghiel  Dołączył: 27 Paź 2006
zastanawiam się jak wygląda tzw odszumianie w pantaxie k10d ... czy jest kilka stopni lub sposobów do wyboru jak w nikonie d80 ..
Kilka wybrańców z forum ponoć już macało K10d moze wiedzą coś na ten temat i podzielą się z ludem tą wiadomością
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
azeghiel napisał/a:
Kilka wybrańców z forum ponoć już macało K10d moze wiedzą coś na ten temat i podzielą się z ludem tą wiadomością
widziałem, macałem, nie wyciągniesz ode mnie informacji na temat odszumiania-zwyczajnie egzemplarz był testowy z softem w wersji chyba alfa. Zdjęcia nie były zdjęciami, więc i o odszumianiu mowy być nie mogło. Co do menu - nie wczytałem się w tę opcję, mnie interesował AF i WB.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
azeghiel napisał/a:
zastanawiam się jak wygląda tzw odszumianie w pantaxie k10d ... czy jest kilka stopni lub sposobów do wyboru jak w nikonie d80 ..


kadyszka w ogóle nie ma odszumiania w aparacie, takie rzeczy robi się podczas wywoływania RAWów. Dzięki temu nie traci detali. To co Pentax nazywa "redukcją szumu" to redukcja czarnego kadru dla długich czasów naświetlania. No chyba że jest jakiaś dodatkowa obróbka dla zapisywanych JPEGów, ale sądząc po instrukcji - nie ma.
 
azeghiel  Dołączył: 27 Paź 2006
Bronek napisał/a:

kadyszka w ogóle nie ma odszumiania w aparacie


spieralbym sie .. sugerujac sie podpisami pod zdjeciami np --TUTAJ--

Pentax K10D
1600 iso
18-55 lens
SR on
Noise Filter Off
Hand Held
As Photo came from Camera

Bronek napisał/a:

takie rzeczy robi się podczas wywoływania RAWów. Dzięki temu nie traci detali.


Dzieki Bronek dobre rady zawsze w cenie :mrgreen: thx
Ja po prostu pytam gdyż jestem ciekaw czy ma tą funkcje bo zastanowiły mnie podpisy pod zdjeciami
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
azeghiel napisał/a:
Noise Filter Off


jak pisalem, to co Pentax nazywa redukcja szumow, wcale nie jest redukcja szumow, w znaczeniu znanym z innych aparatow. To tylko "odjecie" czarnej klatki co ma znaczenie dla dluuugich ekspozycji
 
martini  Dołączył: 20 Lis 2006
pentax wyszedl z zalozenia ze jezeli nie bedziemy chcieli szumow, to i tak je zlikwidujemy albo zminimalizujemy podczas obrobki rawa.

zeby zrobil to komputer stacjonarny o wiekszej mocy obliczeniowej, ktorego efekt bedzie o wiele lepszy, szybszy niz przez program w k10d.

pozatym witam.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
martini, tak jak piszesz.
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
azeghiel napisał/a:
jak pisalem, to co Pentax nazywa redukcja szumow, wcale nie jest redukcja szumow, w znaczeniu znanym z innych aparatow. To tylko "odjecie" czarnej klatki co ma znaczenie dla dluuugich ekspozycji
martini napisał/a:
pentax wyszedl z zalozenia ze jezeli nie bedziemy chcieli szumow, to i tak je zlikwidujemy albo zminimalizujemy podczas obrobki rawa.

zeby zrobil to komputer stacjonarny o wiekszej mocy obliczeniowej, ktorego efekt bedzie o wiele lepszy, szybszy niz przez program w k10d.

pozatym witam.
Cytat
martini, tak jak piszesz.


to jak to jest z A100?? znaczy sie czy foto szumi to zalezy TYLKO od producenta aparatu? pentax nie szumi, A100 szumi?*


*bo przypomne że deko się Alphie dostało za to że mało odszumia. i 'deko' to jest mało powiedziane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach